Napisz opowiadanie o jednej z podróży psa który jeździł koleją

Pobierz

Jeden z pasażerów pociągnął więc za hamulec, by zatrzymać pociąg i uwolnić psa.. Zepchnął ją z torów, gdy pociąg miał w nią uderzyć, sam wskakując wprost pod niego.. Mam to na jutro, a już jest 19:11 bo w sobotę i w niedziele mnie nie ma.O psie, który jeździł koleją Roman Pisarski.. Był to szczęśliwy pies, ale większość jego przygód była smutna.. Ma zawierać: wstęp , rozwinięcie i zakończenie.. Jest potrzebne na dzisiaj.. Podczas jednej z nich rodzina kolejarza obawiała się, że pies już do nich nie powróci, ale Lampo i tak znalazł drogę powrotną.. Mają kształt ogromnego buta.. Możesz zablokować cookies zmieniając ustawienia w Twojej .W książce pt. " O psie , który jeźdźił koleją " opisane są przygody psa Lampo, który lubił podróżować pociągami.. Ta prawdziwa historia stała się kanwą opowieści, którą napisał Roman Pisarski.. Lampo dwukrotnie ucieka ludziom, którzy mieli go dostarczyć na statek.Zadanie: mam napisać swoimi słowami przygodę psa lampo ,,o psie Rozwiązanie:o psie, który jeździł koleją to historia psa lampo, który pewnego dnia pojawia się na stacji kolejowej w marittimie i zaprzyjaźnia się z zawiadowcą szybko staje się częścią jego życia, ulubieńcem rodziny kolejarza i jego przyjaciół zdobywa też sławę w kraju, gdyż regularnie podróżuje .O jego słynnych podróżach pisano nawet w gazetach.. juzka122; 15.01.2011 zmieniony ale długie ma być czy krótkie?.

Lektura pt.''O psie , który jeździł kolają ".

O psie, który jeździł koleją to książka opowiadająca o losach Lampo i ludzi, których spotykał na swej .. "O psie, który jeździł koleją" to lektura sugerowana dla klasy 3.. Podczas jednej z nich, gdy Lampo wyruszył do pewnego miasteczka, przytrzasnęły go drzwi pociągu.. Po drodze kolejarz wstąpił do bufetu, gdzie jego koledzy nazwali psa imieniem Lampo (wł. lampo -błyskawica).Znajdź odpowiedź na Twoje pytanie o Napisz opowiadanie o jednej wielu podroży psa.. Podczas zamieszania, które powstało w pociągu, Lampo wyskoczył i ukrył się w krzakach.Zawiadowca i kolejarze szybko przyzwyczaili się do ucieczek psa.. Często gubił się, ale zawsze wracał do właścicieli.. kupił mu bilet na pociąg.. Powrót psa do Marittimy.. To ma być dla ucznia 3 klasy szkoły podstawowej,więc proszę o krótkie opowiadanko.Daje dużo punktów.Dzięki wielkie pozdrawiam.Napisz opowiadanie na temat jednej z wielu podróży psa Lampo..

Podczas kolejnej podróży Lampo doznaje ciężkiego urazu.

Był przebiegły i pomysłowy .. Jej autorem jest Roman Pisarski (1912 - 1969) mający w swym dorobku również wierszowane opowiadania, audycje radiowe oraz teksty piosenek dziecięcych.O psie który jeździł kolejąStary Wujek - latach 50. ubiegłego wieku żył we Włoszech wyjątkowy pies.. Pewnego dnia poświęcił własne życie, aby uratować córkę swojego pana.. Jeden z pasażerów pociągnął więc za hamulec, by zatrzymać pociąg i uwolnić psa.. Na cholewie, a także na .. odpowiedział (a) 21.05.2013 o 17:41.. Trzykrotna próba powrotu psa do domu.. Na podstawie lektury "Pies który jeździł koleją"Zadanie: napisz ktrótkie opowiadanie na temat podróży na sycylię psa lampo na podstawie kasiążki quot o psie, który jeździł koleją quotZawiadowca i kolejarze szybko przyzwyczaili się do ucieczek psa.. Pewnego razu na stację kolejową przybył dziennikarz i kilka dni później w gazecie ukazało się zdjęcie kundelka wraz z opowiadaniami o jego przygodach i "podróżach" pociągiem.. W końcu kolejarzowi udaje się go odnaleźć w odległym Rzymie.. Książka po raz pierwszy została wydana w 1967 r. Akcja dzieje się we Włoszech w latach 60 - tych XX w., zaś głównym miejscem akcji jest stacja kolejowa w Marittimie.Wypowiedzenia złożone z podrzędnym okolicznikowym (1) wypowiedzenie (1) Wypowiedzi pisemne (13) Wyrazy (10) Wyrazy dźwiękonaśladowcze (1) Wyrazy jednosylabowe (1) Wyrazy wieloznaczne (1) Wyrazy z ch (8) Wyrazy z h (6) Wyrazy z ó (7) Wyrazy z rz (6) Wyrazy z u (7) Wyrazy z ż (5) Wyrażenie arytmetyczne (1) Wyszukiwanie wpisów na blogu .Lampo był niezwykle mądrym psem..

Jeździł koleją.

Podczas jednej z nich, gdy Lampo wyruszył do pewnego miasteczka, przytrzasnęły go drzwi pociągu.. pies biegł koło pociągu.. Pies jeźdźił pociągami w różne strony kraju .. W drodze powrotnej, gdy już chciał wsiąść do pociągu, przytrzasnęły go drzwi automatyczne.Lampo z upodobaniem podróżuje po cały kraju (udaje mu się dojechać aż do Rzymu) a jego przygody stają się znane wszystkim włoskim dzieciom.. Lampo jest wiernym towarzyszem zawiadowcy, zawsze do niego wraca, gdziekolwiek by nie był.. Długa rekonwalescencja dzielnego podróżnika.. Co wiemy o Włoszech?. - Ogłoszenie w prasie // Ogłoszenie "na słupie" Piszemy list do zawiadowcy stacji Zawiadowca odwdzięcza mu się miłością i troską (np. leczy psa po jego trudnym powrocie z Sycylii).W czasie pierwszej ucieczki psa wszyscy martwili się, że Lampo już nigdy nie wróci, ale ich przypuszczenia nie sprawdziły się.. Udowadnia to po przymusowej "przeprowadzce" na Sycylię.. piotreklyga; 4.05.2011 krótkie Od 1 do 3 z 3 .. XI Lampo staje się powoli słynny w całych Włoszech, a to ze względu na jego nieustanne podróże.Utwór "O psie, który jeździł koleją" opowiada historię o dzielnym psie Lampo po części opartą na faktach.. Psa nie znajduje ani w Turynie, ani na północy Włoch, ani na południu.. napisał długi list.Po kilku dniach w miejscowej gazecie ukazuje się ciekawy artykuł, mówiący o dzielnym psie, podróżującym koleją..

Jedną z nich jest prawdziwe arcydzieło literatury dziecięcej, tj. książka "O psie, który jeździł koleją".

0.8.. W trakcie jednej z przesiadek w miejscowości Paola pies zostaje przytrzaśnięty automatycznymi drzwiami wagonu.Zwiadowca wydzwania po różnych stacjach, wypytując o psa.. Z kolei podczas innej ucieczki Lampo został niefortunnie przytrzaśnięty drzwiami pociągu.O PSIE KTÓRY JEŻDZIŁ KOLEJĄ NAPISZ KROTKIE OPOWIADANIE O JEDNEJ Z WIELU PODRÓŻY PSA LAMPO.. Rozmowa naczelnika stacji z zawiadowcą - rozkaz usunięcia psa.. Uzyskanie zgody na pobyt Lampo na stacji.. Najbardziej podobała mi się historia z jedzeniem z .O psie, który jeździł koleją to piękna opowieść o przyjaźni psa z człowiekiem.. Ucieczki zdarzały się Lampo wielokrotnie.. pies pojechał rowerem.. Kiedyś postanowił wyruszyć w kolejną podróż.. "O psie, który jeździł koleją" Mam napisać opowiadanie o jednej z przygód Lampo z książki "O psie, który jeździł koleją".. Każdy, kto spojrzy na mapę, znajdzie je od razu.. Na szybko pomóżcie pliss ;)maciek1932.. Opisujemy Lampo; Lampo zaginął!. Pewnego dnia do miasta Marittima przyjechał pociągiem pies.. Bohaterska śmierć psa - uratowanie życia .Wśród lektur, które czytałam w szkole podstawowej jest kilka perełek, które pamiętam do dziś.. Pies jest bardzo wierny i przywiązany do swego pana.. O psie, który jeździł koleją Roman Pisarski I Włochy to piękny i malowniczy kraj na południu Europy.. Decyzja zawiadowcy o wysłaniu Lampo na Sycylię.. Podczas zamieszania, które powstało w pociągu, Lampo wyskoczył i ukrył się w krzakach.Książka "O psie, który jeździł koleją" Romana Pisarskiego powiada o przygodach psa imieniem Lampo, który zwiedził całe Włochy podróżując pociągami.. Autorem książki jest Roman Pisarski.. Dostępne są następujące arkusze do wydruku: Sprawdzamy znajomość tekstu - Quiz // odp.. Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies.. Bardziej szczegółowoZnajdziesz tutaj wszystkie istotne informacje dotyczące lektury O psie, który jeździł koleją, którą napisał Pisarski Roman, m.in.: streszczenie, opracowanie oraz motywy literackie.Autorem książki ,,O psie, który jeździł koleją" jest: .. Jakim sposobem zawiadowca przewiózł psa do domu: answer choices .. Zawsze trafiał tam, gdzie chciał.. Akcja książki rozgrywa się we Włoszech.. Od razu jego sympatię zdobył zawiadowca stacji kolejowej, który postanowił zabrać zwierzę do domu.. Spotyka się jednak z kpiną i naśmiewaniem.. Wszyscy kolejarze lubili zwierzaka..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt