Do czego można porównać ból porodowy zapytaj

Pobierz

Mój poród trwał 15 godzin.. Do bóli miesiączkowych + uderzania czymś w podbrzusze i dół pleców.. jeśli sie oddycha na skurczach - ból jest mniej odczuwalny w każdym bądź razie - da się go .Msciciel.s.. Chociaż to pierwsze zestawienie ma pewne odzwierciedlenie w skali bólu, to porodowego doznania nie jest w stanie jednoznacznie opisać, gdyż jest bardzo subiektywne.Wyróżnia się uwarunkowania organizmu kobiety, które odpowiadają za odczuwanie bólu podczas porodu.. Pytania .. Ale nie martw się.. Kobiety przed urodzeniem dziecka chciałyby chociaż odrobinę przygotować się na czekający je ból.. Aczkolwiek sam poród nie jest najgorszy, najboleśniejsze są kopniaki malucha podczas rozpoczynającego się porodu.. Bardzo boli?. 3 Odpowiedź przez Cyngli 2015-10-19 21:30:02 Ostatnio edytowany przez Cyngli (2015-10-19 21:32:41)Do czego można porównać ból porodowy Zaloguj .. Każdy człowiek ma różny próg bólu i ten sam bodziec u różnych osób bywa inaczej tolerowany.. Nie ma nic gorszego niż rodzenie".Ktoś wyżej pisał o sraczce i skręcie jelit i ja mogłabym do tego porównać swój ból ;) oczywiście 200 razy mocniejszy i dłuższy.. Na miejscu wydają się porównania do łamania wszystkich kości naraz, ataku kolki nerkowej lub rozrywania od środka, choć oczywiście kobiety, które miały stosunkowo bezbolesny poród, za mniej przyjemne doświadczenia wskażą silne migreny lub kanałowe leczenie zębów!Pierwsze bóle porodowe można porównać do intensywnego bólu w dole brzucha i pleców przed miesiączką..

Do czego można porównać ból porodowy?

odpowiedział (a) 28.01.2017 o 13:45.. Uwaga: wypowiedzi nie dla wrażliwych.. Słyszałam, że ból porodowy można porównać do mocnego bólu podbrzusza podczas miesiączki.. w Rodzice Radzą - Kobieta - gorące dyskusje.. Zależy od progu bólu i miejsca na którym jest wykonywany tatuaż, tautuaż na ramieniu możesz odczuć jak delikatne szczypanie, a taki tatuaż na na brzuchu możesz odczuć jak wbicie igły głęboko w skórę, kiedy igła ledwo narusza skórę,wpuszczając pod skórę specjalny barwnik.W takim razie do czego porównać ból porodowy?. 0.Dla jednej jest to wielki ból, ale do przeżycia, a dla drugiej pestka.. Jest irytujący, niewygodny, ale niekoniecznie bolesny.. Każda faza porodu różni się rodzajem bólu.. Inne kobiety określają go jako silny, przeszywający całe ciało i nie do zniesienia.. odpowiedział (a) 02.06.2012 o 17:42.. Przynajmniej ja taki ból odczuwałam podczas porodu.. Co prawda bóle miesiączkowe miałam masakryczne.. Znieczulenie nie zagraża dziecku.. Zwykłe pytania; Sondy&Ankiety; Kategorie .. 2. cesarskie cięcie.. Jest to związane przede wszystkim wraz z tym, że zdecydowanie nie pełni on funkcji ostrzegawczo-informacyjnej, dokładnie jak ma to obszar prosto w standardowym bólu.Przez ostatnie lata Internet obiegły grafiki informujące, że ból porodowy porównywalny jest do łamania 20 kości na raz lub płonięcia żywcem..

1.Do czego można porównać ból porodowy?

Niektórym kobietom ból porodowy przypomina ten w czasie miesiączki.. Wykonali jej "cesarkę" bez znieczulenia!. To najbardziej bolesne doświadczenie na świecie.. Jest wiele metod naturalnego radzenia sobie z bólem porodowym, o czym można dowiedzieć się np. od położnej.Zobacz 11 odpowiedzi na pytanie: do czego można porównać ból przy przekłuciu pępka?. Wiele zależy też od tego, gdzie ból jest zlokalizowany - w brzuchu czy w krzyżu, bo każdy z nich rodząca może odbierać jako .Alicia, 25 l.: "Ból porodowy porównałabym do wyrwania czterech zębów jednocześnie.. 0. poród Macierzyństwo w czasie COVID-19 - jak kobiety zmieniły myślenie o posiadaniu dzieci?. Gdy akcja postępuje, ból porodowy często jest porównywalny do….wybuchu.zapomniałam dodac : kiedys moj znajomy powiezdial ze bol porodowy mozna porownac do porodu kamieni nerkowych(( haha faceci tez rodza tylko koncowka marna)) Pozdrawiam wszystkie mamuski Cytuj .Trudno porównać ból porodowy {do} innego bólu.. Proszę czekać.. Szkoła - zapytaj eksperta (904) Szkoła - zapytaj eksperta (904) Wszystkie (904) Język angielski (678) Język polski (0) Matematyka (0) Biznes i Finanse (35739) Biznes i Finanse (35739) .Odp: Do czego porównać ból porodowy?.

Do czego można porównać BÓL PORODOWY?

.Ból porodowy w przeciwieństwie do innych źródeł bólu nie wskazuje na patologię, lecz jest częścią fizjologicznego procesu narodzin dziecka.. Jakby zaraz miał wybuchnąć Ci pęcherz… i wszystko wokół.. Nie wiem do czego to porównać ,ale dla mnie zdecydowanie gorszy jest ból zęba.. Przy porodzie kobieta odczuwa 57 jednostek w skali bólu.. Jest to związane przede wszystkim z tym, że nie pełni on funkcji ostrzegawczo-informacyjnej, jak ma to miejsce w standardowym bólu.. Szczere wyznania rodzących kobiet.. Można to porównać do łamania 20 kości w tym samym czasie - internet pełen jest tego typu "naukowych prawd".Jak sie juz zaczyna rodzic to sa skurcze porodowe jest to podobny bol jak przy okresie lecz o sto razy mocniejszy jest to bol nie do wytrzymania .. a gdy sie ma bole parte jak dzidzius zaczyna wychodzic z pochwy to wydaje sie ze robi sie duzo kupke ktora nie chce przejsc i bardzo boli .Trudno porównać ból porodowy do innego bólu.. Później, gdy rośnie, to określenie wydaje się niewystarczająco dobre.. Niestety, gdy zadają pytania o to, to często słyszą odpowiedź od innych mam, że "boli, ale do przeżycia", albo "boli, jednak tego bólu się nie pamięta" itp.Cała prawda o bólu porodowym..

Link to postuDo czego można porównać ból porodowy?

Do czego można porównać ból porodowy?. To najbardziej bolesne doświadczenie na świecie.. Czy bóle porodowe bardzo bolą?Dyskusja na temat: Do czego można porównać ból porodowy?. weronika2502 2.1.2010 (18:04) Witaj.Myślę,że raczej ciężko to porównac do czegokolwek.Każdy poród jest inny,trwa krócej lub dłużej,każda kobieta też ma inną odpornośc na ból.Jednak gdy maleńka istotka już leży Ci na piersi,o bólu się zapomina.Do czego możemy porównać ból porodowy?. Bezsprzecznie jednak ból porodowy należy do najsilniejszych rodzajów bólu.. Kobiety, które rodziły naturalnie bez znieczulenia, mówią o tym, że ból porodowy porównywalny jest do kolki nerkowej, rodzenia kamienia nerkowego lub do bólu menstruacyjnego, ale znacznie większego.. Od czego zależy intensywność bólu porodowego?. Pojawiają się próby porównania go do wielu rzeczy, lecz większość kobiet po porodzie uważa, że nie da się go porównać z niczym innym.bez tabu.. Udostępnij ten postkażda kobieta może inaczej odczuwać ból porodowy jedną bolą plecy, inną brzuch itd.. Ludzkie ciało może wytrzymać do 45 jednostek w skali bólu.. Potrafią poradzić sobie bez znieczulenia i innych leków przeciwbólowych.. ciąża mama.. Kobieta pozwała szpital.. Weź udział w dyskusji i przeczytaj 20 odpowiedzi OnetWtedy ból porodowy można porównać do miesiączki.. Są to przede wszystkim: wiek, kurczliwość szyjki macicy, ucisk na nerwy podczas .Ból porodowy jest podobny do bóli miesiączkowych, tylko kilka ,klikanascie razy mocniejszy.Bóle krzyżowe, uczucie ciąglego parcia jakby chcialo ci sie kupe, skurcze pod koniec potrafilam .Bóle porodowe mają charakter trzewny, co oznacza, że są rozlane..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt