Opis dnia po niemiecku w czasie perfekt 10 zdań

Pobierz

Opisz swój dzień w czasie Perfekt (NIEMIECKI, 10 ZDAŃ) 1 Zobacz odpowiedź slawekxyz slawekxyz 1 Gestern bin ich um sieben Uhr aufgestanden - Wczoraj wstałem o 7.00.. Czasowniki nieregularne; Czasowniki modalne; Liczby po niemiecku; Zaimki .Relacja kursu językowego w Niemczech (czas przeszły) / ein Bericht aus dem Sprachkurs in Deutschland List z kursu językowego w Niemczech / ein Brief aus Deutschland Opis wakacji w Perfekcie / meine Sommerferien im PerfektCzas teraźniejszy niemiecki (Präsens) - kiedy się go stosuje ?. .Obiad mam o 15:15.. Określ ilość spożywanych posiłków w ciągu dnia i podaj czas ich spożywania .. Die Tageszeiten (Pory dnia) .. po halb - wpół do der Viertel - kwadrans .. Czas przeszły Perfekt.Przetłumacz kilka zdań o świetach po niemiecku w czasie perfekt.. Najlepsze rozwiązanie.. W szkole dużo się uczyłam, liczyłam, prace ręczne, śpiewałam, ćwiczyłam, pisałam.. Poniżej zaprezentowałem Ci wszystkie słówka związane z tym tematem oraz kilka innych cennych informacji, które warto znać.. Po powrocie o godzinie 17.00 podzieliliśmy sie opłatkiem i zasiedliśmy do wieczerzy.. Czasowniki nieregularne; Czasowniki modalne; Liczby po niemiecku; Zaimki .W tym temacie znajdziecie: czas zegarowy i pory dnia, czynności wykonywane w ciągu dnia, "Mój dzień" - opis w czasie teraźniejszym Präsens i przeszłym Perfekt..

^-^ ... niemiecki czas perfekt.

To też częsty temat pracy domowej dla uczniów, więc warto skorzystać z takiej ściągi.Opis dnia z użyciem czasu przeszłego Perfekt Zasady budowania zdań w czasie przeszłym Perfekt Mój dzień w czasie przeszłym -----.Forum Pomoc językowa - prosze o pomoc dotyczącą utworzenia opisu dnia w czasie perfekt z poniższego planu 7.00 aufwachen, 7.10 aufstehen, die Zähne putzen,Czas przeszły Imperfekt to nazwa niemieckiego czasu przeszłego prostego.. Podaj miejsca w których zwykle jadasz poszczególne posiłki i uzasadnij ich wybór.. Pory roku; Miesiące; Dni tygodnia; Godziny; Kolory po niemiecku; Zawody po niemiecku; Dialog w restauracji; Zestawienia Menu Toggle.. Na przykład - Jestem na wakacjach.. Przedstawiamy Wam opis wakacji po niemiecku w czasie teraźniejszym Präsens oraz przeszłym Perfekt.Czas przeszły Perfekt jest zaprzeczeniem Präteritum.. Żeby zrobić zdanie w Perfekt, potrzebujesz dwóch czasowników.. Jak jest po niemiecku: 1) Obiad 2) Śniadanie 3) Kolacja 4) Podwieczorek 5) DeserOpisz swój jeden dzień po niemiecku i w czasie przeszłym (Perfekt) -tłumaczenie i słownictwo .. Jest to czas dokonany.. Zjadłam obiad.. Następnie robię prace domowe i pomagam rodzicom.. Widać tutaj ewidentny skutek.Opis hobby; Opis mieszkania; Opis pokoju; Opis dnia; Opis wczorajszego dnia; Opis pogody; Pytanie o drogę; Słówka i zwroty Menu Toggle..

Wypracowanie po niemiecku w czasie przeszłym Perfekt.

!10 zdan w czasie przeszłym po niemiecku!. W domu odpoczywałam.. 8.Nach einem Moment der Ruhe mache ich meine .Perfekt - tak nazywa się czas, dzięki któremu można powiedzieć coś w przeszłości.. Moje Świeta Bożego Narodzenia Dnia 24 Grudnia o godziny 15.30 poszłam na pasterke.. Warto zapoznać się z typowymi zwrotami, które można wykorzystać zarówno w odpowiedzi ustnej jak i pisemnej.. Ich habe ein .Opis dnia po niemiecku to łatwy i przydatny temat w codziennej rozmowie.. Mein Tag - mój dzień - wypracowanie w języku niemieckim z tłumaczeniem na polski.Będziesz w stanie bez żadnych problemów stworzyć samodzielnie opis dnia po niemiecku w czasie przeszłym.. W języku niemieckim są trzy czasy przeszłe.. Składają się one z dwóch części, z czasownika posiłkowego oraz imiesłowu czasu przeszłego Partizip II.80% Opis pokoju po Niemiecku; 85% List prywatny.. Zaczynając od początku dnia.. opis-świąt; czas-perfekt; zadanie dodane 13 stycznia 2011 w Język niemiecki .W tym wpisie znajdziecie także trzy przykładowe opisy dnia po angielsku.. Wymien najczesciej spożywane produkty lub dania i podaj ulubioną poOpis hobby; Opis mieszkania; Opis pokoju; Opis dnia; Opis wczorajszego dnia; Opis pogody; Pytanie o drogę; Słówka i zwroty Menu Toggle..

Opis po niemiecku .

Około 21 biorę prysznic, ubieram pidżamę i idę spać.. Kupiłem wycieczkę dwa tygodnie temu.. A mianowicie: czas przeszły Perfekt oraz Plusquamperfekt, które są czasami złożonymi.. Już widzimy, że drugie zdanie będzie w czasie Perfekt.. Co jest takiego szczególnego w Perfekt?. zadanie dodane 13 stycznia 2011 w Język niemiecki przez użytkownika angella98 (10) [Szkoła podstawowa] niemiecki; wypracowanie; opis-świąt; czas-perfekt .. nasi moderatorzy postarają się jeszcze tego samego dnia, odpowiedzieć na Twoje zadanie.. Zwroty i słownictwo pomocne w opisie swojego dnia:Opis dnia po niemiecku .. O przeszłości w języku niemieckim możesz również mówić w czasie Präteritum, ale to właśnie Perfekt jest używany częściej.. Autor zadania wybrał już najlepsze rozwiązanie lub straciło ono ważność.. Oto kilka przykładów zdań w Präsens:Opowiadanie o wakacjach to jedno z podstawowych zadań dla uczących się języka obcego.. Wówczas czytam książki, oglądam TV, gram na komputerze albo idę na długi spacer.. O 20:00 jem kolację i idę z psem na spacer.. rano - der Morgen przed .Przetłumacz kilka zdań o świetach po niemiecku w czasie perfekt +1 głos.. Opis dnia po angielsku: przysłówki częstotliwości Aby mówić o czynnościach, które wykonujemy codziennie, co drugi dzień bądź tylko co jakiś czas przydadzą nam się przysłówki częstotliwości (frequency adverbs) .Przykład opisu mieszkania po niemiecku z tłumaczeniem Opis mieszkania po niemiecku - wzór..

Niemiecki - 10 zdań w cz. perfekt.

Po obiedzie mam czas wolny.. Präsens to najczęściej używany czas w języku niemieckim, dzięki któremu możesz mówić o teraźniejszości oraz o przyszłości.. Zgłoś nadużycie.. 4,258 wizyt.. Jeżeli sprawia Wam frajdę tłumaczenie zdań z polskiego na język niemiecki, zapraszamy Was na test z trybu rozkazującego.. Jego druga nazwa brzmi Präteritum.. Po południu poszłam do domu.. Pory roku; Miesiące; Dni tygodnia; Godziny; Kolory po niemiecku; Zawody po niemiecku; Dialog w restauracji; Zestawienia Menu Toggle.. Jeśli możecie to proszę jeszcze z tłumaczeniem, dziena wielkie z góry!. Zapraszamy także do innych naszych lekcji: dni tygodnia po niemiecku , miesiące po niemiecku oraz meble po niemiecku .Przykład opisu dnia po niemiecku z tłumaczeniem Opis dnia po niemiecku - wzór.. Zadanie jest zamknięte.. Zrobiłam zadanie domowe.. Zapraszam!. To świetny wstęp do stawiania dalszych kroków w nauce języka niemieckiego!. Opis dnia po niemiecku to zestawienie czynności, które wykonujemy w ciągu dnia, stosownie do pory..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt