Wielkie odkrycia geograficzne krzysztof kolumb prezentacja

Pobierz

W międzyczasie Vasco da Gama odkrył drogę do Indii wokół kontynentu afrykańskiego.. Przyczyny wielkich odkryć geograficznych.. Flagowa karaka Santa Maria oraz karawele Pinta i Nina to statki o pojemności kolejno 280, 140 i 100 ton.KRZYSZTOFA KOLUMBA Kolumb zorganizował cztery wyprawy.. poleca 82 % .. Krzysztof Kolumb.. Kolumb odbył jeszcze trzy podobne wyprawy.Krzysztof Kolumb odkrywa nowy ląd W 1492 roku wyprawa Kolumba, złożona z trzech okrętów, wypłynęła z Las Palmas, hiszpańskiego portu położonego na Wyspach Kanaryjskich, i wyruszyła na zachód przez Ocean Atlantycki.Krzysztof Kolumb - 1492 (Genue ńczyk) dotarł do San Salwador, Haiti, Kuby i Jamajki, a w pó źniejszych wyprawach do Ameryki Południowej i Środkowej: Krzysztof Kolumb - 1493 Krzysztof Kolumb - 1498 - Trynidad Krzysztof Kolumb - 1502 - Kostaryka Amerigo Vespucci (Florenty ńczyk) odkrył,Krzysztof Kolumb Krzysztof Kolumb (), żeglarz i odkrywca Ameryki (12 października 1492); cztery wyprawy odkrywcze do Ameryki Środkowej ().. Nazwa Ameryka pochodzi od jego imienia.. Myśląc, że opływając świat dotarł do Indii, dopłynął do Ameryki.. Odkrycie Ameryki - YouTube.W październiku 1492 roku Kolumb dotarł do wybrzeży wyspy, którą nazwał San Salvador (Święty Zbawiciel).. Zgodnie z misją, Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby dostarczać rzetelne i sprawdzone treści edukacyjne.AMERIGO WESPUCCI Amerigo Vespucci (1454 - 1512) Odkrył, że ląd odkryty przez Kolumba to nie Indie..

Wielkie odkrycia geograficzne - prezentacja.

29 lutego 2020 0 Przez admin.. Wiedza o świecie w średniowiecznej Europie.. Wśród roślin przywiezionych z wypraw była nieznana w Europie kukurydza.9 maja 1502r.. Dowodził żaglowcem Santa Maria.. Skutki wielkich odkryć geograficznych (1) napływ do Europy nowych towarów, wzrost pozycji i bogactwa Hiszpanii i Portugalii, upadek dawnych potęg handlowych - miast włoskich, rozwój gospodarki .Wielkie odkrycia geograficzne Popularne określenie odkryć geograficznych dokonanych na przełomie XV i XVI wieku, a w szczególności: opłynięcie Przylądka Dobrej Nadziei przez Diasa w 1488 roku, odkrycie Ameryki przez K. Kolumba dnia12 X 1492 roku, a następnie jej podbój, podróż Vasco da Gamy do Indii w 1498 roku oraz pierwsza podróż dookoła świata Magellana w latach .Prezentacja o europejskim żeglarzu, podróżniku i nawigatorze - Krzysztofie KolumbieDruga część lekcji o najważniejszych odkryciach geograficznych, na których uczniowie klas piątych oraz.. świnki morskie poznają szczegółowe informacje na te.. Wypracowanie Treść zweryfikowana i sprawdzona.. Pierwsi odkrywcy średniowiecza i ich dokonania.. Tagi alek wygląd Amerigo Vespucci antygona postać tragiczna Bakczysaraj w nocy cechy charakteru holdena Cechy charakteru Makbeta cechy charakteru rudy cechy ebenezera scrooge'a przed i po przemianie charakter i usposobienie małego .Krzysztof Kolumb odkrywa nowy ląd W 1492 roku wyprawa Kolumba, złożona z trzech okrętów, wypłynęła z Las Palmas, hiszpańskiego portu położonego na Wyspach Kanaryjskich, i wyruszyła na zachód przez Ocean Atlantycki.Pierwsza wyprawa Krzysztofa Kolumba 3 sierpnia 1492 roku to data rozpoczęcia jednej z najważniejszych wypraw w historii ludzkości..

prezentacja w załączniku.

Kolumbowi pilnie potrzebny był sukces udowadniający, że droga na zachód jest krótsza, wygodniejsza i bezpieczniejsza.Prosta Historia - Wielkie Odkrycia Geograficzne.. Ferdynand Magellan

  • Ferdynand Magellan () żeglarz, odkrywca; dowódca wypraw dookoła świata (1519-21).. Kolumb dowodzący 120 ludźmi na trzech statkach wyruszył, jak przypuszczał, w stronę Indii..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt