Opisz pozytywne i negatywne skutki kolonializmu

Pobierz

Pozytywne skutki globalizacji są następujące: - Przykładowe skutki kolonializmu: 1.. Rozwiązania zadań.. Jednak nasuwa mi się pytanie - Jaka jest ta globalizacja, czy jest potrzebna, a może wręcz przeciwnie?. -rozwój nowych upraw w Europie.. -Rozwój handlu.. Następowała wielka eksploatacja zasobów kolonii.Poznaliśmy już negatywne i pozytywne skutki globalizacji we współczesnym świecie.. 3.Wieksze perspektywy- zycie za granicami naszego panstwa jest latwiejsze zarowno towary zywnosciowe jak i czynsz za mieszkanie sa mniejsze co ulatwia start.Negatywne skutki kolonializmu: Na terenach Afryki, Indii oraz Chin wybuchały liczne bunty przeciwko panującym Europejczykom: powstanie sipajów, wojny burskie, powstanie Mahdiego w Sudanie, powstanie "bokserów", powstanie tajpingów w Chinach, wojny opiumowe.. Negatywne:-przeludnienie-wydłużenie wieku przejścia na emetyturę -kryzys Od 1 do 2 z 2 .. Bogace - Pytania i odpowiedzi - Geografia.. Ćwiczenia do tych zajęć proszę zrobić, np. w zeszytach przedmiotowych doOpisz skutki pozytywne i negatywne integracji europejskiej.. Nierzadko zdarza się, ze reklamodawcy reklamują wyroby szkodliwe lub .Globalizacja niesie za sobą skutki zarówno pozytywne, jak i negatywne.. - zwiększenie się liczby Ludności, - źródło taniej siły roboczej, - powiększenie Zasobów surowców mineralnych, - rynek zbytu towarów przemysłowych, - uzyskanie przewagi politycznej i militarnej na świecie.Pozytywne i negatywne skutki polityki kolonialnej (z perspektywy obu stron) Skutki dla krajów kolonialnych: - wzrost znaczenia państw kolonialnych (budowa "drugich imperiów kolonialnych" przez Wielką Brytanię i Francję, dołączenie Niemiec do grona mocarstw) - włączenie do kultury europejskiej elementów kolonialnychSKUTKI POZYTYWNE: 1) Ogromny rynek zbytu, np. angielskich produktów w Indiach 2) Zmniejszone bezrobocie w Wielkiej Brytanii 3) Na terenach Kolonii walka z glodem i chorobami 4) Upowszechnienie oswiaty 5) Wprowadzenie administracji zdobyczy technicznych i chrzescijanstwa 6) Wykorzenienie zwyczaju "sati" w Indiach przez Anglików SKUTKI NEGATYWNE: 1) Wojna opiumowa Wielkiej Brytanii z Chinami 2) Bunty niewolników kolonii byly skazane na niepowodzenie ze wzgledu na przewage techniczna .Pozytywne skutki: -zmiana dróg handlowych..

Skutki negatywne: -powstanie kolonii.

-upadek państw i cywilizacji indiańskich.. 2.Wieksze zarobki- zagranica zarobki sa wieksze niz w polsce.. -Miejsce do uprawy rolnictwa.. Mieszkańcy Afryki, Ameryki Podaj 3 skutki kolonializmu i dekolonializmu w krajach metropolitalnych.. Dodatkowe oznaczenie "Sprawdzona treść" wskazuje, że dany materiał edukacyjny został zweryfikowany przez Redakcję lub ekspertów współpracujących z serwisem.. -Odkrycie nowych zasobów surowców naturalnych (złoto,srebro)Pozytywne skutki kolonializmu: Europejczycy poznawali nowe ludy oraz kultury.. Pozytywne: -Rozwój żeglugi.. -pojawienie się nowych gatunków zwierząt hodowlanych.. Do pozytywnych skutków integracji europejskiej należy zaliczyć m.in. wzrost znaczenia Europy na arenie międzynarodowej.. około 4 godziny temu.. Cele ćwiczenia: Uczeń/uczennica: zna wybrane skutki kolonializmu, dostrzegane przez przedstawicieli narodów kolonizowanych;SKUTKI POZYTYWNE: 1) Ogromny rynek zbytu, np. angielskich produktów w Indiach 2) Zmniejszone bezrobocie w Wielkiej Brytanii 3) Na terenach Kolonii walka z glodem i chorobami 4) Upowszechnienie oswiaty 5) Wprowadzenie administracji zdobyczy technicznych i chrzescijanstwa 6) Wykorzenienie zwyczaju "sati" w Indiach przez Anglików SKUTKI NEGATYWNE: 1) Wojna opiumowa Wielkiej Brytanii z Chinami 2) Bunty niewolników kolonii byly skazane na niepowodzenie ze wzgledu na przewage techniczna .Zobacz 2 odpowiedzi na zadanie: Skutki kolonializmu w Afryce..

przykłady niepowodzeń europejskiego kolonializmu.

W czasach kolonializmu rozpoczęto pogłębione badania naukowe nad zwyczajami innych kultur, co stanowiło początek nowoczesnej etnologii i antropologii.. -rozwój niewolnictwa.Zgodnie z misją, Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby dostarczać rzetelne i sprawdzone treści edukacyjne.. -Odkrycie nowych artykułów spożywczych (np: pieprz,cynamon ,wanilia,ziemniaki) -Odkrycie tytoniu.. Połączenie kilku mniejszych gospodarek narodowych spowodowało, że gospodarka Unii Europejskiej jest jedną z największych na .Opisz pozytywne i negatywne skutki integracji.. - rozwiązanie zadania.. -odkrycie nowych lądów.. -Nowe rynki zbytu.. -napływ do Europy złota i srebra.. Dlatego ważne jest, aby wykorzystać wszystkie możliwości, jakie z niej płyną, a unikać związanych z nią zagrożeń.. Po drugiej stronie mamy takie, które dotyczą propagowania jedzenia produktów wysokokalorycznych, o dużej zwartości cukru, tłuszczu czy konserwantów.Bardzo często reklama przynosi skutki i efekty pozytywne, ale także zdarza się, że są one skrajnie negatywne.. POZYTYWNE-wdrożenie europejskich norm ekologicznych przyczyni się do poprawy stanu środowiska naturalnego ,lepsza jakość życia ,zbliżenie Polski do standardów europejskich bezpiecznej pracy,zdrowia i edukacji ,zdecydowane przyspieszenie wzrostu gospodarczego , poprawa jakości towarów i usług oferowanych przez .1) Dla mieszkańców kolonii państwo do którego należy dana kolonia to: a) Miasto b) Metropolia c) Państwo 2) Polityka państw europejskich polegająca na podporządkowaniu sobie słabo rozwiniętych terytoriów na innych kontynentach to: a) Ekspansja kolonialna b) Kolonializm c) Kolonia 3) Pozytywnym skutkiem kolonializmu jest: a) Dążenie do zwiększenia zysków b) Konieczność .podaj dwa pozytywne i dwa negatywne skutki niskiego przyrostu naturalnego..

2011-03-14 14:40:48; Wymień pozytywne i negatywne skutki absolutyzmu.

2021-01-02 14:45:30 Jak napisać ocenę atrakcyjności turystycznej powiatu ?Wymień negatywne i pozytywne skutki migracji ( jak najwięcej) agrestowo; 7.11.2010 negatywne - odpływ ludzi młodych i wykształconych poza granice kraju - wyludnianie krajów z których odpływa duża grupa ludzi - zubożenie gospodarki krajów z których odpływa duża grupa ludziPozytywne skutki; 1.Nauka jezyka- polacy wyjezdzajac za granice maja wieksze szanse na szybsza nauke jezyka obcego.. Poprzez odpowiednie obliczenia uzasadnij tezę, że rozciągłość południkowa Afryki wynosi ok. 8000 km.. Pozaeuropejskie ludy stykały się z najnowszymi osiągnięciami w dziedzinie techniki i medycynySKUTKI POZYTYWNE: 1) Ogromny rynek zbytu, np. angielskich produktów w Indiach2) Zmniejszone bezrobocie w Wielkiej Brytanii3) Na terenach Kolonii walka z glodem i chorobami4) Upowszechnienie oswiaty5) Wprowadzenie administracji zdobyczy technicznych i chrzescijanstwa6) Wykorzenienie zwyczaju "sati" w Indiach przez Anglików SKUTKI NEGATYWNE:To są główne skutki kolonializmu, nalezy je tylko rozwinąc: -powstanie potęg kolonialnych (Hiszpania, Portugalia) -rozwój osadnictwa (południe Afryki) -powstanie nowych szlaków morskich wiodących przez oceany -wyniszczenie cywilizacji Majów, Azteków i Inków -handel niewolnikamiWymień 3 pozytywne i negatywne skutki cywilizacji (Wiedza o Kulturze) 2009-10-26 18:42:33; Wymień pozytywne i negatywne skutki odkryć geograficznych !prosze pomocy!.

2011-12-20 16:03:37; Wymień pozytywne i negatywne skutki korzystania z internetu.

Przede wszystkim jej negatywne skutki zauważane są na dzieciach i na osobach młodych, które nie mają jeszcze ukształtowanej opinii światopoglądowej.. Weryfikacja tekstu odbywa się na następujących poziomach:Skutki kolonializmu dla ludności poza europejskiej Niewolnictwo Skutki kolonializmu w obecnych czasach Spotkanie konkwistadorów z tubylcami Kolonializm Epoka kolonialna zakończyła się w latach 60.. Wybrałem te, które wydały mi się najważniejsze.. Pytania i odpowiedzi .. Opisz się jak ludzie chronią się przed skutkami tornad.. Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies.. Piotr.. Skutki pozytywne: dla Europy - odkrycia geograficzne rozpoczęły okres podbojów kolonialnych, dominowała w nich początkowo Portugalia i Hiszpania, chociaż można też dostrzec próby .Skutki rozbicia dzielnicowego () Praeceptor 15 maja 2016 4 listopada 2016 Możliwość komentowania Skutki rozbicia dzielnicowego () została wyłączona Podział Polski na dzielnice spowodował liczne zmiany w dziedzinie polityki, życia społecznego i gospodarki.Z jednej strony są dobre reklamy, zachęcające nas do pozytywnych zachowań, czy nawet refleksji nad życiem.. Możesz zablokować cookies zmieniając ustawienia w Twojej przeglądarce.Warto rozdzielić skutki wypraw w kategoriach pozytywnych i negatywnych, chociaż na dobrą sprawę nawet taki podział może stanowić powód do dyskusji.. Skutki kolonializmu: - rasizm, - nienawiść ludności mieszkającej na terenach skolonizowanych do Europejczyków,Przyczyny kolonializmu..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt