Opisz walory przyrodnicze kenii

Pobierz

Leży na równiku.. Stolicą i największym miastem Kenii jest Nairobi.. Są tam wysokie góry, rozległe sawanny oraz wybrzeże Oceanu Indyjskiego z piaszczystymi plażami.. Do walorów przyrodniczych zalicza się osobliwość fauny i flory, doliny, wąwozy, wodospady, źródła, jaskinie, groty, głazy i inne obiekty geologiczne [Meyer 2004].. Nazwać strefy klimatyczne, w których jest położona oraz podać czynniki, które kształtują ten klimat3.. Dzikie zwierzęta, egzotyczna roślinność oraz piękna sceneria są najważniejszymi walorami tego kraju.5 Klimat i walory przyrodnicze Kenii 1 Your first presentation topic here Walory przyrodnicze Kenii Kenia jest krajem egzotycznym, bardzo się różni od innych krajów pod względem obyczajów, kultury, jedzenia i roślinności.. 2.04 Lekcja wirtualna Temat: Położenie i środowisko przyrodnicze Ameryk Cele .Volubilis.. Wielkie Zimbabwe.. Wśród walorów krajoznawczych można wyróżnić przyrodnicze i antropogeniczne.Oprócz plemion rodzimych, w Kenii mieszkaja takze Europejczycy.. Wyjaśnić, dlaczego na zachodzie Kanady występują wyższe opady niż na wschodnim wybrzeżu4.1.. Graniczy od północy z Somalią, Etiopią i Sudanem Południowym, od zachodu z Ugandą, a od południa z Tanzanią.. Obelisk króla Ezany w Aksum.. W Kenii możesz zaobserwować całą gamę fascynujących zwierząt - każde z nich wyróżnia się innymi, niesamowitymi cechami.Kenijski park jest doskonałym terenem na typowe afrykańskie safari..

Walory przyrodnicze Kenii 3.

Poniżej przedstawiono listę obiektów z listy światowego dziedzictwa UNESCO, położone w Afryce.walory przyrodnicze) są atrybutami poznania środowiska naturalnego".. Krajobrazy przybierają różnorodne formy, od lasów, przez suche oraz wilgotne sawanny, rozległe stepy, półpustynie, pustynie, a nawet masywy wulkaniczne.1.. W Kenii najważniejsze jest safari.. 6.Gospodarka Kenii - gospodarka rynkowa z kilkoma państwowymi przedsiębiorstwami, utrzymująca zliberalizowany system handlu.. To tutaj można spotkać wielką piątkę najpopularniejszych zwierząt afrykańskich, a więc lwa, słonia, lamparta, nosorożca i bawoła .2.. Walory turystyczne tego kraju obejmują liczne parki i rezerwaty przyrody, które są domem dla wielu niespotykanych nigdzie indziej gatunków zwierząt, roślin czy owadów.Do walorów przyrodniczych Kenii można zaliczyć: - dziką przyrodę - parki i rezerwaty narodowe, gdzie można obserwować dzikie zwierzęta np.Do najważniejszych walorów przyrodniczych Kenii należy zaliczyć: 1.. Różnorodność rzeczy do zrobienia zachwyca wszystkich, którzy odwiedzają, a oglądanie obfitości dzikiej przyrody kraju znajduje się na szczycie listy.Pomoże ktoś 1 środowisko turystyczne w Kenii 2.. Kenia: królestwo dzikiej przyrody.. 2.Kenia - nazwa jest prawie synonimem słowa "safari"..

Opisz walory kulturowe Kenii.

Dla części turystów wakacje muszą wiązać się z wypoczynkiem nad błękitną wodą, z gwarancją słonecznej pogody i pod tropikalnymi palmami.. Wielki Meczet w zabytkowym centrum Dżenne.. Safari: oko w oko z "Wielką Piątką".. Uczeń po lekcji potrafi: • Omówić walory przyrodnicze Kenii wpływające na rozwój turystyki, • Opisać walory kulturowe Kenii, • Wymienić obiekty wpisane na "Listę światowego dziedzictwa UNESCO", • Wskazać bariery ograniczające rozwój turystyki w Afryce.. Gorąca Kenia to kraj kuszący wyjątkową przyrodą.. Wulkaniczny masyw Mount Kenia wymaga sporych umiejętności wspinaczkowych - a co ważniejsze - znajduje się na terenie parku narodowego.. Najwięcej w Masai Mara dzieje się w sierpniu, ponieważ wtedy różne gatunki zwierząt, m.in. antylopy gnu, gazele oraz zebry z południowego Serengeti, rozpoczynają swoją wędrówkę w poszukiwaniu wody i pożywienia.Geografia, Kenia, 5 zadań, kl.8.. Potrzebne do 16:30 <32.. Opisz walory kulturowe Kenii.. Wymień obiekty wpisane na listę dziedzictwa UNESCO.. Mimo niewielkiej ilosci do dzis odgrywaja znaczaca role w spoleczenstwie.. Które z nich szczególnie warto odwiedzić podczas wakacji w Kenii?. Parki narodowe.. Atrakcje przyrodnicze i kulturowe w innych krajach Af … ryki 5.bariery rozwoju turystyki w Afrycewalory przyrodnicze, powstałe bez udziału człowieka, bądź w pewnym stopniu przez niego wytworzone, lecz nie kontrolowane, bądź kontrolowane w niewielkim stopniu, takie jak klimat, krajobraz, rzeźba terenu, szata roślinna i elementy fauny (w pewnym stopniu także parki, ogrody, uprawy), cieki i zbiorniki wodne.Jakie są walory przyrodnicze Kenii Jakie sa walory kulturowe Kenii Jakie są zagrożenia w rozwoju turystyki w Afryce Jaki jest ruch rurystyczny w Kenii i dochody z tej działalności Praca domowa : Zaplanuj wycieczkę do dowolnego kraju Afryki - praca w zeszytach..

Kanada - środowisko przyrodnicze a rozwój rolnictwa.

Zaznacz w każdym wierszu tabeli poprawne dokończenie zdania.a) wyżyny i góry .Turystyka przyrodnicza.. Najczesciej sa wlascicielami plantacji oraz zajmuja stanowiska urzednicze.Temat 20.. Omów walory przyrodnicze Kenii wpływające na rozwój turystyki.. 1 Zobacz odpowiedź ddckewa ddckewa Posiadają bogatą kulturę, wybrzeże Mombasy, różnorodną historię, cudowne krajobrazy, park Masai Mara oraz popularna wielka afrykańska piątka Najnowsze pytania z przedmiotu Geografia.. Kenia jest postrzegana jako centrum finansowe, komunikacyjne i transportowe wschodniej i środkowej Afryki.Głównymi gałęziami gospodarki są rolnictwo, leśnictwo, rybołówstwo, górnictwo, produkcja przemysłowa, energetyka, turystyka i usługi finansowe.Właśnie z tego powodu Kenia należy do najpopularniejszych destynacji wśród miłośników dzikiej przyrody.. Poniżej przedstawiamy jedynie namiastkę tego, co na pewno zobaczysz podczas safari!. Atrakcje Kenii również oferują tego typu urlop.Walory kulturowe Kenii.. W Kenii dobrze będą się czuli także miłośnicy gór.. Walory kulturowe 4.. Opisać położenie Kanady na mapie świata.. Turystów przyciągają do Kenii przede wszystkim piękne, bardzo zróżnicowane krajobrazy.. Kenia należy do Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej, Międzynarodowej Organizacji Pracy, Międzynarodowego Banku Odbudowy i Rozwoju .Do walorów przyrodniczych Kenii można zaliczyć: - dziką przyrodę - parki i rezerwaty narodowe, gdzie można obserwować dzikie zwierzęta np.Jest wiele powodów, my wymieniamy najważniejsze z nich..

Omów walory przyrodnicze Kenii wpływające na rozwój turystyki.

Jest 47. krajem świata pod względem powierzchni i 30. pod względem liczby ludności.. Mamy dla Ciebie 5 propozycji szczególnie wartych uwagi, ale o tym przeczytasz w dalszej części artykułu.. Oznacza to, że w puszczy, która porasta zbocza, można natknąć się na dzikie zwierzęta, takie jak bawoły czy słonie.Kenia - państwo położone we wschodniej Afryce nad Oceanem Indyjskim.. Kenia słynie ze swych walorów przyrodniczych i uchodzi za jeden z najbardziej zróżnicowanych przyrodniczo krajów świata.. Przedstaw (na podstawie … analizy danych statystycznych) ruch turystyczny Kenii.. Być może żadne inne miejsce na planecie nie wzbudza takiego ducha przygody i romansu.. Jest ich okolo 150 tysiecy, wsród nich najwiecej jest Brytyjczyków (30 tys.).. Sekcja 1.. Piękno dzikiej, afrykańskiej przyrody turyści odwiedzający Kenię mogą podziwiać międzyMount Kenia.. To nie tylko pełna wrażeń wyprawa przez urzekające .Geografia, Kenia, 5 zadań, kl.8.. Potrzebne do 16:30 <32.. Chyba każdy, kto przyjeżdża do Kenii pragnie zobaczyć na własne oczy dziką przyrodę i poczuć dreszczyk emocji w związku z bezpośrednią bliskością egzotycznych zwierząt.. Przedstaw (na podstawie … analizy danych statystycznych) ruch turystyczny Kenii.. Wybrzeże Oceanu Indyjskiego z szerokimi, piaszczystymi plażami oraz rafami koralowymi; 2.Co więcej Kenia posiada ponad 500-kilometrowe piaszczyste wybrzeże z dostępem do Oceanu Indyjskiego.. Kraj ten ma wiele walorów przyrodniczych, które czynią goKenia to również liczne rezerwaty przyrody i parki narodowe.. Po tej lekcji powinieneś: 1.. Kenia- turystyczny potencjał.. 6.Walory turystyczne Atrakcyjność turystyczna określonego miejsca lub obszaru zależy od jego walorów turystycznych oraz stopnia rozwoju infrastruktury turystycznej..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt