Środowisko przyrodnicze i atrakcje turystyczne czech i słowacji

Pobierz

Cele dla ucznia: • charakteryzuje środowisko przyrodnicze Czech i Słowacji na podstawie mapy ogólnogeograficznej,Temat: Atrakcje turystyczne Czech i Słowacji.. wymienia przykładowe obiekty z Listy .Przyporządkuj każdej z wymienionych zmian w środowisku przyrodniczym przyczynę, która ją spowodowała.. charakteryzuje środowisko przyrodnicze Czech i Słowacji na podstawie mapy ogólnogeograficznej.. ?Czeskie atrakcje przyrodnicze to również doliny rzeczne, jeziora, wodospady, torfowiska, przełomy i wąwozy.. Przeczytaj tekst w podręczniku strona 136 - 140, 2.. Zmiany w środowisku przyrodniczym: - Ubytek warstwy ozonowej - Eutrofizacja wód rzek i jezior - Powstanie leja depresyjnego - Zwiększenie ilości CO₂.. Regulamin Polityka prywatności Polityka cookies Przegląd treści Dla rodziców Dla szk .Sprawdź, czy poradzisz sobie z rozwiązaniem quizu Eduelo.. Odpowiedz na pytanie z działu: VI - Geografia - Sąsiedzi Polski - Środowisko przyrodnicze oraz atrakcje turystyczne Czech i SłowacjiZnajdź odpowiedź na Twoje pytanie o opisz krótko: - środowisko Czech.. Znaczenie turystyki Czech i Słowacji POMOCY PROSSZEE .. 3.W czecha i slowacji turystyka ma duze znaczenia poniewaz ze wzgledu na gory i na szlaki rowerowe i na piekne zami i miasta .Temat: Turystyczne atrakcje Czech i Słowacji ( zapisać w zeszycie) Punkty do tematu zapisać zeszycie 1..

Środowisko przyrodnicze oraz atrakcje turystyczne Czech i Słowacji.

Cele lekcji: Uczeń: • charakteryzuje środowisko przyrodnicze Czech i Słowacji na podstawie mapy ogólnogeograficznej • wymienia podobieństwa i różnice między środowiskiem przyrodniczym Czech a środowiskiem przyrodniczym Słowacji • wymienia walory przyrodnicze i kulturoweStreszczenie tematu (klasa 6)Odkryjcie przyrodę Słowacji: najmniejsze wysokie góry świata, dziewięć parków narodowych, majestatyczne wierchy, głębokie doliny i owiane tajemnicami wąwozy, rozległe lasy pełne życia, Karpaty - ojczyznę wilków, niedźwiedzi, rysiów i kozic, najrozleglejsze tereny krasowe w Europie Środkowej, ponad 6200 jaskiń i przepaści, przezroczyste jeziora polodowcowe.Czechy, kraj cztery razy mniejszy od Polski, oferuje prawdziwe bogactwo krajobrazów i zabytków, z których aż 12 widnieje na liście UNESCO.. Potrzebne na jutro 1 ocena .. Podaj informacje dotyczące sposobów ochrony środowiska naturalnego, powietrza, gleby, .- środowisko przyrodnicze Czech i Słowacji str. 138 i 139 - walory przyrodnicze i kulturowe Czech i Słowacji str.140 i 141 - znaczenie turystyki w Czechach i na Słowacji str. 142 i 143 (zwrócić uwagę również na wykres) - obiekty z Listy światowego dziedzictwa UNESCO znajdujące się w Czechach i na Słowacji str. 144 wymienia podobieństwa i różnice między środowiskiem przyrodniczym Czech a środowiskiem przyrodniczym Słowacji..

Środowisko przyrodnicze Czech i Słowacji 2.

Słowacja leży w środkowej części Europy, od zachodu graniczy z Czechami, a od północy -z Polską.. Kultury i Przyrody UNESCO DobszyńskaJaskinia Lodowa ma długość 1,5km.Uporządkuj wymienione atrakcje turystyczne Czech i Słowacji wpisz Czy jeśli znajdują się w Czechosłowacji s jeśli na Słowacji dodatkowo Określ czy jest to walor przyrodniczy czy kulturowy:1 Park wodny Tatralandia -,2 Pałac w Lednicach-,3 Skalne miasto koło Adrspach-,4 Złota uliczka -, 5 Dobszyńska Jaskinia Lodowa-?. Słowacja wytwarza nadwyżki energii elektrycznej, w czym duży udział mają dwie elektrownie atomowe.Temat lekcji: Środowisko przyrodnicze oraz atrakcje turystyczne Czech i Słowacji 1.. Niepodległe państwo słowackie, podobnie jak Republika Czeska, powstało w 1993 roku w wyniku rozpadu Czechosłowacji.. Wykonaj ćwiczenie 1 i 4 w zeszycie ćwiczeń, 5.Środowisko przyrodnicze Czech i Słowacji 2.. Co uczeń powinien wiedzieć po zapoznaniu się z tematem: Uczeń: charakteryzuje środowisko przyrodnicze Czech i Słowacji na podstawie mapy ogólnogeograficznej; wymienia podobieństwa i różnice między środowiskiem przyrodniczym Czech a środowiskiem przyrodniczym .Pkt.1 Walory przyrodnicze i atrakcje turystyczne Słowacji Wymień w myślnikach 5 atrakcji Słowacji (str. 140-144) Pkt.2 Walory kulturowe i atrakcje turystyczne Czech Wymień w myślnikach 5 atrakcji Czech (str. 141-144) Nie musisz wysyłać mi zdjęcia/skanu tej notatki, sprawdzę po powrocie do szkoływymienia walory przyrodnicze i kulturowe Czech i Słowacji; omawia znaczenie turystyki aktywnej na Słowacji; wymienia przykładowe obiekty z Listy światowego dziedzictwa UNESCO znajdujące się w Czechach i na Słowacji • uzasadnia, że Czechy i Słowacja to kraje atrakcyjne pod względem turystycznym..

Walory przyrodnicze i kulturowe Czech i Słowacji 3.

Główne bogactwa mineralne Słowacji to węgiel brunatny, magnezyty, złoto i srebro.. Kochani na początek zachęcam Was do obejrzenia krótkiego filmu o środowiskuDziś kolejny temat czyli - Turystyczne atrakcje Czech i Słowacji.. Część 3.. 1/13 Český Ráj (Czeski Raj)charakteryzować środowisko przyrodnicze naszych południowych sąsiadów; opisywać rozmieszczenie i cechy czeskiej ludności; wymieniać główne gałęzie gospodarki Republiki Czeskiej.. Poniżej linki, które mogą się Wam .Srodowisko Przyrodnicze I Atrakcje Turystyczne Czech I Slowacji, Atrakcje Turystyczne Czech I Slowacji By Aleksandra Jedrych.. Znaczenie turystyki w Czechach i na Słowacji 4.Obiekty z Listy światowego dziedzictwa UNESCO znajdujące się w Czechach i na SłowacjiTurystyczne atrakcje Czech i Słowacji.. Republika Czeska to nieduży kraj w Europie Środkowej, mający powierzchnię niespełna 79 .Temat: Turystyczne atrakcje Czech i Słowacji .. Dzień dobry.. SzukajGeografia klasa VI (środa 22.04.2020 r.) Temat: Turystyczne atrakcje Czech i Słowacji.. Słowacji Wykonam zadane ćwiczenia : 1-3 str. 85-86 Dla chętnych Zeszyt ćwiczeń str:87-88 zad.4-6 Karta pracy.. Zastanów się czy znasz pojęcie strefa Schengen, 4.. Może to właśnie Czechy będą kolejnym kierunkiem wyjazdu na majówkę lub wakacje.. Jeśli lubicie przyrodę i podróże, zachęcamy do obejrzenia galerii..

Temat: Turystyczne atrakcje Czech i Słowacji.

Przyczyny zmian: - Nadmierne nawożenie pól uprawnych - Kwaśne opady atmosferyczneTemat: Turystyczne atrakcje Czech i Słowacji.. Położenie i podział Republiki Czeskiej.. • scharakteryzuję środowisko przyrodnicze Czech i na podstawie mapy ogólnogeograficznej • wymienia podobieństwa i różnice między środowiskiem przyrodniczym Czech a środowiskiem .Przyroda (89517) Technika (12086) WOS (31980) Onet (2) Onet (2) .. Wymień atrakcje turystyczne Czech i Słowacji.. Cele lekcji: Nauczysz się opisywad środowisko przyrodnicze Czech i Słowacji Wymienisz walory przyrodnicze i kulturowe Czech i Słowacji Uzasadnisz, że Czechy i Słowacja, to kraje atrakcyjne turystycznie.. - Atrakcje turystyczne Czech i Słowacji.Środowisko przyrodnicze i gospodarka Słowacji.. NaCoBeZu (cele lekcji) • charakteryzuje środowisko przyrodnicze Czech i Słowacji na podstawie mapy ogólnogeograficznej • wymienia podobieństwa i różnice między środowiskiem przyrodniczym Czech, a środowiskiem przyrodniczym Słowacji • wymienia walory przyrodnicze i kulturowe Czech i .★ Środowisko przyrodnicze i atrakcje turystyczne czech i słowacji: Add an external link to your content for free.. Część 2.. Walory przyrodnicze i kulturowe Czech i Słowacji 3..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt