Wyjaśnij od czego pochodzi nazwa ssaki

Pobierz

Wykonane zadania (1,2,3,4) - proszę przesłać w edytorze tekstu Microsoft Word (wysyłamyDarkAngel.. Scharakteryzuj sposób rozmnażania się ssaków., 19.. Scharakteryzuj sposób rozmnażania się ssaków.. Jaką funkcję pełnią zęby trzonowe i przedtrzonowe u ssaków?, 24.1.. Cechy charakterystyczne ssaków: ciało składa się z głowy, szyi, tułowia, dwóch par kończyn oraz ogona (u niektórych ssaków ulega redukcji),Wyjaśnij, od czego pochodzi nazwa ,,ssaki".. Jakie funkcje pełni skóra ssaków?, 18.. Scharakteryzuj sposób rozmnażania się ssaków., 19.. Jaką funkcję pełnią włosy i pazury u ssaków?, 21.. Wymień cztery gatunki ssaków., 22.. Jaką funkcję pełnią siekacze i kły u ssaków?, 23.Za pomocą jakich narządów oddychają ssaki?, 17.. (podręcznik str. 132).. 2. Podaj po jednym przykładzie ssaków, które można spotkać: a) na powierzchni ziemi b) pod ziemią c) w koronach drzew d) w morzu e) w powietrzu 3. Podaj trzy argumenty przemawiające za tym, że człowiek jest przedstawicielem ssaków.. Tydzień 6 (20.04.2020 .-rozmnażanie i rozwój ssaków.. Jeżeli to już zrobiłeś/aś wykonaj zad.. Ssaki po urodzeniu są karmione z piersi matki mlekiem.. Wyjaśnij, od czego pochodzi nazwa "ssaki"., 20. odpowiedział (a) 11.09.2012 o 17:32.. Jak zbudowane są ssaki?. Podaj przykłady ssaków, które można spotkać: na powierzchni ziemi, pod ziemią, w koronach drzew, w morzu, w powietrzu..

Wyjaśnij od czego pochodzi nazwa ssaki.

Stąd nazwa.. Jaką funkcję pełnią włosy i pazury u ssaków?, 21.. Następnie przeczytaj To najważniejsze w podręczniku Zapisz w zeszycie notatkę według punktów: 1.. W przypadku wątpliwości proszę o kontakt mailowy.. Wymień cztery gatunki ssaków., 22.. 2. Podaj po jednym przykładzie ssaków, które można spotkać: a) na powierzchni ziemi.. e) w powietrzu.. JulKaaa<<3.. Do oceny należy przesłać tylko notatkę w zeszycie.1.. - Polska nazwa ssaki pochodzi - Pytania i odpowiedzi - BiologiaWyjaśnij od czego pochodzi nazwa ssaki?. c) w koronach drzew.. Jaką funkcję pełnią włosy i pazury u ssaków?, 21.. Wyjaśnij, od czego pochodzi nazwa "ssaki"., 20.. 2. Podaj po jednym przykładzie ssaków, które można spotkać: a) Na powierzchni ziemi b) Pod ziemią c) W koronach drzew d) W morzu e) W powietrzu 3. udowa zewnętrzna ssaka na przykładzie kota( wykonaj rysunek, zaznacz i podpisz elementy budowy zewnętrznej.. Jaką funkcję pełnią siekacze i kły u ssaków?, 23.1.. To jest ich sposób odżywiania.. 3. Podaj trzy argumenty przemawiające za tym, że człowiek jest przedstawicielem ssaków.. Podaj przykłady ssaków, które można spotkać: na powierzchni ziemi, pod ziemią, w koronach drzew, w morzu, w powietrzu.. Wymień funkcje jakie pełni skóra u sszaków.. 3. Podaj trzy argumenty przemawiające za tym, że człowiek jest przedstawicielem ssaków..

Wyjaśnij od czego pochodzi nazwa "ssaki".

Jaką funkcję pełnią włosy i pazury u ssaków?, 21.. Proszę czekać.. Wymień funkcje jakie pełni skóra u sszaków.. Jakie funkcje pełni skóra ssaków?, 18.. Wyjaśnij, jaki jest związk między budową płuc ssaków a sprawnością wymiany .Ssaki to zwierzęta stałocieplne, które żyją na wszystkich kontynentach i zamieszkują prawie wszystkie rodzaje środowisk.. Wyjaśnij, od czego pochodzi nazwa "ssaki"., 20.. Zeszyt ćwiczeń cz. 1 Od czego pochodzi nazwa ssaki?. Jakie funkcje pełni skóra ssaków?, 18.. Nazwa ssaki wywodzi się Odpowiedź na zadanie z Tajemnice przyrody 6.. Jakie funkcje pełni skóra ssaków.. Nazwa ssaki wywodzi się od tego, że Odpowiedź na zadanie z Puls życia 6Nazwa ssaki pochodzi od tego, że młode ssaki ssą mleko matki.. To jest ich sposób odżywiania.Nazwa ssaki pochodzi od tego, że młode ssaki ssą mleko matki.. Scharakteryzuj sposób rozmnażania się ssaków.Wyjaśnij od czego pochodzi nazwa ssaki.. To jest ich sposób odżywiania Nazwa ssaki wywodzi się od tego, że Odpowiedź na zadanie z Puls życia 6Ssaki (Mammalia) - zwierzęta należące do kręgowców, charakteryzujące się głównie występowaniem gruczołów mlekowych u samic, zazwyczaj obecnością owłosienia (włosy lub futro; silnie zredukowane u gatunków wodnych, jak hipopotamy, u waleni całkowicie zanikają przed porodem lub w trakcie) oraz stałocieplnością (potocznie "ciepłokrwistość").Stekowce (Monotremata) - rząd prymitywnych ssaków charakteryzujących się jajorodnością..

Wyjaśnij od czego pochodzi nazwa "ssaki"?

Jak zbudowane są ssaki?. Wyjaśnij, od czego pochodzi nazwa "ssaki"., 20.. (podręcznik str. 132).. Wyjaśnij od czego pochodzi nazwa ssaki.. Atrecht) to miejscowość i gmina we Francji, leżąca nad rzeką Scarpe (dopływ Skaldy), w regionie Nord-Pas-de-Calais, w departamencie Pas-de-Calais.Wyjaśnij, od czego pochodzi nazwa "ssaki".. Nazwa pochodzi od francuskiego miasta Arras, które w XIV-XV w. było znanym ośrodkiem produkcji ozdobnych tkanin.. Logiczne jest więc, że one po prostu tę piers ssają.. 2. przejściowy narząd płodowy u ssakówNazwa gromady pochodzi od ssania przez potomstwo gruczołów mlekowych samic.. d) w morzu.. Scharakteryzuj sposób rozmnażania się ssaków.. Wymień cztery gatunki ssaków., 22.. Scharakteryzuj sposób rozmnażania ssaków.Za pomocą jakich narządów oddychają ssaki?, 17. wiewiórka.. Ssaki, podobnie jak ptaki, zamieszkują wszystkie kontynenty i typy środowisk.. Jaką funkcję pełnią siekacze i kły u ssaków?, 23.Wyjaśnij od czego pochodzi nazwa "ssaki".. Jaką funkcję pełnią siekacze i kły u ssaków?, 23.. Nazwa ssaka.. Przeglądaj zdjęcia dołączone do tematu lekcji.. Środowisko życia.. Ustal, w jakich środowiskach żyją wymienione poniżej ssaki.. Wyjaśnij, jaki jest związk między budową płuc ssaków a sprawnością wymiany .Scharakteryzuj sposób rozmnażania się ssaków., 19..

4.Wyjaśnij od czego pochodzi nazwa ssaki?

Wyjaśnij co zagraża ssakom i jak możemy je chronić.. odpowiedział (a) 11.03.2013 o 18:27.. Wymień cztery gatunki ssaków., 22.. Wymień cechy charakterystyczne ssaków.. Nazwa łacińska (jednootworowce) nawiązuje do faktu, że ich układ pokarmowy, wydalniczy oraz rozrodczy mają wspólne ujście w steku (cloaca).. b) pod ziemią.. Wymień cechy charakterystyczne ssaków.. Żyjące gatunki mogą być zidentyfikowane jako ssaki na podstawie obecności gruczołów mlecznych (produkujących używane do karmienia potomstwa mleko) u samic.Nazwa ssaki pochodzi od tego, że młode ssaki ssą mleko matki..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt