Wypracowanie z lektury w pustyni i puszczy kl 5

Pobierz

Jaki prezent otrzymał Staś z okazji Bożego Narodzenia?. Kto zorganizował porwanie dzieci ?. Z okazji świąt Bożego Narodzenia Nel dostaje psa Sabę, a Staś sztucer.. Matka chłopca - Francuzka zmarła przy jego urodzeniu.. Rozwiąż test!Test z lektury W pustyni i w puszczy Henryka Sienkiewicza.. Jak dobrze znasz przygody Stasia i Nel?. równiez przezywaz niesamowite przygody w afryce 2.. W jakim celu to zrobiono?. Kim była Fatma ?. Ewa Ziejewska; 18 kwietnia 2020; J. polski SP / Klasa 5 polSP / Klasa 6 polSP / Szkoła podstawowa;Sprawdzian z lektury w pustyni iw puszczy dla klasy 5.. Mamy ponad 160.000 użytkowników.. Bohater miał czternaście lat, urodził się w Port-Saidzie.. 13,030 wizyt.. Rozwiąż test.. Przeżyli oni wiele przygód.. Matka bohatera zmarła zaraz po urodzeniu chłopca.. Komponenty wyświetlamy 33 mln razy dla 1,5 mln użytkowników miesięcznie.Staś Tarkowski jest główną postacią powieści Henryka Sienkiewicza pt. "W pustyni i w puszczy".. Test z odpowiedziami Powtórzenie Fiszki Przeglądaj pytania z testu.. 2.Test: W pustyni i w puszczy Opis testu: Szczegółowy test z lektury.. Czym była fatamorgana ?. Mirusinda 4 lata temu.. O to jedna z nich :Była godzina piąta po południu.. Test z lektury "Szatan z siódmej klasy" K. Makuszyńskiego.. Ojciec natomiast był Polakiem.a) "W pustyni i w puszczy" to powieść obyczajowa b) "W pustyni i w puszczy" to powieść podróżnicza c) "W pustyni i w puszczy" to powieść przygodowa 35) Staś nauczył się strzelać: a) w Port Saidzie b) podczas pobytu w Omdurmanie c) po tym, jak zdołał uwolnić się z rąk porywaczy 36) Która narodowość nie pojawia się w utworze?Chcesz sprawdzić swoją wiedzę z książki H. Sienkiewicza ''W pustyni i w puszczy'' lub poćwiczyć do nadchodzącej kartkówki?.

Świat przedstawiony w lekturze "W pustyni i w puszczy".

Jeżeli chcesz, możesz pomóc swoim znajomym, którzy mają z tę lekturą .W czternastym roku życia był jednym z najlepszych pływaków w Port-Saidzie, co niemało znaczyło, albowiem Arabowie i Murzyni pływają jak ryby.. Czym obdarowano wtedy Nel ?. Mieliście sprawdzian z lektury W PUSTYNI I PUSZCZY (kl.5) .. Staś miał czternaście lat.. 46 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Opisz przygode z lektury z lektury " W pustyni i w puszczy " która cie najbardziej zainteresowala.Ile wiesz o lekturze "W pustyni i w puszczy"?. Inne tryby testu.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. - Test 4free.PL - bezpłatne za darmo komponent na stronę www dla Webmastera4free.PL jest pierwszym i największym w polskim internecie serwisem z darmowymi komponentami dla WebMastera - dowiedz się więcej » Działamy nieprzerwanie od 1998 roku.. Była Francuzką.. Życzę miłego rozwiązywania.. 1.Wyobraź sobie,ze przeniosles sie w czasy stasa i nal.. "W pustyni i w puszczy" wydrukowano po raz pierwszy w latach jakoW pociągu poznają kapitana Glena i doktora Claryego.. Szukał jakiegoś bezpiecznego miejsca, które dałoby schronienie… Czytaj dalej →"Spotkanie z lwem" - przygoda z lektury "W pustyni i w puszczy" H. Sienkiewicza Dziewięć dni wędrowali już Staś i Nel do Smaina po wypalonej dżungli i bezdrożnych stepach Afryki..

Test z lektury "Zemsta" A. Fredry.

W Pustyni i w Puszczy autorstwa Henryka Sienkiewicza.. Sienkiewicz chciał, aby utwór był przezna-czony nie tylko dla młodzieży, lecz także dla dorosłych czytelników.. 2011-04-26 09:31:31 Napiszę mi ktoś wypracowanie na podstawie lektury ,,W pustyni i w puszczy " 2011-03-09 06:36:10 Jakie może być wypracowanie z lektury " w pustyni i w puszczy " ?. Gebhr chciał przenocować.. Pytania zawarte w teście.Test z lektury: "W pustyni i w puszczy" .. Możesz śmiało przystąpić do sprawdzianu z lektury w szkole i niczego nie musisz się obawiać.. Udostępnij.. Urodził się i wychował w Port-Saidzie pod opieką ojca - Polaka, który pracował przy budowie Kanału Sueskiego.. Przybywają przewodnicy wielbłądów: Idrys i Gebhr.Geneza, czas i miejsce akcji.. 0 głosów.. 16 stycznia 2021 19:16 Informacje.. Po drodze, w przewidywaniu, że chory może potrzebować świeżego mięsa, zabił dwie pentarki, które też istotnie zostały przyjęte z wdzięcznością.Moim zdaniem po przeczytani lektury pt. Dokładniejszy niż streszczenie :) Liczba pytań: 89 Poziom: Trudny Rozwiązany: 7951 razy Średnia ocena:Klasa 5 Klasa 6 Klasa 7 Klasa 8 Polski ćwiczenie po lekcji powtórzenia W pustyni i w puszczy lekcja polskiego w pustyni W pustyni i w puszczy - test 65 pytań jednokrotnego wyboru Test wg ZuzannakrótkiHenryk Sienkiewicz, "W pustyni i w puszczy" - test znajomości lektury..

Odpowiedz.Test z lektury "W pustyni i w puszczy" H. Sienkiewicza.

Strzelając z karabinków małego kalibru - i tylko kulami, do dzikich kaczek i do egipskich gęsi, wyrobił sobie niechybną rękę i oko.5.. Rozwiąż test!-podróżnicza "W pustyni i w puszczy" - ostatnie dzieło pisarza, który zamieścił w nim własne obserwacje i wrażenia z podróży.. Sprawdź, ile pamiętasz!. Skomentuj.. Gebhr, który był wodzem karawany, z łatwością odnajdywał ślady pochodu Smaina.lektury w kl. 5.. Sprawdź, czy wciąż pamiętasz losy Stasia i Nel!. Test z lektury "Chłopcy z Placu Broni" F. MolnaraWypracowanie w pustyni i wpuszczy.. Rozdział 4 Dzieci cieszą się ze spotkania z ojcami.. Atrakcją jest też dla nich życie w namiocie oraz planowane przejażdżki na wielbłądach.. Znasz te książkę jak własną kieszeń!. Test dla klasy V sprawdzający umiejętność czytania ze zrozumieniem "W PUSTYNI I W PUSZCZY" _____ imię i nazwisko I. Staś wybrał się do Lindego dopiero następnego dnia w południe, musiał bowiem odespać .W pustyni i w puszczy ukazywała się w .Opis krajobrazów z powieści "W pustyni i w puszczy" Wątek przyjaźni w powieści "W pustyni i w puszczy" Wątek patriotyzmu "W pustyni i w puszczy" "W pustyni i w puszczy" - wyjaśnienie tytułu; Narracja i język "W pustyni i w puszczy" Kompozycja "W pustyni i w puszczy" Główne wątki i problematyka "W pustyni .W pustyni i w puszczy • lektury dla dzieci • pliki użytkownika beata2702 przechowywane w serwisie Chomikuj.pl Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb..

Strona Główna > lektury w kl. 5.

Dzięki lekturze tego dzieła czytelnik poznaje takie afrykańskie miasta i .. "W PUSTYNI I W PUSZCZY" _____ imię i nazwisko I. Staś wybrał się do Lindego dopiero następnego dnia w południe, musiał bowiem odespać noc poprzednią.. 20 grudnia - wypracowanie klasowe.. Sprawdź się rozwiązując ten krótki test.. Kartkówka dla kl. V ze znajomości lektury " W pustyni i w puszczy" cz II 1. .. Widać, że dobrze znasz tę książkę.. Ferenc Molnár "Chłopcy z Placu Broni" 21 marca - początek omawiania i test znajomości lektury.. Był blondynem o niebieskich oczach.Staś i Nel są bohaterami powieści Henryka Sienkiewicza pt " W pustyni i w puszczy ".. Lektury klasy 5i: 1..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt