Dlaczego niemcy przegrali pod kurskiem

Pobierz

Dlaczego Armia Niemiecka pokonała i opanowała w tak krótkim czasie znaczną część Europy?. Kilka linii obrony.Mieli tez lepsza informacje o wrogu.Z kolei historyk Roman Töppe nie zgadza się z twierdzeniem, że Niemcy przegrali bitwę pod Kurskiem z powodu przedwczesnego rozkazu Hitlera przerwania ofensywy na północnym odcinku i przerzucenia niektórych dywyzji pancernych z Kurska na Sycylię, gdzie wylądowały brytyjskie i amerykańskie wojska.Kilka miesięcy później nastąpiła największa w historii bitwa wojsk pancernych pod Kurskiem zakończona zwycięstwem Sowietów.. - forum Historia - dyskusja Co o tym myślicie?. Od tego momentu Niemcy nigdy nie mieli militarnej inicjatywy i walczyli cofając się na Zachód.W dodatku do klęsk na wschodnim froncie Hitler miał dwa niepowodzenia walcząc z Zachodnimi Aliantami.Niemieckie postępy podczas bitwy pod Kurskiem Po bombardowaniach artyleryjskich i atakach radzieckiego lotnictwa o godz. 5.30 5 lipca do natarcia ruszyły oddziały niemieckiej 9 Armii .. jednak caly sprzet ciezki zostal na plazach francji.. - forum Historia - dyskusja :) - GoldenLine.plTemat: Czy Niemcy mogli wygrać bitwę pod Kurskiem 1943 ?. Niezwykle udaną konstrukcją okazał się np. niemiecki Marder, choć często pojazdy tego typu przydzielano do dywizji pancernych, gdzie musiały spełniać zadania, do jakich nie były przeznaczone i w związku z tym stosunkowo szybko się zużywały.Temat: Czy Niemcy mogli wygrać bitwę pod Kurskiem 1943 ?.

Warunki natarcia były ciężkie.Zostań Partnerem z TGN: o Anglię - dlaczego Niemcy przegrali?

Niewatpliwie duże znaczenia miała zmiana taktyki niemieckich działań.. Rosjanie mieli cel zatrzymanie ofenzywy i obrone swoich sil.. I jeszcze dodam, że gdy po Prochorowce Rosjanie przeszli do kontrnatarcia na całym Łuku Kurskim to gdyby Niemcy mieli dobrze przygotowane linie obronne, mogli by Rosjan zatrzymać.Na wynik wojny zwycięstwo niemieckie pod Kurskiem nawet połączone ze zniszczeniem biorących w bitwie udział jednostek Armii Czerwonej nie miałoby wpływu.. Anglicy mieli dwoch wielkich sojusznikow tj. radar oraz enigme a takze polskich i czeskich pilotowMimo to niemieckie jednostki ruszyły naprzód i przebiły się przez pierwszą linię sowieckiej obrony na głębokość 10-20 km.. Dzięki temu uniknąłby wówczas wojny na dwa fronty, która na zachodzie toczyłaby się na terytorium III Rzeszy.1.. Andrzej T.: No do czegoś był przystosowany skoro wyprodukowano go w ilosci 36 tys !. Tak samo choćby Speer został owym ministrem już we wrześniu 1939- najwyżej mógłby przedłużyć wojnę o rok do półtora roku.W dzisiejszym artykule chciałbym przybliżyć uzbrojenie najmniej potrzebnego niemieckiego czołgu II wojny światowej oraz rodzaje amunicji jakimi siał spustoszenie, o ile nie stał w naprawie, albo w przydrożnym rowie zniszczony przez własną załogę z powodów wiadomych.Tylko że niemcy opierali się na taktyce Blizkriegu, dlatego działa samobieżne od Kurskiem dostawały w kość..

Według mnie - Niemcy mieli wszelkie przesłanki, żeby wygrać tę batalię.... - GoldenLine.plTemat: Bitwa o Anglię - dlaczego Niemcy przegrali?

Celem pierwszego ataku wojsk niemieckich w pasie radzieckiej 13 Armii był rejon Małoarchangielska , jednak atak zakończył się porażką.Niemieccy żołnierze podczas odpoczynku w czasie walk w rejonie Kurska, czerwiec 1943 r. Hitler atakując Polskę liczył, iż Francja i Wielka Brytania nie dotrzymają umów i nie przybędą jej z pomocą.. Trwają dyskusje - do czego.. Gdyby zdecydowali się jednak na inwazję, na 99% inwazja skończyłaby sie sukcesem i zakładając podobny przebieg późniejszych wydarzeń mieliby potencjał wojskowy zdolny do zdobycia Moskwy i Leningradu, a wtedy prawdopodobnie byłoby po ptokach, czylibitwe o anglie to niemcy przegrali gdy hitler kazal wstrzymac czolgi ktore szly do dunkierki i pozwolil ewakuowac kupe ludzi na wyspy.. Niezwykle udaną konstrukcją okazał się np. niemiecki Marder, choć często pojazdy tego typu przydzielano do dywizji pancernych, gdzie musiały spełniać zadania, do jakich nie były przeznaczone i w związku z tym stosunkowo szybko się zużywały.. Niemcy zainicjowali Citadel jako ofenzywe celem ktorej bylo okrazenie Rosjan w wybrzuszenie pod Kurskiem i zniszczenie tych wojsk..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt