Sprawdzian z balladyny pytania i odpowiedzi

Pobierz

Pytania te pozwolą Ci powtórzyć najważniejsze informacje z książki i przygotować się na zajęcia.Pytania do lektury: BalladynaSprawdzian wiadmomości z Balladyny Juliusza Słowackiego Odpowiedz na pytania: 1.Nad jakim jeziorem rozgrywają sie wydarzenia?. 3.Kto wymyślił konkurs na zbieranie malin?. 4.Kto wygrał tą rozgrywkę i w jaki sposób?. To Juliusz Słowacki () przedwcześnie zmarły jeden z trzech wieszczów polskiego romantyzmu, autor słynnych wierszy takich jak Hymn czy Testament mój, dramatów.. Kto wymyślił konkurs- Matka Aliny i Balladyny 5.Co się stało z Kostrynem?. Wszelkie pytania, uwagi dotyczące Platformy Edukacyjnej prosimy kierować do: Konta bankowe dla klientów katalogu szkolnictwo.pl:Balladyna - pytania i odpowiedzi.. Chłopi - powieść Władysława Reymonta, pisana w latach , opublikowana w formie książkowej w latach .. Możesz się zdziwić; Jeśli zdobędziesz tu powyżej 9/16, to najpewniej jesteś uzależniony od słodyczy; Sprawdzamy waszą wiedzę z ortografii.. Znasz ich z telewizji, a wiesz, kim są z zawodu?. Z jakimi ptakami odleciała Balladyna- Żurawie 2. .. które mogą pojawić się na sprawdzianie z lektury.EGZAMIN ÓSMOKLASISTY 2020 Z JĘZYKA POLSKIEGO 16.06.2020 r. - ARKUSZ I KLUCZ ODPOWIEDZI.. Alicja Guziel 1.. Tom 1 - Jesień.. Jakie znak i gdzie się pojawił u Balladyny i dlaczego - Czerwona plama krwi na środku czoła, bo zabila swoją siostrę 3..

Tak samo liczba odpowiedzi.

Książka Kamińskiego dotyczyła takiej właśnie walki i stąd ten tytuł.język polski przedmioty humanistyczne lektury szkolne pytania i odpowiedzi do romea i julii odpowiedzi do lektury romeo i julia.. 2.Kim naprawdę był Pustelnik i co się z nim stało?. Rozwiąż "Romeo i Julia" test "Romeo i Julia" to dzieło, które znane jest na całym świecie.. O Profesorze - Napisz do Nas - Reklama - Regulamin - Polityka prywatności - Najczęściej zadawane pytania-Zgłoś błąd 2000-2021: Serwis internetowy, z którego korzystasz, używa plików cookies.. 4.Kto wygrał tą rozgrywkę i w jaki sposób?. Dramat ten został wydany po raz pierwszy w 1597 roku.. 3.Kto wymyślił konkurs na zbieranie malin?. Miały one przesłanie patriotyczne, naleganie aby nie ustawać w walce, nawet gdy jest ona beznadziejna.. Powieść jest zbudowana z 16 rozdziałów.. Co stało się z matką Balladyny, gdy wraz z córką przybyła na zamek Kirkora.. Wszystkie są jakby zamkniętą całością.. Sprawdzian wiadmomości z Balladyny Juliusza Słowackiego Odpowiedz na pytania: 1.Nad jakim jeziorem rozgrywają sie wydarzenia?. Znajdziesz tu przykładowe zadanie literackie i jego rozwiązanie opracowane przez specjalistów w Informatorze o sprawdzianie ósmoklasisty z języka polskiego.051 Balladyna - Juliusz Słowacki 2 Test jednokrotnego wyboru Zaznacz jedną prawidłową odpowiedź na każde pytanie..

"Balladyna" - sprawdzian znajomości lektury.

Aby uzyskać wynik należy wybrać odpowiedź na każde z pytań.. Pytania dotyczą fabuły tragedii pt. "Balladyna" Juliusza Słowackiego.. Rozwiąż test i sprawdź swoją wiedzę.Pytania i odpowiedzi - Kamienie na szaniec.. Dlaczego Kirkor nie chciał .Sprawdzian wiadmomości z Balladyny Juliusza Słowackiego.. Na teście z języka polskiego pojawiły się "Quo vadis" Sienkiewicza i "Artysta" Mrożka.. 3.Kto wymyślił konkurs na zbieranie malin?. Do chaty sióstr przyjeżdża bogaty książę Kirkor, wiedziony tam przez sługę Goplany, Skierkę.Test ze znajomości lektury Chłopi Władysława Reymonta.. Co oznacza tytuł Kamienie na Szaniec?. Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.. Do napisania .Plik sprawdzian z balladyny i odpowiedzi.zip na koncie użytkownika manashkumar999 • Data dodania: 18 mar 2015.. Kto znalazł Balladynę - (wtedy tuż po tym co ją piorun walnął) - Filon 4.. Możesz zobaczyć dotychczasowe wyniki poprzez wybranie odnośnika "Wyniki w Sieci".. a) Szatana b) Boruty c) Lucyfera d) Mefista 2..

4.Kto wygrał tą...Balladyna - zadanie literackie na sprawdzian.

Czy znane Ci są wydarzenia z książki?. Emigrant, autor patriotycznych utworów, o niewątpliwym talencie poetyckim i dramatycznym.Balladyna i Alina to siostry, mieszkające wraz z matką w ubogiej chacie w lesie.. 8.Co się stało z Balladyną?. Pytania te pozwolą Ci powtórzyć najważniejsze informacje z książki i przygotować się na zajęcia.Pytania do lektury: Pan Tadeusz1.. 10.W kim się .Opis testu.. Nimfa, królowa jeziora Gopła, Goplana, zakochana w kochanku Balladyny, Grabcu, przez swą zazdrość miesza się w ludzkie sprawy i gmatwa ich losy.. 2010-01-08 19:54:57 A co, jeśli wszystkie pytania i odpowiedzi ''użytkowników " są generowane komputerowo?. Na każde pytanie można wybrać jedną odpowiedź.Masz do rozwiązania test jednokrotnego wyboru składający się z 17 pytań.. 2017-04-02 14:46:44Jeśli chcesz mieć 4 lub 5-sprawdz się!. Po zaznaczeniu wszystkich odpowiedzi naciśnij przycisk "Do oceny".. Balladyna - sprawdzian znajomości lektury (12 wersji krótkiego testu ) Oprac.. Rozwiąż test z Balladyny i sprawdź swoją znajomość lektury.Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. 174 Obserwuj autora .. 14/15 Nie czytalem ale jutro mam sprawdzian wiec se testy robie :) nienawidze czytac lektur narzucanych przez szkołe.Balladyna Co wiesz o autorze Balladyny.. a) samobójstwo przyjaciela b) śmierć matki c) samobójstwo ukochanejSprawdzian wiadmomosci z Balladyny Juliusza Slowackiego Odpowiedz na pytania: 1.Nad jakim jeziorem rozgrywaja sie wydarzenia?.

Celem quizu jest uzyskanie wyniku w oparciu o wybrane odpowiedzi.

Zauważyłeś literówkę lub błąd?. - Test 4free.PL - bezpłatne za darmo komponent na stronę www dla WebmasteraSyzyfowe prace - pytania i odpowiedzi Jaka jest kompozycja Syzyfowych prac?. 7.W jaki sposób Balladyna pozbyła się Kostryna?. 5.Wymień trzy postacie fantastyczneCzy znasz lekturę " Balladyna " | sameQuizy .. .Lista pytań z lektury Pan Tadeusz.. Jeżeli odpowiesz poprawnie na co najmniej 1 pytanie twój wynik zanotowany zostanie w bazie.Ponad 60 proc. z was powinno mieć łatwiej w tym quizie, a średnia tylko 10/15.. Odpowiedz na pytania: 1.Nad jakim jeziorem rozgrywają sie wydarzenia?. Napisz do nas.. Lista pytań z lektury Balladyna.. .Jak to możliwe, że ktoś ma więcej odpowiedzi w kategorii "Pytania z blipa" niż jest pytań?. Kamienie na szaniec to słowa napisane przez Juliusza Słowackiego.. 9.Kim była Goplana?. Pisarz otrzymał za ten utwór Nagrodę Nobla w 1924.. - Został otruty przez Balladynę chlebem i solą 6.Balladyna-sprawdzian.. Zawiera 20 pytań.. To Juliusz Słowacki () przedwcześnie zmarły jeden z trzech wieszczów polskiego romantyzmu, autor słynnych wierszy takich jak Hymn czy Testament mój, dramatów.Emigrant, autor patriotycznych utworów, o niewątpliwym talencie poetyckim i dramatycznym.. Liczba pytań w quizie może być dowolna.. 5.Wymień trzy postacie fantastyczne 6.Gdzie została zakopana korona Lecha, przez kogo i dlaczego?. Od kogo ma zostać pożyczony powóz króla - Grabca?. 2.Kim naprawdę był Pustelnik i co się z nim stało?. Akcja powieści jest pozbawiona intrygi, składa się niejako z kolejnych obrazów - epizodów, uporządkowanych chronologicznie.. 2.Kim naprawdę był Pustelnik i co się z nim stało?.


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt