Kapelusz za sto tysięcy scenariusze lekcji

Pobierz

brawo!. Henryk Sienkiewicz, W pustyni i w puszczy.. W przyszłości chiała być szlachetnym szeryfem.Scenariusz spotkanie z Ireną Jurgielewiczową i Adamem Bahdajem .. "Kapelusz za 100 tysięcy", "Pilot i ja", "Stawiam na Tolka Banana".. LEKTURY Z PODSTAWY PROGRAMOWEJ.. Uczniowie w domu mieli za zadanie przygotować po dwie karty w kształcie prostokąta z dowolnym symbolem (przy okazji przypomnieliśmy definicję symbolu matematycznego i nie tylko).. Na lekcji każdy z uczniów losował kartę, po czym miałPlay this game to review Polish.. Pobieraj materiały i pomoce dydaktyczne z Klubu Nauczyciela Uczę.pl!Kapelusz za sto tysięcy.. Zaczynam jednak od soboty, bo w czwartek i w piątek nic się nie działo, a skoro nic się nie działo, to trudno o tym pisać W sobotę padał deszcz, a potem zaczęła się ta zwariowana historia z kapeluszem za sto tysięcy.Przy okazji omawiania lektury Kapelusz za sto tysięcy postanowiłam popracować twórczo.. Myśli i słowa, autorstwa Małgorzaty Miazgi, nauczyciela, edukatora i doradcy metodycznego.. a) Krystyna Cugowska b) Krystyna Czuchowska c) Krystyna Cuchowska 2) Ile lat ma Krysia?. Chciałabym razem z ciocią przebyć 20 tysięcy mil podmorskiej żeglugi i odnaleźć wyspę skarbów.Przebieg zajęć.. Ma o to wielki żal do swoich rodziców.. Wkrótce wpada na trop pewnej zagadki.. Polecam każdemu, kto ma ochotę poczuć zapach przygody..

Kapelusz za sto tysięcy 2 DRAFT.

brawo!. Mam o toWczoraj przyjechała do nas ciocia Anielka, która wygrała kapelusz za 100 tysięcy.. Bolesław Prus, Katarynka.1 Adam Bahdaj Kapelusz za sto tysięcy S o b o t a BYŁAM SZEFEM GANGU W czwartek przyjechaliśmy do Nieborza.. W sobotę padał deszcz, a potem zaczęła się ta zwariowana historia z kapeluszem za sto tysięcy.,,Kapelusz za sto tysięcy" - Adam Bahdaj Dwunastoletnia Krysia Cuchowska zwana Dziewiątką spędza wakacje wraz z rodziną w nadmorskim miasteczku, Nieborzu.. Część 1. brawo!. Morowo, co Byłam bowiem szefem gangu () i ośmiu starszych ode mnie szczeniaków słuchało mnie jak własnej matki.. Zaczynam jednak od soboty, bo w czwartek i w piątek nic się nie działo, a skoro nic się nie dzieje, to trudno o tym pisać.. Występowali oni pod wspólnym sfałszowanym imieniem i nazwiskiem Wiesław Kardasiewicz.Z książką, która ma taką bohaterkę, nie sposób się nudzić.. Zaczynam jednak od soboty, bo w czwartek i w piątek nic się nie działo, a skoro nic się nie dzieje, to trudno o tym pisać.. Zauważa bowiem, jak pewien elegant zamienia w kawiarni ,,Jantar" kapelusz - zamiast własnego bierze cudzy.Kapelusz za sto tysięcy S o b o t a BYŁAM SZEFEM GANGU W czwartek przyjechaliśmy do Nieborza.. W czwartek przyjechaliśmy do Nieborza.. Z książką, która ma taką bohaterkę, nie sposób się nudzić.Narratorem powieści ,,Kapelusz za sto tysięcy" jest Krystyna Cuchowska, która ma dwanaście lat i zwana jest ,,Dziewiątką"..

Adam Bahdaj Kapelusz za sto tysięcy Sobota Byłam szefem gangu.

Za sprawą przypadku odważna, zaradna i skora do natychmiastowego działania 12-latka przeżywa niesamowitą wakacyjną przygodę.. Wciela się w rolę detektywa i wprowadza w życie śmiałe pomysły, próbując wyjaśnić tajemnicę kapelusza wartego 100 tysięcTo jedna z najlepszych książek dla młodzieży szkolnej.. Ferenc Molnar, Chłopcy z Placu Broni.. Utwory tłumaczono na kilkanaście języków.. Dalej.. Marzy również o odbyciu podróży w 80 dni dookoła świata.. Powiedziała, że chętnie go sprzeda, żeby mieć pieniądze na wakacje z duchami.. Janusz Korczak - "Król Maciuś Pierwszy" Maria Kownacka, Zofia Malicka - "Dzieci z Leszczynowej Górki" Selma Lagerlöf - "Cudowna podróż" Sat - Okh "Biały mustang"Opis: Kapelusz za sto tysięcy - Bahdaj Adam.. Książka stwarza okazję do podjęcia rozmów na ważne tematy, takie jak kwestie: niepełnosprawności, rasizmu, równouprawnienia kobiet.Temat: "Kapelusz za 100 tysięcy" - fragmenty.. 10 months ago.Scenariusze do lektur.. .Scenariusz lekcji: Adam Bahdaj "Kapelusz za 100 tysięcy" Karta pracy.. Rozwiąż quiz Eduelo zgodny z podstawą programową i sprawdź swoją wiedzę .. Opracowanie: Anna Murdzek, Joanna Piasta-Siechowicz.. W sobotę padał deszcz, a potem zaczęła się ta zwariowana historia z kapeluszem za sto tysięcy.Z książką, która ma taką bohaterkę, nie sposób się nudzić..

Krysia razem z nim rozwiązywała zagadkę kapelusza.

Gogusie okazali się złodziejami - sobowtórami.. Nazywam się Krystyna Cuchowska, mam lat dwana-ście, przeszłam do szóstej klasy i jestem podobno dziewczyn-ką.. Jest to powieść z gatunku detektywistycznego.. Cele lekcji: - poznanie fragmentu powieści - poznanie pojęcia "powieść detektywistyczna" - kształcenie umiejętności czytania ze zrozumieniem - określanie cech bohatera - redagowanie notatki.. Materiał jest dostępny tylko dla nauczycieli, którzy mają uprawnienia do jego pobrania.. Treść dobra na zimowe wieczory (typowe dla Bahdaja jest umieszczanie akcji w czasieZ książką, która ma taką bohaterkę, nie sposób się nudzić.. Za sprawą przypadku odważna, zaradna i skora do natychmiastowego działania 12-latka przeżywa niesamowitą wakacyjną przygodę.. Wciela się w rolę detektywa i wprowadza w życie śmiałe pomysły, próbując wyjaśnić tajemnicę kapelusza wartego 100 tysięcy.język polski - opracowania lektur i wierszy - zgodne z nową podstawą programową, streszczenia lektur obowiązkowych i uzupełniających, charakterystyki i problematyka, interpretacje wierszy, odpowiedzi na pytania z testów i sprawdzianów (pewniak na teście) - Opracowania lektur i wierszy - szkoła podstawowa - klasy 4-6 - GREGDokument zawiera opinię o programie nauczania języka polskiego w klasach 4-8 szkoły podstawowej: Słowa z uśmiechem..

Adam Bahdaj "Kapelusz za 100 tysięcy"Kapelusz za sto tysięcy - Test.

Dziewczyna przeżywa niesamowitą wakacyjną przygodę - wciela się w rolę detektywa i próbuje wyjaśnić tajemnicę zaginionego kapelusza wartego sto tysięcy.. a) 12 b) 13 c) 9 3) Skąd się wziął pseudonim Krysi?. Lekcja 1.. Kapelusz za sto tysięcy 2 DRAFT.. Kapelusz był wykonany z.. Nauczyciel pyta, czy odgadli, kto był pozytywnym, a kto negatywnym bohaterem; co ich zaskoczyło; czego się nie spodziewali; co ich zdaniem było banalne i do przewidzenia.Cykl lekcji poświęconych omówieniu lektury "Kapelusz za sto tysięcy" Adama Bahdaja.STRONA 1.. Opracowanie: Patrycja Woźniak.. Oficjalnie jestem Krystyna Cuchowska, lecz koledzy nazywają mnie Dziewiątka.. Ale daję słowo, to jakaś pomyłka.. Pobierz.. Krystyna jest szefem gangu i uważa, że powinna być chłopcem oraz nazywać się Krystyn Cuchowski.. a) Od numeru domu, w którym mieszkała b) Od jej numeru w dzienniku c) Od liczby członków gangu 4) Kto należał do gangu?historia z kapeluszem za sto tysięcy… Zanim jednak przystąpię do kapelusza, powinnam się przed-stawić.. Jest ona jednocześnie narratorem i bohaterem tej książki.. [Wydawnictwo Literatura, 2019]Adam Bahdaj - "Kapelusz za 100 tysięcy" Frances Hodgson Burnett - "Tajemniczy ogród" lub inna powieść.. Wciela się w rolę detektywa i wprowadza w życie śmiałe pomysły, próbując wyjaśnić tajemnicę kapelusza wartego 100 tysięcy.Odważna i skora do natychmiastowego działania dwunastka przypadkowo wpada na trop międzynarodowej afery szpiegowskiej.. - Oczywiście w tym życiorysie nie wymieniliśmy wielu ważnych i interesujących szczegółów dotyczących Pana życia i twórczości.. Zaloguj się lub Dołącz do Klubu.Adam Bahdaj, Kapelusz za 100 tysięcy Komentarz wstępny Kapelusz za 100 tysięcy, ukończony przez Bahdaja w 1964 roku, może stać się dla dzieci lekturą atrakcyjną i ciekawą.. Od urodzenia powinnam być chłopcem i nazywać się Krystyn Cuchowski.. Scenariusz - plik pdf.. Tu możesz włączyć lub wyłączyć lektora .. Polecenia: Przeczytaj tekst ze str. 295-298; Zapoznaj się z terminem "powieść detektywistyczna"Artykuły / Poznajemy klasyki dziecięcej literatury-Adam Bahdaj " Kapelusz za 100 tysięcy" dodane w środa 6 grudnia 2017 r. , przez Marta Ciszewska Klasa Vb poznała na lekcji wychowawczej jedną ze słynnych książek dla dzieci i młodzieży autorstwa Adama Bahdaja, cenionego polskiego pisarza.Dom wczasowy, w którym spędzał wakacje nazywał się "Marysieńka".. 1) Kto jest narratorem powieści?.


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt