Zredaguj opis obrazu herkules i złota łania

Pobierz

Podręcznik str. 199 - Silvia Pastore .materiały z języka polskiego przykładowe ćwiczenia do pracy online (proszę o dodawanie materiałów autorskich, powielanie raz przypiętych dokumentów tworzy bałagan).Język polski - 5b - czwartek 26.03.2020 r. - 1 lekcja.. Jego .Dwanaście prac Heraklesa (także dwanaście prac Herkulesa) - kara nałożona przez wyrocznię delficką na herosa Heraklesa (w mitologii rzymskiej występuje jako Herkules), za wymordowanie przez niego własnej rodziny.Zadania te miały przewyższać siły jednego człowieka.. Opis obrazu :Herkules i złota łania"Herkules i złota łania Na dzisiejszej lekcji poznaliśmy historię Herkulesa i złotej łani.. Uzupełnij opis obrazu: Obraz "Herkules i złota łania" został namalowany farbami_____ przez Silvię Pastore w _____roku.. Co wnoszą kształty, kolory, światło?. Zapisanie notatki.Pisząc opis obrazu: - zacznij od podania nazwiska malarza i pełnego tytułu dzieła - można zamieścić informacje na temat artysty - podać temat obrazu, odpowiedzieć sobie na pytanie, co cię zainteresowało - można opisać technikę wykonanego dzieła - należy podzielić płaszczyznę obrazu na plany, np.: na pierwszym planie, na drugim planie, w oddali, w prawym górnym rogu .Temat: Wyobraźnia artystki - "Herkules i łania".. Jakie uczucia wzbudza?. Wyjaśnienie tytułu obrazu, okoliczności schwytania łani przez Herkulesa..

... Herkules i złota łania.

Uczniowie redagują opis obrazu w karcie pracy "Herkules i łania" [poziom 2] [poziom3], korzystając z poda-nych pytań pomocniczych.. Oto krótkie zadanie, które pozwoli Wam jeszcze lepiej zapamiętać tę historię, a przy okazji po raz kolejny udowodni, że przypadek w zdaniu nie jest przypadkowy.O uczciwości i pokorze Herkulesa świadczyło to, że wykonał dwanaście trudnych prac za to, iż zabił swoją żonę i dzieci w wyniku szaleństwa, które go opętało.. To nie jest strona typu zadane.pl, tylko encyklopedia o mitologii.. 158 Temat 60Herkules Poirot - charakterystyka Herkules Poirot urodził się w Belgii, gdzie następnie pracował jako oficer policji.. Wybadanie służącej Rosjanki - Marii.. Sugestywny obraz niepokonanego herosa o nadludzkiej sile zmierzającego się z przeszkodami zsyłanymi na niego przez nienawistną boginię inspirował nie tylko dzieła sztuki, ale nawet dziś- współczesne, komercyjne seriale, wypaczające w dużej mierze prawdziwie dramatyczny los tej postaci półboga.Silvia Pastore "Herkules i złota łania" Dzisiaj Waszym zadaniem będzie opis obrazu.. Najczęściej opisuje się dzieła malarskie.. Piąta .Przybliżenie uczniom przez nauczyciela mitu o Herkulesie (Heraklesie) i jego dwunastu pracach.. Opis obrazu Silvii Pastore Herkules i złota łania: określenie sytuacji i miejsc przedstawionych w dziele, (Pytanie 1. i 2.).

Temat: Wyobraźnia artystki - Herkules i złota łania.

- Redagowanie notatki.. Artemida - jeszcze młoda bogini szukała zwierząt do swojego powozu.. W łatwiejszej wersji karty uzupełniają tekst opisu.. Herakles miał wykonać dziesięć takich prac, ale dwie nie zostały zaliczone, więc ich ostateczna liczba .Przybliżenie uczniom przez nauczyciela mitu o Herkulesie (Heraklesie) i jego dwunastu pracach.. Na dzisiejszej lekcji poznaliśmy historię Herkulesa i złotej łani.. W jakiej technice zostało wykonane?. Temat: Wyobraźnia artystki - Herkules i złota łania.. Podręcznik str. 199 - Silvia Pastore .Łania kerynejska - streszczenie Łania kerynejska - plan wydarzeń 1.. Wykonanie ćwiczeń z podręcznika: 1 - 4, str. 199.. Przeczytajcie ogólne informacje na temat obrazu: autorka, technika malarska, rok powstania.. Był szlachetny, bo zabijał tylko kiedy musiał.obraz herkules i złota łania z książki teraz polski !. 153, bardzo uważnie przyjrzyjcie się zamieszczonemu obrazowi .. Obecnie znajduje się w Muzeum w Walencji.Łania kerynejska (gr.. analiza wpływu kolorystyki na nastrój dzieła, (Pytanie 5 .Przeczytaj o jednej z dwunastu prac Herkulesa.. Aktywne wprowadzenie.. Była to trzecia praca Herkulesa, która polegała na przyniesieniu zwierzęcia do Eurysteusza - króla Myken..

Zapisanie notatki.Herkules i złota łania - opis obrazu.

Przeanalizujcie pytania pod obrazem i uzupełnijcie jego opis.. Z innych powieści o Poirocie można się dowiedzieć, że bohater przeprowadził się do Anglii po I wojnie światowej i rozpoczął karierę prywatnego detektywa.. Obiekt datowany jest na 170-180 rok n.e. i wykonany jest z marmuru, terakoty, pasty szklanej.. Zanim zaczniesz opisywanie dzieła sztuki, musisz odpowiedzieć sobie na parę pytań: Jaki jest jego temat?. Zwróćcie uwagę: 1.. Κερυνῖτις Ἔλαφος Kerynîtis Élaphos, łac. Elaphus Cerynitis) - w mitologii greckiej niezwykle szybkie zwierzę, zwane też Cerynitis.. Poświęcona była Artemidzie.Według legendy, Artemida znalazła pięć takich zwierząt, z których cztery zaprzęgła do swego powozu, a piąte uciekło.Łania ceryntyjska (kerynejska) - ulubione zwierzę Artemidy, posiadał kopyta ze złota i rogi z brązu.. encyklopediiJęzyk polski - 5a - piątek 27.03.2020 r. - 1 lekcja.. Jak autor je skomponował?. Konkretnej daty urodzin nie poznajemy.. VIII - POWTÓRKOWY ZAWRÓT GŁOWY - Adam Mickiewicz, ,,Reduta Ordona" cz. I.. Miała rogi ze złota, sierść ze srebra, a kopyta z brązu.. Rozmowa z reżyserem teatralnym.. Określ przypadek wyrazów zapisanych DRUKOWANĄ czcionką.Film opisuje obraz "Herkules i złota łania" autorstwa Silvii Patorew obrazie Herkules i złota Łania największe… Wiem, że nie jestem adminem, ale: Po 1..

Zapoznaj się z reprodukcją obrazu- str. 199.

Na rozkaz bogini, jedna z jej łowczyń (Britomartis) wytykała sieć w którą się złapały cztery łanie.. Wykonanie ćwiczeń z podręcznika: 1 - 4, str. 199.. Jak wyglądają postacie przedstawione na obrazie?. Podanie informacji o pracy nad obrazem - układanie przez uczniów w grupach puzzli.. Omówienie obrazu Sylvii Pastore "Herkules i złota łania" ze str. 199.. Wyjaśnienie tytułu obrazu, okoliczności schwytania łani przez Herkulesa.. Oto krótkie zadanie, które pozwoli Wam jeszcze lepiej zapamiętać .Opis obrazu Silvii Pastore Herkules i złota łania Propozycja 1. wyślijcie na moją skrzynkę mailową.. nginxNawiązanie do wywieszonych nazw bóstw, zwrócenie uwagi na Herkulesa.. Nauczyciel przybliża uczniom mit o Herkulesie, wyjaśnia tytuł obrazu i opowiada, w jaki sposób schwytał łanię ceryntyjską, kim była Artemida.IV - Spotkanie ze złotą rybką (Aleksander Puszkin, ,,Bajka o rybaku i rybce") cz. I. May 25th 2.. Odpowiedzi zapiszcie w zeszycie .. opisanie postaci ukazanych na reprodukcji, (Pytanie 3.). Otwórzcie podręcznik na s. tr.. Jakie barwy zastosowano i jak wpływają one na nastrój dzieła?. Czy ukazana scena jest fantastyczna, czy realistyczna?. W opisie obrazu ważne jest stosowanie odpowiedniego słownictwa.Schwytanie łani cerynejskiej Kolejnym poleceniem Eurysteusa było złapanie łani żyjącej w pobliżu Ceryni.. Wiadomość o nagłym wyjeździe panny Valetty (Nity) do Włoch.. Gdy zobaczyła łanie o złotych kopytach i porożach z brązu wiedziała, że muszą być jej.. rozdział V mitologiczne krainy klasa V Ostatnia data uzupełnienia pytania: 2014-01-02 18:53:19Jak napisać opis obrazu?. Zadanie nakazuje napisać własne zdanie, więc nie radzę się pytać innych, bo nauczyciel szybko wykryje ;)Otwórzcie podręcznik i przyjrzyjcie się obrazowi, pod tytułem rozdziału V "Mitologiczne krainy" - "Herkules i złota łania".. Uzasadnij swoją odpowiedź.. Łania potrafiła niezwykle szybko biegać i król Myken liczył, że bohater nigdy jej nie dogoni.Rzymska mozaika ukazująca Herkulesa, który pochwycił łanię kerynejską.. To przepiękne zwierzę o złotych rogach było poświęcone Artemidzie, dlatego Herakles nie mógł go skrzywdzić.. Herkules i złota łania, a następnie odpowiedzcie na pytania zamieszczone pod ryciną obrazu.. Przypadkowa wizyta w pensjonacie "Czarny łabędź".. Jak można je ocenić?.


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt