Opowiadanie twórcze na podstawie ania z zielonego wzgórza

Pobierz

Po tej lekcji będziecie potrafili cechy Ani.. Przygotowujemy się do napisania opowiadania.. W trakcie oglądania proszę wynotować:zadania do lektury; 23.04.2020r.. Cele lekcji.. Diana mieszkała niedaleko, ponieważ jednak Ania miała jeszcze trochę czasu, postanowiła pójść inną dłuższą drogą przez zagajnik i las.. - Dalsza część losów Ani Shirley vider.info/vid/+fnnv8x .. W pewien zwykły, jesienny poranek….. - Byłem tam cały dzień!. z o.o. z siedzibą w Warszawie.. Ania wraz z Dianą pobiegły do chorego dziecka.. Ojciec był zaskoczony decyzja syna, poprosił, aby ten zastanowił się nad swoją decyzją.Temat: Ania z Zielonego Wzgórza - książka o zwyczajnych ludzkich sprawach online.. Bohater był bardzo zdziwiony, gdyż dawno się nie widzieli.Seminarzystka Na trzy tygodnie przed wyjazdem Ani do miasta na Zielonym Wzgórzu rozpoczęły się przygotowania.. Jasia wraz z Anią, Gilbertem i dziećmi pojechali pociągiem do Ottawy, stolicy Kanady.. (zapisać w zeszycie przedmiotowym) 1.Przgotujcie do opowiadania najciekawszy waszym zdaniem fragment lektury,, Ania z Zielonego Wzgórza" .Będziecie go prezentować na wideokonferencji na Skype godz, 9.30.. Podróż przebiegła bez żadnych kłopotów.. Prace w Wordzie należy odesłać na mój adres mailowy; termin: 6 maja 2020 roku, do godz.12.00.. ReligiaLądowanie na nowo odkrytej planecie: opowiadanie twórcze z elementami opisu, pisane z pozycji Małego Księcia 6 marca 2020 0 Przez admin Po długiej i męczącej podróży Mały Książę trafił na kolejną planetę.Temat: Piszemy opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści..

Napisz opowiadanie na jej motywach.

7 maja 2020 roku.Zapoznać się z tematem: Jak napisać opowiadanie twórcze na podstawie baśni lub legendy?. Podręcznik str. 216-217; Wykonać pisemnie na kartce polecenie 4 str.218- piszecie opowiadanie twórcze, nie plan wydarzeń.. 2020r.Ania pojawia się także w innych książkach, w których odgrywa mniejszą rolę: Opowieści z Avonlea (Chronicles of Avonlea, 1912); Pożegnanie z Avonlea (Further Chronicles of Avonlea, 1920); W 2008 roku kanadyjska pisarka Budge Wilson wydała oficjalny prequel serii o Ani zatytułowany Droga do Zielonego Wzgórza (Before Green Gables), w którym opisała losy bohaterki przed jej .Wybierz jedną z przypowieści.. Pamiętaj o: tytule, wskazaniu czasu, miejsca, cech charakteru bohatera zgodnych z treściąByło piękne, zimowe popołudnie….. Zasady redagowania są takie same,Film oparty na klasycznej powieści L.M.. Ta strona przeznaczona jest wyłącznie dla osób pełnoletnich używających wyrobów tytoniowych oraz wyrobów powiązanych.redaguje scenariusz filmowy na podstawie fragmentów książki oraz własnych pomysłów; (5) .. Ania z Zielonego Wzgórza; (0) .. opowiadanie odtwórcze, rozwinięcie akcji, zdarznenia, rozwiązanie akcji, opowiadanie twórcze, opowiadanie, Sławomir Mrożek W szufladzie, punkt kulminacyjny..

Nadszedł czas na opowiadania twórcze nawiązujące do baśni i legend.

Pewnego dnia w Warszawie….. Moi Drodzy, Waszym zadaniem jest napisanie opowiadania twórczego na podstawie poznanego mitu lub przypowieści.. 6 maja 2020 roku.. Najbardziej znany spośród nich jest cykl powieści o Ani Shirley.Sprawdź, czy poradzisz sobie z rozwiązaniem quizu Eduelo.. Temat: Czy potrzebne są zasady?. - pomyślałem.. - Adaptacja filmowa powieści Ania z Zielonego Wzgórza link do filmu youtu.be/wv_M4F59V4k.. Tym razem była to niezwykle romantyczna powieść o dziewczynie zakochanej w przystojnym chłopaku, który jednak nie odwzajemniał jej miłości.Maryla zapakowała ciasto, i Ania nie porzucając melancholicznego nastroju ruszyła w drogę w dół z Zielonego Wzgórza.. Pani pytała się gdzie byłem wczoraj, a na odpowiedź, że byłem na Zielonym Wzgórzu cała klasa wybuchnęła śmiechem.Mateusz szybko pojechał po lekarza.. Syzyf był królem Koryntu.. - "Baśniobór" 22.. 07.04.2020 r. Temat: Porozmawiajmy o marzeniach Ani - Ania z Zielonego Wzgórza.. Panna Shirley dobrze wiedziała jak się leczy tę chorobę, gdyż, gdy była u państwa Hammond,ich dzieci przechodziły tę chorobę.. (krótka notatka w zeszycie) 2.. Była kanadyjską powieściopisarką, autorką wielu książek dla młodzieży.. Uczeń: - omawia elementy świata przedstawionego - wyszukuje w tekście potrzebne informacje oraz cytuje odpowiednie fragmenty - opowiada o przeczytanym tekście..

1 (1) Język polskiMit o Syzyfie - opowiadanie odtwórcze.

Ania (Megan Follows) jest sierotą przygarniętą przez Mateusza (Richard Farnsworth) i Marylę Cuthbert (Colleen Dewhurst), którzy mylnie spodziewają się, iż jest ona chłopcem potrzebnym do pracy na farmie15.04 Temat:Elementy świata przedstawionego w utworze L.M.Montgomery pt."Ania z Zielonego Wzgórza" Cel lekcji - uporządkujesz wiedzę na temat lektury.. Papkin, długo nie zastanawiając się, rozpoczął rozmowę.. Lucy Maud Montgomery żyła w latach 1874 - 1942.. - podręcznik str.216.. Pewnego, słonecznego popołudnia Diana zaprosiła Ruby, Jane i Anie, aby się pobawić.Niezwykła przygoda Ani (na podstawie "Ani z Zielonego Wzgórza" L. M. Montgomery) Było ciepłe wiosenne popołudnie.. Mateusz zadbał o to, by Ania otrzymała nowe i ładne sukienki, a pewnego dnia na facjatce zjawiła się Maryla, niosąc bladozielony materiał, z którego miała uszyć suknię wieczorową.21.04.2020r.. Wykorzystamy takie środki dydaktyczne jak lektura Ania z Zielonego Wzgórza, karta pracy.. Z tarasu pałacowego rysował się widok na Korynt.. Mała Minnie dusiła się, Ania podała jej krople ipekakuana.. - Poznajemy Anię Shirley; 24.04.2020r.. Mieszkał on u szczytu góry zwanej Akrokoryntem, na której miał przepiękny pałac.. Ania jak co dzień siedziała w swoim pokoju i czytała.. Temat: Test diagnostyczny dla uczniów klasy szóstej, wyd.Nowa Era..

Dzieje Ani Shirley - opowiadanie na podstawie "Ani z Zielonego Wzgórza" Lucy Maud Montgomery.

Ania obawiała się miejskiego tłoku.Napisz opowiadanie twórcze, w którym opowiesz swoją przygodę z Anią Shilrey, a jednocześnie wykażesz się dobrą znajomością lektury "Ania z Zielonego Wzgórza".. Pewnego razu młodszy z nich poprosił o spotkanie z ojcem, wtedy zażądał od niego należnej mu części majątku.. Ania Shirley urodziła się w marcu 1865 roku w Bolingbroke w kanadyjskiej Nowej Szkocji.. Informacja na temat życia i twórczości Lucy Maud Montgomery.. Minęła łąkę, a na niej pasącą się krowę i skręciła w las.Była godzina 22:36.. Gdy dojechali na miejsce wygląd domu przerósł ich najśmielsze oczekiwania.. W ciepły, sierpniowy wieczór siedziałam sama na ławeczce przed domem….. W pewnym krakowskim parku, tonącym w zieleni….. Wymagania: minimum 200 słów, na komputerze.. Rodzicami Ani byli Berta i Walter Shirleyowie, nauczyciele w miejscowym liceum.. 08.04.2020 r.Powieść o przygodach dziewczynki z Zielonego Wzgórza została kilkakrotnie sfilmowana.. Przed przystąpieniem do pracy zapoznajcie się ze wskazówkami w załączniku oraz w podręczniku s. 269.LEKTURA "ANIA Z ZIELONEGO WZGÓRZA" OD 25 MAJA 2020 ROKU.TEKST.. Był on bardzo bogaty i otoczony kręgami starodrzewu.. opisała bardzo dużo ciekawych i interesujących, a nawet śmiesznych przygód głównej bohaterki- Ani Shirley.. Pewnego razu….. Tekst lektury Ania z Zielonego Wzgórza, zadania będziemy wykonywać podczas zajęć online.. Piątek, 15.. Po paru minutach kryzys minął.Temat: Ania z Zielonego Wzgórza" - przygody głównej bohaterki.. Akcja rozgrywa się w 1908 roku na kanadyjskiej wyspie Prince Edward.. W Jerozolimie żył pewien człowiek, który miał dwóch synów.. Z jednej strony był port, który pękał od okrętów, a z drugiej strony .Wykorzystamy takie środki dydaktyczne jak lektura Ania z Zielonego Wzgórza, karta pracy.. 5 maja 2020 roku.. Ania i Diana wreszcie dobiegły do domu państwa Barry.. Zapoznaj się z informacjami(Wikipedia) na temat kolejnych części serii przygód Ani.Temat: Opowiadamy najciekawszy fragment lektury,, Ania z Zielonego Wzgórza".. Była piękna, słoneczna niedziela….. Zapoznaj się z informacjami na temat autorki utworu.. Następnego dnia, w szkole omawialiśmy "Anię z Zielonego Wzgórza".. W trzy miesiące po urodzeniu Ani zmarła jej matka, kilka dni później ojciec.Lucy Maud Montgomery w swej powieści, pod tytułem ?Ania z Zielonego Wzgórza?. Można też zacząć od zaciekawiającego .Kiedy tak spacerował, podziwiając zieleń drzew i krzewów, wąchając wolnorosnące kwiaty napotkał na stragan prowadzony przez Dziewczynkę z zapałkami.. Możesz nadać tytuł swojemu opowiadaniu.. - Profil facebookowy AniPrzeczytaj uważnie informacje z podręcznika o pisaniu opowiadania twórczego na podstawie baśni lub legendy.. Odpowiedz na pytanie z działu: V - Język polski - Lektury - Ania z Zielonego Wzgórza Pisaliśmy już opowiadania twórcze na podstawie " Ani z Zielonego Wzgórza"..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt