Co jest po prawej stronie brzucha kolo pepka

Pobierz

Prawy dolny kwadrat brzucha często oznacza problemy z wyrostkiem robaczkowym, prawy górny z wątrobą lub pęcherzykiem żółciowym, po lewej u góry zlokalizowana jest trzustka i śledziona.Witam, od okolo 5 dni mam straszne bole brzucha (sa to bole skurczowe ktore przychodza co jakis czas) i wystepuja po prawej stronie brzucha, na wysokosci pepka.. Dzisiaj, jak i w ostatnich dniach czasem czuję ból, takie ukłucie bardziej po prawej stronie brzucha, na wysokości pępka.. proszę o odpowiedź.. Zaparcie - zdjęcie rentgenowskie Na zdjęciu widoczne miejsce niedrożności jelit.Co znajduje się po twojej prawej stronie?. Ból w okolicy pępka w czasie ciąży przypomina objawy kolki czy uczucie wbijania szpilki.. Po kuracji antybiotykowej przeszło.. Należy jednak mieć na uwadze, że ból brzucha po .Ból po prawej stronie brzucha w jego górnej części może świadczyć o toczącym się zapaleniu dróg żółciowych.. Przewlekły ból w prawej części brzucha może trwać miesiącami lub latami - dawać mniej lub bardziej bolesne dolegliwości.. Pacjentowi może być trudno go dokładnie zlokalizować.Ból w okolicy pępka u kobiet.. Ból brzucha u kobiet może oznaczać również infekcję dróg moczowych lub chorobę zapalną miednicy.. Jest to miejsce na samym końcu brzucha, przy złączeniu z .Ból w okolicy pępka może być jednym z objawów, które pojawiają się w trakcie ciąży..

2011-06-30 11:39:34 Co znajduje się po lewej stronie brzucha ?

Natężenie bólu narasta stopniowo, a chorobie towarzyszą nudności i wymioty.Witajcie.. Mogą go wywoływać dolegliwości związane z układem pokarmowym, moczowym oraz płciowym.. Kolka żółciowa umiejscawia się zwykle pod prawym żebrem lub w nadbrzuszu środkowym (czasem promieniuje do łopatki i tylnej powierzchni klatki piersiowej).Z kolei ból brzucha pod pępkiem, który rozprzestrzenia się na jedną ze stron tułowia może być sygnałem problemów z okrężnicą.. Wówczas, najczęściej pojawia się ból brzucha po prawej stronie na wysokości pępka, który trwa od kilku sekund do nawet kilku minut.Za ból po prawej stronie brzucha mogą odpowiadać: choroby dróg żółciowych, choroby wątroby, wrzody żołądka i dwunastnicy, nieswoiste choroby zapalne jelit, choroby układu moczowego.. Gdy jest bardzo silny lub trwa bardzo długo, nie należy go lekceważyć, bo choroby, które go powodują, mogą być nawet bezpośrednim zagrożeniem dla życia.Drugi rodzaj to ból brzucha przewlekły.. Jednak po pewnym czasie objawy (ból z lewej strony pępka) powróciły.Byłam u lekarza rodzinnego, który przepisał mi p***.Najczęstsze przyczyny bólów po lewej stronie brzucha Pytanie nadesłane do redakcji Od 3 miesięcy zmagam się z bólem brzucha, mniej więcej na wysokości pępka po lewej stronie, boli mnie pod mostkiem przy uciskaniu, ból pojawił się po imprezie, na której spożywałem alkohol.Ból z lewej strony pępka brzuch ..

Bol jest tak mocny ze mam ciarki na calym ciele.Wszystko na temat: ból brzucha koło pępka.

Bywa też tak, że za ból nad czy pod pępkiem odpowiedzialne są narządy wewnętrzne niezwiązane z układem pokarmowym.Czasami dzieci skarżą się na ból brzucha po prawej stronie na wysokości pępka, wówczas diagnostykę należy skierować na choroby pęcherzyka żółciowego lub dróg żółciowych oraz choroby wątroby.. Ból ten jest spowodowany rozrastaniem się macicy, która z kolei zaczyna naciskać na jelita oraz pęcherz.. Ból brzucha po prawej stronie przeważnie kojarzy się z zapaleniem wyrostka robaczkowego.Nie pamiętam co to spowodowało ale blisko pępka po prawej jego stronie odczuwam kłujący ból.. Czytaj więcej o ból koło pępka z prawej strony na WP abcZdrowie.Ból w okolicy pępka, określany też jako ból śródbrzusza, jest często związany z zaburzeniami pracy jelit.. Czasami ból ten występuje także na tle psychogennym.Witam!. Czytaj więcej o ból brzucha koło pępka na WP abcZdrowie.Ból jelita grubego po prawej stronie.. Ból w tych jednostkach chorobowych może promieniować, aż do pleców.Zazwyczaj ból brzucha lokalizujemy w okolicy, w której znajduje się chory narząd..

Ból po prawej stronie jamy brzusznej może być wynikiem wielu chorób lub patologii.

Proszę się udać do lekarza I kontaktu,Badanie palpitacyjne ,pozwoli wykluczyc .Od kilku mies.. Ból pod prawym żebrem często łączony jest z upośledzoną funkcją lub chorobami wątroby, tymczasem obok tego dużego narządu wewnętrznego znajduje się inny znacznie mniejszy organ, który potrafi dokuczyć nam wcale .. Może objawiać się jako kłucie w brzuchu po prawej stronie lub ucisk po prawej stronie brzucha.. Mianowicie jakieś 5 dni temu miałem mocny ból klujący z prawej strony pępka, mocniejszy niż rok temu nie nasilał się on gdy w to miejsce dusiłem był taki sam.Dość często ból początkowo lokalizuje się w nadbrzuszu, przemieszczając się wraz z upływem czasu przez okolicę okołopępkową do prawego dołu biodrowego.. nie wiem czy to sprawa kobieca i ból jajnika czy też wyrostek.. Kobiety mogą odczuwać ból w okolicy pępka przede wszystkim z dwóch powodów: pęknięcie pęcherzyka Graafa - ból owulacyjny, który pojawia się nagle między 10. a 16. dniem cyklu miesiączkowego po prawej lub lewej stronie pępka, może być dość ostry, trwa od kilku sekund do kilku minut.Kamica pęcherzyka żółciowego - to stan, w którym występują nasilone bóle brzucha, szczególnie po zjedzeniu tłustej potrawy.. Brzuch jest "pelny" (wiekszy) i czuje jak w srodku mi cos "burczy"..

2014-01-28 22:02:23 Co to oznacza jak mnie boli po prawej stronie obok pępka ?

Charakteryzuje się on nagłym i dość ostrym bólem.. Odczuwałem go przez około tydzień potem przeszło aż do dnia dzisiejszego.. 2010-02-12 18:40:05Kłujący ból brzucha w okolicy pępka, często może wskazywać na pęknięcie pęcherzyka Graafa.. Charakterystycznym objawem jest także podwyższona temperatura, dreszcze i kolka żółciowa.Ból brzucha z prawej strony może być spowodowany zapaleniem wyrostka robaczkowego albo pęcherzyka żółciowego lub problemami z wątrobą.. Tego typu ból często promieniuje na boki.Ból brzucha po prawej stronie od pępka .. ból w prawej części podbrzusza i koło pępka.. mam też nieznacznie powiększoną prawą stronę brzucha pod pępkiem z prawej strony ku dołowi.. Stanowi objaw: zapalenia wyrostka robaczkowego, niedrożności jelit, wrzodziejącego zapalenia jelita grubego, choroby Leśniowskiego-Crohna, nowotworu jelita grubego.. mam po prawej stronie taki guzek, jak nadusze w to miejsce to nie czuje roznicy za bardzo od innego miejsca kolo pepka gdzie jest normalna wielkosc.. W grudniu miałam robioną parę miesięcy temu gastroskopię.Stwierdzono przepuklinę przełyku raz zapalenie żołądka i dwunastnicy, a także bakterie H. pylori.. Także przyczyny ginekologiczne stanowią ważną grupę chorób powodujących bóle tej okolicy.czy to moze byc objaw nadwrazliwego jelita ?.


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt