Plan wydarzeń antygona

Pobierz

5.Kreon dowiaduje się o złamaniu jego rozkazu.. 3.Antygona, Sofokles - streszczenie, plan wydarzeń 1.. Rozmowa Antygony z Ismeną.. 9.Poświęcenie .Zobacz też: "Odyseja" - streszczenie, bohaterowie, plan wydarzeń ''Antygona'': bohaterowie Poznanie ciekawych, choć uwikłanych w tragiczne losy, postaci umożliwia właśnie lektura utworu .ANTYGONA; Król Edyp; Król Edyp i Antygona - streszczenia tragedii Sofoklesa; Antygona.. Spotkanie Antygony z Ismeną - odmowa udziału w "zakazanym" pogrzebie brata.. Strażnik przychodzi z wieścią do Kreona.. 6.Antygona winowajczynią .Tragedia Sofoklesa nawiązuje do mitu rodu Labdakidów.. Poglądy Kreona na władzę.. Antygona informuje Ismenę o zakazie Kreona dotyczącym grzebania ciała Polinejkesa.. 3.Losy Edypa i jego rodziny.. Informacja o postanowieniu Kreona w sprawie Polinejkesa.. Antygona chowa ciało zmarłego brata.. Ismena nie chce brać udziału w "zbrodni" 3.. 7.Antygona wierna prawom boskim.. 2.Decyzja Antygony pogrzebaniu zwłok brata.. Król mówi .Plan wydarzeń.. Kreon oskarża straże o pochówek.. Rozmowa sióstr na temat rozkazu Kreona.. Plan wydarzeń Antygony : 1.Zakaz grzebania ciała Polinika wydany przez Kreona.. 5.Kreon dowiaduje się o złamaniu jego rozkazu.. 2.Decyzja Antygony pogrzebaniu zwłok brata.. Król dowiaduje się o złamaniu rozkazu.. PLAN WYDARZEŃ 1.Zakaz Kreona.. 9.Poświęcenie siostry Ismeny..

5.Plan wydarzeń Antygony.

Parodos Chór Starców śpiewa pieśń sławiącą niedawne zwycięstwo.. Zakaz grzebania ciała Polinika wydany przez Kreona.. Oskarżenie Antygony.. 6.Pojmanie Antygony.. 6.Pojmanie.Zobacz 4 odpowiedzi na zadanie: Plan wydarzeń Antygony?. 3.Decyzja Antygony.. 8.Kreon odrzuca względy rodzinne.. Wiadomość o złamaniu rozkazu króla.. 4.Poglądy Kreona na władzę.. Strażnik oznajmia Kreonowi, że ktoś pochował ciało, Kreon wpada we wściekłość i grozi strażnikowi śmiercią.. Ismena próbuje ratować siostrę.. 1.Zakaz grzebania ciała Polinika wydany przez Kreona.. 3.Losy Edypa i jego rodziny.. Wróżbita Tejrezjasz nie chce ujawnić imienia mordercy, co staje się powodem jego konfliktu z Edypem.. Bunt Hajmona przeciw woli ojca.. 1.Zakaz grzebania ciała Polinika wydany przez Kreona.. 3.Losy Edypa i jego rodziny.. Dominika Grabowska 1 lipca, .. Rozmowa Antygony i Ismeny dotyczaca pochowania ciała brata a) bunt Antygony przeciwko decyzji Kreona b) deklaracja Ismeny posłuszeństwa wobec władcy.. Chór starców poznaje wolę władcy.. Decyzja Kreona o skazaniu na śmierć obu sióstr .Plan wydarzeń "Antygony" ostatnidzwonek.pl, opracowanie i streszczenie lektury.. Plan Wydarzeń "Antygona" Sofoklesa.. Antygona wierna prawom boskim.. Antygona zdradza swój plan pochowania brata Ismenie..

Plan wydarzeń.. ?

9.Poświęcenie siostry Ismeny.. Potrzebuje streszczenia ,,Tajemniczy ogród'' Sofokles , Antygona 250 wyrazow; Antygona; antygona plan wydarzeńPlan wydarzeń "Antygony" 1.. Epeisodion I Kreon mówi o swoim zarządzeniu, aby zwłoki Polinejkesa pozostawić bez pogrzebu oraz o karze śmierci dla każdego, kto się temu sprzeciwi.. Edyp przyrzeka odszukać i ukarać zabójcę Lajosa, aby w ten sposób uwolnić Teby od gniewu bogów.. 4.Poglądy Kreona na władzę.. Losy Edypa i jego rodziny.. *Antygona i jej zamiar grzebania brata *Próba pochówku Polinejkesa *Antygona przed obliczem Kreona *Ostrzeżenie Hajmona o niezadowoleniu ludu wobec wyroku na Antygonie * Rozterki Antygony przed wyrokiem * Spóźniona zmiana decyzji króla * Samobójstwo Hajmona * Porażka Kreona i jego decyzji .Sofokles - Antygona - Plan wydarzeń.. Hajmon nie waha się popełnić samobójstwa widząc martwą ukochaną.. 4.Poglądy Kreona na władzę.. Antygona winowajczynią - powtórna próba pochówku.. Strażnik wypiera się wszystkiego.. Decyzja Antygony.. Przepowiednia Tyrezjasza.. 4.Poglądy Kreona na władzę.. Pojmanie Antygony.. Wieść o próbie pogrzebania zwłok Polinika.. Ismena próbuje ratować siostrę.. Podobne pytania.. 8.Kreon odrzuca .Antygona - plan wydarzeń.. Chór starców poznaje wolę władcy.. Antygona winowajczynią - powtórna próba pochówku.. 6.Pojmanie Antygony..

Plan wydarzeń Zakaz Kreona.

4.Poglądy Kreona na władzę.. Dialog Kreona z Chórem tebańskich Starców - ideologia władzy i egzekwowania prawa.. 5.Kreon dowiaduje się o złamaniu jego rozkazu.. Pojmanie Antygony.. Śmierć .Antygona - Plan wydarzeń.. 0 0 Odpowiedz.. 6.Pojmanie Antygony.. 5.Kreon dowiaduje się o złamaniu jego rozkazu.. 3.Losy Edypa i jego rodziny.. Między Edypem a Kreonem wybucha kłótnia.. Postanawia mimo wszystko pochować Polinejkosa.. 2010-05-11 22:18:28; Plan wydarzeń:) 2013-03-14 18:50:57; ANTYGONA - plan wydarzeń .Przydatność 80% Plan wydarzeń "Antygony" .. 2.Rozmowa Antygony z Ismeną.. minimum 10 punktów max 20 0 ocen | na tak 0%.. Zmiana decyzji Kreona.. Strażnik przyłapuje .Plan wydarzeń "Antygony" 1.. 7.Antygona wierna prawom boskim.. Kara śmierci dla Antygony.. 2.Decyzja Antygony pogrzebaniu zwłok brata.. 7.Antygona wierna prawom boskim.. Antygona mimo sprzeciwu Ismeny podejmuje decyzję o pogrzebaniu zwłok brata.Plan wydarzeń Antygony : 1.Zakaz grzebania ciała Polinika wydany przez Kreona.. 6.Pojmanie Antygony.. 5.Wieść o próbie pogrzebania zwłok Polinika.. pomocy!. 2.Decyzja Antygony pogrzebaniu zwłok brata.. Nakazuje znaleźć winnego.. Decyzja Antygony o pochowaniu zwłok brata.. Kreon dowiaduje się o złamaniu jego rozkazu.. 2.Decyzja Antygony pogrzebaniu zwłok brata.. Decyzja Antygony..

Kreon ...Plan wydarzeń Antygony.

7.Antygona wierna prawom boskim.. Król Edyp, były władca Teb, gdy tylko dowiedział się, że tragiczna przepowiednia delfickiej wyroczni spełniła się i on sam stał się przyczyną klęsk, które nawiedziły jego państwo, wykłuł sobie oczy i postanowił opuścić na zawsze Teby.Jednakże, jeszcze przed zrzeczeniem się praw do tronu, poprosił swojego następcę .Przydatność 80% Plan wydarzeń "Antygony" .. Antygona dowiaduje się o rozkazie króla zabraniającym pogrzebania ciała jej brata.. 5.Kreon dowiaduje się o złamaniu jego rozkazu.. Wieść o próbie pogrzebania zwłok Polinika.. W podanych zdaniach wskaż orzeczenie ,podmiot, przydawkę 2021-01-21 07:47:00; W jaki sposób zostało opisane jezioro w ciągu dnia, a nocy?Zobacz 2 odpowiedzi na zadanie: ANTYGONA - plan wydarzeń (pilne!). Nagle pojawia się strażnik z wiadomością, że ktoś pochował Polinejkesa.kubator777.. Bunt Hajmona przeciw woli ojca.. Decyzja Antygony pogrzebaniu zwłok brata.. Uważając się za nieomylnego, wietrząc zewsząd podstęp i chęć obalenia go z tronu, nie posłuchał rady syna, czym doprowadził do jego śmierci.Antygona - Motyw miłości Uczucie pomiędzy Antygoną i Hajmonem jest na tyle silne, że nawet rozkaz króla nie jest w stanie stanąć jej na przeszkodzie.. 10.Rozpacz Haimona .Plan wydarzeń Antygona.. Spotkanie Antygony z Ismeną - odmowa udziału w "zakazanym" pogrzebie brata.Sofokles - Antygona - plan wydarzeń - najlepsze i najdokładniejsze opracowanie lektury.. Publiczne obwieszczenie króla o Poliniku.. 1.Zakaz grzebania ciała Polinika wydany przez Kreona.. 10.Rozpacz Haimona .Plan wydarzeń.. 4.Chór starców poznaje wolę władcy.. Skazanie Antygony na śmierć głodową.. 8.Kreon odrzuca względy rodzinne.. 3.Losy Edypa i jego rodziny.. Pożegnanie bohaterów .. "Antygona" plan wydarzeń.. Antygona przed obliczem władcy - zarzuty Kreona.. Jokasta opowiada o okolicznościach śmierci Lajosa i drwi z przepowiedni.Antygona - Motyw pychy Doprowadziła Kreona do zguby.. Dokonanie zakaznego obrzędu pogrzebowego przez Antygon .Zadanie: plan wydarzeń lektury antygona quot 10 15 podpunktów Rozwiązanie: 1 zakaz grzebania ciała polinika wydany przez kreona 2 decyzja antygony pogrzebaniu zwłokNapisałby mi ktoś plan szczegółowy "Antygony"?. Skazanie Antygony na śmierć głodową.. Wieść o złamaniu zakazu Kreona.. Przyporządkuj wydarzenia w planie ramowym.. Rozmowa Antygony z Ismeną..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt