Napisz godziny po niemiecki

Pobierz

Tzn. jeśli jest 1-29 minut po jakiejś konkretnej godzinie, podajemy słowo " nach".. Umieść w tabeli wszystkie litery od A do E tak, aby przyporządkować władcom (August II, August III, Poniatowski) odpowiednie informacje.. A. wybuch trzeciej wojny północnej.. 6:30 , 7:30, 8:00, 13:30 , 14:00, 14:30 , 18:00, 18:30, 21:00, 22:00.Czas zegarowy - język niemiecki - Ćwiczenia i testy interaktywne z języka niemieckiego.. Polish Jest pewna różnica, bo iPod mówi nam z dużą dokładnością, która jest godzina .Poszło Ci bardzo dobrze!. Należy pamiętać, że dni tygodnia po niemiecku, jak większość wyrazów tego typu, zapisujemy wielką literą.Z Fiszkoteką godziny po niemiecku staną się proste i nie będą sprawiały żadnych problemów.. Wesprzyj mnie na Patronite tygodnia po niemiecku są postawą o której należy pamiętać ucząc się niemieckiego.. Na ogół zaproszenia tyczą się wydarzeń z życia osobistego, np. chrztu, ślubu, komunii, przyjęcia urodzinowego.Jeżeli niemieckie CV wysyłasz do firm w Polsce, zamieszczenie takiej klauzuli jest konieczne, gdyż tego wymaga polskie prawo.. Weryfikacja tekstu odbywa się na następujących poziomach:Zgodnie z misją, Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby dostarczać rzetelne i sprawdzone treści edukacyjne.. Nie tłumacz jej na język niemiecki, chyba że pracodawca o to poprosi.. Ten sposób jest prostszy.Podając godziny po niemiecku musisz wiedzieć, że zegar dzieli się na dwie połówki..

Podawanie godziny po niemiecku - sposób oficjalny.

Czyli do 29 minuty dodajemy słowo "nach".. bab.la nie jest odpowiedzialne za ich brzmienie.. Polish Tak więc postanowiłam napisać książkę, pamiętnik, o tej dekadzie z mojego życia.Sprawdź tutaj tłumaczenei polski-niemiecki słowa od której do której godziny w słowniku online PONS!. Weryfikacja tekstu odbywa się na następujących poziomach: ä = a ü = u ß = b ö = o Zawiera 7 pytań.. nach - po vor - przed.. fünf nach acht - pięć po ósmej (8:05) zehn nach acht - dziesięć po ósmej (8:10) zwanzig nach acht - dwadzieścia po ósmej (8:20) siebenundzwanzig nach acht - dwadzieścia siedem po ósmej (8:27)15:00 - Es ist funfzehn Uhr.. r.celi 19 sty 2015Jeśli chcemy podać godziny z minutami, używamy przyimków: nach (po) oraz vor (przed) - jak w poniższych przykładach: 9:54 - Es ist neun Uhr fünfunddreißig (oficjalnie) 9:54 - Es ist sechs vor zehn (nieoficjalnie) Połówki (halb - wpół do) i kwadranse (Viertel - kwadrans) podajemy w godzinach następująco: 11:30 - Es ist halb zwölfNapisz godziny po niemiecku: 6:00, 5:15, 1:30, 11:00, 8:15, 5:00, 6:45, 8:00, 8:45, 3:45, 6:15, 3:30, 5:45, 12:15, 2:00, 10:45.. Chcąc podać godzinę z minutami używamy jednego z dwóch przyimków.. B. powstanie Szkoły Rycerskiej.Napisz godziny po niemiecku oficjalnie i nieoficjalnie 7.15 7.30 7.55 8.15 8.45 8.30 8.55 9.15 9.30 9.45..

Poznaj niemiecki w przyjemny sposób!

Gratulacje!. 16:00 - Es ist sechzechn Uhr.Pierwszy sposób podawania godziny Podając godzinę po niemiecku, trzeba pamiętać, że zegar dzieli się "połówkowo".. bab.la nie jest odpowiedzialne za ich brzmienie.. Przy okazji przypomniałam sobie co nieco z języka niemieckiego Godziny podaje się w systemie 12 godzinnym.. fünf nach acht - pięć po ósmej (8:05) zehn nach acht - dziesięć po ósmej (8:10) zwanzig nach acht - dwadzieścia po ósmej (8:20) siebenundzwanzig nach acht - dwadzieścia siedem po ósmej (8:27)Przykłady zapisu godzin z drugiej połowy godziny po niemiecku: 18:42 - Es ist achtzehn vor sieben.. (nad u w liczbie są te dwie kreseczki) 15:03 - Es ist drei nach funfzehn Uhr.. Nie każdy lubi uczyć się języka.Przykłady użycia - "napisać" po niemiecku Poniższe tłumaczenia pochodzą z zewnętrznych źródeł i mogą być niedokładne.. Zapraszam na gerlic.pl.Podobało się?. Dodatkowe oznaczenie "Sprawdzona treść" wskazuje, że dany materiał edukacyjny został zweryfikowany przez Redakcję lub ekspertów współpracujących z serwisem.. 24-godzinny wariant używa się w języku oficjalnym, a 12-godzinnym w języku potocznym.Godziny niemiecki - sposób nieoficjalny.. Przykłady godzin (forma potoczna)Przypatrzmy się zatem, jak podaje się godziny po niemiecku w sposób oficjalny i nieoficjalny: Podawanie godziny po niemiecku - 2 sposoby..

Godziny niemiecki - sposób nieoficjalny.

godzina.. - Jest za osiemnaście siódma po południu.. Świetnie znasz się na godzinach w języku niemieckim i bez problemu odpowiedziałeś poprawnie na pytania z tego testu!. Jeśli zegar wskazuje drugą połowę, wówczas używamy słowko"vor".. Materiały powiązane z testem: Test: Test po I semestrze nauki języka niemieckiego!. Gratis trener słownictwa, tabele odmian czasowników, wymowa.Zaproszenie po niemiecku jest krótką formą wypowiedzi pisemnej, w której nadawca zaprasza adresata do przyjścia na pewną uroczystość.. oficjalnie.. Po fiszki sięgnąć mogą zarówno uczniowie szkół, jak i dorośli, którzy chcą opanować język niemiecki do pracy czy z innych powodów.. nach - po vor - przed.. Polub to zadanie.. Język niemiecki \ Godziny; Godziny, test z języka niemieckiego Bez niemieckich znaków .. Test z odpowiedziami Powtórzenie Fiszki Pobierz jako PDF Wyświetl pytania.. Chcąc podać godzinę z minutami używamy jednego z dwóch przyimków.. Użyj pogrubionego tekstu lub innego akcentu, aby podkreślić poszczególne fragmenty.Zgodnie z misją, Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby dostarczać rzetelne i sprawdzone treści edukacyjne.. ( nad u pamiętaj o tuch kropkach lub kreskach) 15:07 - Es ist sieben nach funfzehn Uhr.. Jeśli zegar wskazuje 31-59 minut, używamy "vor".Zobacz 1 odpowiedź na zadanie: Napisz Godziny słownie po Niemiecku ..

sieben Uhr fünfzehn.Bez niemieckich znaków!

Przydają one się na każdym kroku, na przykład w planie lekcji, określaniu swoich planów na najbliższe dni, lub podawaniu daty po niemiecku..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt