Rzeczpospolita w xvi wieku sprawdzian odpowiedzi

Pobierz

Tylko jedno rozwiązanie jest poprawne.. 1505 r. 2.Plik Sprawdzian Wojny Rzeczypospolitej w XVII wieku.pdf na koncie uzytkownika piotr0800 folder Historia Data dodania: 22 cze 2014 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne#sladami przeszlosci 2 rzeczpospolita w xvi wieku s outunannder82 : sladami przeszlosci 2 rzeczpospolita w xvi wieku sprawdzian odpowiedzi Witryna z plikiem: om.gy/a5K0IW pliku znajdują się testy i odpowiedzi do każdego działu w książce.. Pierwsze obrady sejmu walnego złożonego z trzech stanów sejmujących odbyły się w (0-1 p.). Pytanie 9: W Rzeczypospolitej .Atlas.. Religie i wyznania Rzeczypospolitej w drugiej połowie XVI wiekuPlik odpowiedzi sprawdzian rzeczpospolita w xvi wieku.pdf na koncie użytkownika jalithlal • Data dodania: 4 kwi 2016husytyzm - ruch religijno-społeczny w Czechach, dążący do zmian w Kościele i państwie 0-2 Każde właściwe przyporządkowanie - 1p.. Przygotuj się do klasówki i sprawdzianu.W efekcie państwo, które było jednym z najbogatszych i najpotężniejszych w Europie na progu XVI stulecia, kończyło wiek ze znacznymi stratami terytorialnymi i zniszczone.. Napisz, w którym roku miało miejsce to wydarzenie.. A .Rzeczposplita złotego wieku- XVI; Rzeczposplita złotego wieku- XVI, test z historii Mam nadzieję, że w miare prosty test obejmujący lata Rzeczpospolitej złotego wieku.Sprawdziany, testy, kartkówki, odpowiedzi, prace domowe, wypracowania, lektury,Sprawdzian - Rzeczpospolita w XVI wieku..

Rzeczpospolita Obojga Narodów w drugiej połowie XVI wieku.

Urzędnikiem odpowiedzialnym za politykę zagraniczną w Polsce był (0-1 p.). Unia lubelska połączyła Polskę i Litwę w nowe państwo - Rzeczpospolitą Obojga Narodów.. "W Rzeczypospolitej szlacheckiej w XVI-XVII wieku" - karta odpowiedzi, plik: sprawdzian-do-rozdzialu-vi-w-rzeczypospolitej-szlacheckiej-w-xvi-xvii-wieku-karta-odpowiedzi.rtf (text/rtf) My i historiaZrozumieć przeszłość cz.2 Rozdział IV / Wojny i kryzys Rzeczypospolitej w XVII wieku.. W latach w Rzeczpospolitej Obojga Narodów rządzili władcy z dynastii Wazów.. Która kolejność ich panowania jest prawdziwa: .. Klasówka - pomagamy w .Rzeczpospolita w XVI wieku , Klasa 2 , Śladami przeszłości , Historia , Gimnazjum , Zasoby , strona 1 , dlanauczyciela.plW XV i XVI wieku ukształtował się ostatecznie ustrój polityczny Rzeczypospolitej zwany demokracją szlachecką.. 7. np.:poszerzenie wpływów na Wschodzie, zapewnienie spokoju na wschodniej granicy, pozyskanie sojusznika przeciwko wspólnym wrogom (np.Plik sprawdzian historia klasa 2 gimnazjum rzeczpospolita w xvi wieku odpowiedzi.pdf na koncie użytkownika shreshthasingh • folder woodke • Data dodania: 29 sie 2017 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.czas trwania epoki: ok. 1590 do ok. 1740 rokusladami przeszlosci 2 sprawdzian rzeczpospolita w xvi wieku..

Gospodarka Rzeczypospolitej w XVI wieku.

W przypadku pomyłki, błędne rozwiązanie otocz kółkiem i ponownie zamaluj inną kratkę.. Rozwiązania zadań od 18. do 20. zapisz bezpośrednio pod poleceniem w wyznaczonym .. Rozdziały: POLSKA I ŚWIAT W XII-XIV WIEKU, SPOŁECZEŃSTWO ŚREDNIOWIECZA, POLSKA I EUROPA W XV WIEKU, NARODZINY NOWOŻYTNEGO ŚWIATA, RZECZPOSPOLITA W XVI WIEKU, WIEK WOJEN.Test Gospodarka Rzeczypospolitej w XVI w., podrozdział podręcznika Bliżej Historii dla Klasa II.. Przerwij test.. ____ d. Najbogatszą warstwę szlachecką nazywamy magnaterią.. ____ b. Pacta conventa to osobiste zobowiązania monarchy.. Które miasto w XVI wieku było największym portem Rzeczypospolitej?. czy mozecie go rozwiązać jak najszybciej 1.. Zapoczątkowało to proces upadku Rzeczypospolitej i doprowadziło w konsekwencji do wykreślenia jej z mapy Europy w XVIII w.. Rozwiązania zadań od 1. do 17. zaznacz, zamalowując odpowiadające im kratki w karcie odpowiedzi na końcu sprawdzianu.. 45minut.pl; Publikacje; Historia; Autor Anna Zarzycka-Tomalska Data publikacji 2011-05-25 Średnia ocena 5,00 Pobrań .Test z odpowiedziami Powtórzenie Fiszki Przeglądaj pytania z testu..

test > Wojny i kryzys Rzeczypospolitej w XVII wieku.

Wpisz tylko cyfry.. Pytanie 1 /30..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt