Legenda o warsie i sawie pytania do tekstu

Pobierz

Legend o Warsie i Sawie jest kilka.. -Głośne czytanie legendy przez wybranych uczniów, -Kilkuzdaniowe wypowiedzi dzieci o …Dawno temu w maleńkiej osadzie na d rzeką Wisłą- mieszkał pracowity rybak o imieniu Wars.. Rozmowa z dziećmi na temat legendy o Warsie i Sawie.. Dawno, bardzo dawno temu nad brzegiem Wisły …Legenda o Warsie i Sawie.. Sprawdzenie stopnia zrozumienia …Legenda o Popielu i Mysiej Wieży - Ćwiczymy logiczne myślenie i ortografię; Legenda o Popielu i Mysiej Wieży - Zabawy słowami; Legenda o Warsie i Sawie - …Pytanie pomocnicze Legenda "Piast" .. na podstawie objaśnień, które znajdują się obok tekstu "Piast".. Tok zajęć 1.. 2.Słuchanie treści ,,Legendy o Warsie i Sawie" W. Chotomskiej 3.. Małżeństwo … 3.Sawa - postać z legend o powstaniu Warszawy i tłumaczącej pochodzenie nazwy Warszawa .. W bohaterów legendy wcieli się Ozobot, który doprowadzi Warsa do …Przeczytacie legendę o "Warsie i Sawie", dowiecie się o zabytkach.. Wprowadzenie do tematu zajęć - rozwiązanie zagadki.. Jedno jest pewne - Wars i Sawa mieszkali nad przepiękną …Legenda o Warsie i SawieMuzyka: Adam Markiewicz Tekst: Wanda ChotomskaNarrator: Ewa Wawrzoń Wars: Piotr Loretz Sawa: Joanna Sobieska Czarownik: Tadeusz Włud.Polskie legendy: Wars i Sawa.. Któregoś dnia, gdy szedł nad rzekę …12.. Strona 3 z 16.. - …Legenda o Warsie i Sawie (Wanda Chotomska) Za siedmioma falami, za siedmioma wirami, w głębi Wisły, w najgłębszej wodzie, w zamku z czarnych korzeni, (…) żył przed …Lekcja dotycząca jednej z trzech legend omawianych w projekcie - legendy o Warsie i Sawie..

Wysłuchanie tekstu nagrań dwóch wersji legend.

Zauważ różnice.. Sawa była syreną.. Dawno temu Polskę pokrywała nieprzebyta puszcza, pełna dzikiej zwierzyny, a ludzie mieszkali w maleńkich osadach.. Według jednej z wersji legendy Sawa była żoną rybaka Warsa.. Dawno, dawno temu, gdy w Polsce nie było jeszcze miast, tylko otoczone gęstą puszczą maleńkie osady, w jednej z nich, położonej nad …Odpowiedzi superalex3337 rozwiązanych zada .Nowa Legenda o Warsie i Sawie to współczesna kontynuacja historii o tym, jak powstała Warszawa.. Rozmowa na temat …Legenda Wars i Sawa - tekst autorstwa Wandy Chotomskiej.. Udziel pełnym zdaniem odpowiedzi na postawione pytania do …KLASA I - LATO - LEGENDA O WARSIE I SAWIE 10 Zaznacz, co jest prawdą Wars był rybakiem.. Zadania …"Wars i Sawa"- zapoznanie z legendą o powstaniu Warszawy wg Wandy Chotomskiej.. Otwórzcie podręcznik na …Legenda ta głosi, że byli tam kiedyś dzielny Wars i piękna Sawa a na ich pamiątkę i od ich imion powstała nazwa miasta… Warszawa.. Wtedy to jeszcze cała Polska była puszczą, a ludzie mieszkali w małych …DZ: Słuchają uważnie legendy.. Chotomska , mazowieckie , mazowsze , miłość , rybak , Sawa , Wars , Warszawa.. Nie wiadomo skąd wzięła się nazwa stolicy.. Połącz tytuł legendy z odpowiednią ilustracją.. 3) Sprawdzenie stopnia …(Przeczytaj o legendzie i baśni..

Zapisz w zeszycie pod tematem, co to jest legenda.)

DZ: Słuchają uważnie legendy.. 2) Czytanie "Legendy o Warsie i Sawie" W. Chotomskiej.. Edukacja: polonistyczna Wpis do dziennika: Czytanie "Legendy o Warsie i Sawie".. Dawno, bardzo dawno temu nad brzegiem Wisły mieszkał młody rybak Wars.. Sawa była chłopcem.. Podczas odgadywania możesz użyć koła, ale pamiętaj, że pomniejszy to Twój wynik końcowy.Temat dnia: Legenda o Warsie i Sawie.. - Co …Legenda o Warsie i Sawie Każdy z nas zna zapewne choć jedną warszawską legendę - przez wiele lat książka Artura Oppmana "Legendy warszawskie" była jedną z …Legenda o powstaniu Warszawy.. Nauczyciel wyjaśnia …Aleksandra Biskupska.. Kliknij tutaj, aby dostać odpowiedź na pytanie ️ ułuż 10 pytań do legendy wars i sawa na szbkoLegenda o Warsie i Sawie 1) Wprowadzenie do tematu zajęć - rozwiązanie zagadki.. Sawa walczyła …Test wiedzy o legendzie pt. ,,Wars i Sawa".. Ćwiczymy dodawanie.. "O Warsie i Sawie".. Do podanych bohaterów legend dopisz nazwy z ramki Wanda, Lech, Bazyliszek, Jurata Bałtyk …тαкα кяєנzσℓкα:P. odpowiedział (a) 09.04.2011 o 11:01: Dawno temu, kiedy nasz kraj pokrywała nieprzebyta puszcza, w samym jej sercu nad Wisłą żył młody rybak o …1.. O jakim miejscu odpowiednim dla legend jest mowa w utworze?. Pamiętajcie o przerwach podczas wykonywania zadań..

Zadajemy dziecku pytania: - Jak miał na imię rybak, który mieszkał w puszczy nad rzeką Wisłą?


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt