Przykładowe wypracowania z lektury szatan z siódmej klasy

Pobierz

Opowiedz o nich czytelnikom.. Przykład.. Utwór ukazał się drukiem w tym samym roku.Krzyżówka, która ma na celu sprawdzenie wiadomości o lekturze«Szatan z siódmej klasy» 1.. Opisz /jedna z przygód Adasia / jeden rozdziała 2.. Przygotuj notatkę prasowa o zdarzeniach w Bejgole.Szatan z siódmej klasy - opracowanie, problematyka, bohaterowie Geneza Zanim napisany został "Szatan z siódmej klasy" powstała inna powieść, która wykazywała pewne podobieństwo jeśli chodzi o poszczególne elementy fabuły do "Szatana z siódmej klasy".Wydana w 1937 roku powieść Kornela Makuszyńskiego pt. "Szatan z siódmej klasy" opowiada o losach Adasia Cisowskiego - niezwykle bystrego ucznia jednego z warszawskich gimnazjów, który dzięki swemu zmysłowi detektywa rozwiązuje kolejne, nieraz bardzo trudne zagadki.Nie dawno miałam lekturę szatan z siódmej klasy i były trzy tematy do wyboru takie jak : 1.. Napisz do nas.. "Choroba" pani Gąsowskiej.. A. Christie - wybrana powieść kryminalna E. Hemingway - Stary człowiek i morze H. Kellerr - Widzieć przez trzy dni N.H.. (3/6) Szatan z siódmej klasy - streszczenie szczegółowe, Kornel Makuszyński, Szatan z siódmej klasy - streszczenie i opracowanie lekturyLektury uzupełniające w klasie 7 w roku 2020/2021.. Pobierz legalnie Pełną Wersję tej książki Mp3 z siódmej klasy - Kornel Makuszyński - streszczenieHistoria 17-sto letniego Adasia Cisowskiego, detektywa-amatora, który pewnego dnia zostaje poproszo.Szatan z siódmej klasy - powieść dla młodzieży Kornela Makuszyńskiego.Głównym bohaterem jest Adam Cisowski, mądry i logicznie myślący chłopiec z żyłką detektywistyczną.Powieść opowiada o tajemnicy z czasów wojen napoleońskich - zagadce, którą Adaś, wraz z rodziną Gąsowskich, będzie musiał rozwiązać..

Wypracoanie z lektury SZATAN Z SIÓDMEJ KLASY.

Skomentuj.. Weryfikacja tekstu odbywa się na następujących poziomach:Jak dobrze znasz lekturę "Szatan z siódmej klasy"?. Skomentuj.. pytanie 1 z 15.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. 118 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Udostępnij.. uwielbiam,zawsze wracam do tego obrazu gdy mnie dopada chandra Odpowiedz.. Jeśli tak - zwróć uwagę na przytoczony fragment tekstu, opisz go: czego lub kogo dotyczy, jaką jest sceną i kiedy się rozgrywa.W "Szatanie z siódmej klasy" można znaleźć wiele takich zlepków.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. PATKA71928 4 lata temu.. Odkrył mianowicie, że jego uczeń Adaś Cisowski poznał technikę pytania uczniów na lekcji historii.. Chłopak jest 5 lat starszy ode mnie, zatem ma 17 lat.. Pytania w teście są o różnym poziomie trudności ale dla osób, które czytały książkę nie powinny stanowić problemu.. 12 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Adam Cisowski to bohater książki Kornela Makuszyńskiego pt.: Szatan z siódmej klasy.Był to chłopiec bystry, dobrze wychowany oraz nieprzeciętnie inteligentny.Potrafił rozwiązywać trudne zagadki.. 7.Szatan z siódmej klasy Audiobook MP3 - Kornel Makuszyński (książka audio).. Quiz w Poczekalni.. Udostępnij.. Kim była Ewa dla Iwo Gąsowskiego?. Zauważyłeś literówkę lub błąd?.

...Przydatność 55% Szatan z 7 klasy.

Swój spryt wykorzystywał w wielu sytuacjach.Wypracowanie z lektury SZATAN Z SIÓDMEJ KLASY.. Dodatkowe oznaczenie "Sprawdzona treść" wskazuje, że dany materiał edukacyjny został zweryfikowany przez Redakcję lub ekspertów współpracujących z serwisem.. Wanda dla profesora Gąsowskiego.. Napisz list do kolegi/ koleżanki , w którym opowiesz jej o tym że warto przeczytać tą książkę i czym cię zaciekawiła 3.Napisz sprawozdanie z lektury " Szatan z siódmej klasy " zadanie dodane 2 kwietnia 2017 w Język polski przez użytkownika Młoda Młodociana [Szkoła podstawowa] wypracowanie"Szatan z siódmej klasy" - recenzja książki Powieść Kornela Makuszyńskiego "Szatan z siódmej klasy" po raz pierwszy ukazała się w 1937 roku i szybko zyskała uznanie młodych czytelników.. .Plik Szatan z siódmej klasy tematy wypracowań.doc na koncie użytkownika dorotkar • folder SZATAN Z 7 KLASY • Data dodania: 22 kwi 2009 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Test z "Szatan z siódmej klasy" Dowiedz się co wiesz na temat lektury "Szatan z siódmej klasy" Tagi dla tego testu: HappyKomentarze do: Szatan z siodmej klasy-1960.. Bardzo prawdopodobne, że temat dłuższej pracy pisemnej będzie dotyczył "Iliady" albo "Odysei"..

Kto wyciągnął Adasia i Francuza z lektury "Szatan z siódmej klasy" z piwnicy?

"Szatan z siódmej klasy" to jedna z najchętniej czytanych książek Kornela Makuszyńskiego.. gabciaa222 5 lat temu.. Uczniowie mają lekcje historii z profesorem Gąsowskim.. Koza; Profesor Gąsowski; Staszek Burski i harcerze; Sprawdź się w poniższych tematach: Mitologiczni bogowie.Szatan z siódmej klasy - Geneza utworu Powieść powstawała latem 1937 roku w Zakopanem, gdzie autor mieszkał na stałe od 1945 roku.. Często spotykam chłopców o podobnym charakterze, lecz on ma w sobie to coś niezwykłego.Podobne tematy: • Szatan z siódmej klasy - opracowanie, problematyka, bohaterowie • Kornel Makuszyński - biografia i charakterystyka twórczości • Literatura dla dzieci i młodzieży • Awantura o Basię - streszczenie, plan wydarzeń • Szaleństwa Panny Ewy - streszczenie, plan wydarzeń, problematyka • O dwóch takich, co ukradli księżyc - streszczenie, plan wydarzeńJak dobrze znasz lekturę pt. "Szatan z siódmej klasy" Kornela Makuszyńskiego?. Wyobraż sobie ,że jesteś dziennikarzem popularnego pisma.Przygody w bejgole to doskonały temat dla prasy.. Jeżeli Twoje dziecko musi przeczytać lekturę na test lub lekcję języka polskiego, bardzo nie lubi czytać książek, ma problem z czytaniem lub wypożyczeniem lektury w bibliotece to skorzystaj z możliwości pobrania na własność legalnej pełnej wersji tego audiobooka (w wygodnych plikach MP3).Quiz wiedzy o lekturze "Szatan z siódmej klasy"..

"Szatan z VII klasy" - Kornel Makuszyński.

Jak co lekcję, nauczyciel wywołuje ucznia do tablicy .. "Szatan z siódmej klasy" to moja lektura, którą czytałam z zafascynowaniem.Głównym bohaterem był Adam Cisowski, uczeń siódmej klasy gimnazjum.. Zapraszamy do rozwiązywania testu!Zgodnie z misją, Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby dostarczać rzetelne i sprawdzone treści edukacyjne.. Powieść pt. Szatan z siódmej klasy zaczyna się od fascynującego odkrycia, którego dokonał pan profesor Gąsowski.. Streszczenie wydarzeń w książce.. Ile drzwi było w dworku Iwo Gąsowskiego?. Najlepsze komentarze; Najnowsze komentarze; dixi-73 2018-12-09 12:06:51 +25.. Jednym z nich może być choćby opis historii przedstawionej w słowach "historia jest bigosem, ciężkostrawną nie tylko z całego tygodnia, ale z wielu lat tysięcy" Porównanie historii do potrawy użytej przez Iwo Gąsowskiego jest naprawdę zabawne.Szatan z siódmej klasy Audiobook - pobierz całość (download).. Postać uwielbiana przez profesora.. Kleinbaum - Stowarzyszenie Umarłych Poetów B. Obertyńska - Z domu niewoli (fragmenty) H. Sienkiewicz - Krzyżacy M.Wańkowicz - Ziele na kraterze (fragmenty) Do dziś równie chętnie sięgają po nią kolejne pokolenia młodzieży, przenosząc się dzięki niej w świat przygody, by wraz z głównym bohaterem utworu rozwiązywać tajemnicę .Rozwiąż test z lektury - Szatan z siódmej klasy - i przekonaj się ile pamiętasz z lektury.. Najlepsze komentarze.. Powieść została wydana w 1937 roku a obecnie jest lekturą w VI klasie szkoły podstawowej..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt