Mięso technologia gastronomiczna

Pobierz

Warunki przechowywania i sposoby utrwalania mięsa 120 3.2.. Przygotowanie mięsa do smażenia obejmuje różne czynności do których należą między innymi : pobijanie, panierowanie, solenie Rodzaje panierowania - PojedynczeTechnologia gastronomiczna II PT. Witam!. Mięsa pieczone stanowią grupę potraw o dużych walorach smakowych i odżywczych.. Procesy obróbki wstępnej mięsa wieprzowego … 279 7.3.6.. Ocena towaroznawcza drobiu i jego zastosowanie w produkcjiTechnologia gastronomiczna Czarniecka-Skubina Ewa (red.) wydawnictwo: Wydawnictwo SGGW.. ISBN: 978-83-7583-665-3. ciężar: 1,5kg.. Podział tusz zwierząt rzeźnych 110 3.1.6.. Napoje mleczne fermentowane ocena towaroznawcza i zastosowanie w produkcji gastronomicznej.. Wykorzystanie mięsa wieprzowego w gastronomii … 275 7.3.5.. Obejrzyjcie poniższą ilustrację: źródło: "Technologia gastronomiczna z towaroznawstwem część II ", M. Konarzewska, B. Zielonka, M. Konarzewska- Sokołowska , REA.. 1.Mięso - mięśnie szkieletowe uznane za zdatne do spożycia.. Charakterystyka mięsa.. Wykorzystanie mięsa wołowego i cielęcego do przygotowania potraw … 288Mieści materiał nauczania w zakresie technologii i towaroznawstwa pieczywa cukierniczego, mięsa zwierząt rzeźnych, dziczyzny, drobiu i ptactwa dzikiego, ryb i owoców morza.. Drób- to w gastronomii ptaki domowe grzebiące (kury, kurczaki, indyki i perliczki) oraz pływające (kaczki i gęsi) przeznaczone do spożycia..

Data zakończenia 2017-06-05 - cena 90 złTechnologia gastronomiczna ...

Długość procesu kruszenia zależy od rodzaju mięsa, np. zając kruszeje przez 4-5 dni, a mięso sarny potrzebuje około2 tygodni.Technologia gastronomiczna z towaroznawstwem KLASA II B BS czas zajęć: 3 godziny data lekcji: 17.11.2020 nauczyciel: Monika Blot TEMAT1 potrawy z mięsa gotowanego Aby sporządzić potrawy gotowane z mięsa należy: - mięso sporządzane jako danie zasadnicze wkładać do osolonej, wrzącej wody,7.4.2.. Treści do tematu znajdziecie w prezentacji pod następującym adresem Odnosi się ono do nastepujących.wypłukuje się z mięsa ścina się w postaci kłaczków i przechodzi do wywaru.. Klasyfikacja zup.. Temat wykładu: Surowce w technologii gastronomicznej, ich przechowywanie i magazynowanie.. Zastosowanie mięsa zwierząt rzeźnych w technice kulinarnej 124 3.2.1.. Spis treściWprowadzenie .. 13 Rozdział 1. wraz z przylegającymi tkankami: łączną, kostną i tłuszczową, pochodzące z tusz, półtłusz, ćwiertłusz.. Ilość: egz.. Treści nauczania: Wiadomości wstępne z technologii gastronomicznej, pojęcie jakości i bezpieczeństwa żywności, etapy procesu technologicznego w zakładach żywienia zbiorowego, krótka charakterystyka .Informacje o TECHNOLOGIA GASTRONOMICZNA Czarniecka Skubina NOWA - w archiwum Allegro..

Zasady doboru mięsa wołowego i cielęcego do przygotowywania potraw ... 291Technologia gastronomiczna.

Potrawy z mięsa gotowanego 124 3.2.3.. Temat Zupy 1.. Ocena towaroznawcza mięsa zwierząt rzeźnych i podrobów oraz ich zastosowanie w produkcji gastronomicznej 32 12.. Ścinanie białek powoduje zmianę barwy i kurczenie się mięsa.. Śmietanka - ocena towaroznawcza i zastosowanie w produkcji gastronomicznej.Technologia gastronomiczna Kasze-ogólne wiadomości,gotowanie kasz rozklejonych,na sypko i półsypko.. Gotowanie mięsa w temp.. Opisano w nim także charakterystykę i technologie produkcji zakąsek zimnych i gorących oraz potraw półmięsnych i wegetariańskich.. Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Przedmiot nauczania technologia gastronomiczna z towaroznawstwem jest jednym z bloków programowych, określających kwalif ikacje absolwenta.. Test z technologii gastronomicznej (ciasta, zupy, sosy).. Imię i nazwisko: Klasa: Data: 1.Siekanie mąki z tłuszczem,.. Procesy obróbki cieplnej mięsa wieprzowego … 281 7.4. oprawa twarda.. Charakterystyka gastronomii i technologii gastronomicznej .. 17 Rozdział 2.Technologia gastronomiczna z towaroznawstwem część 1 - Konarzewska Małgorzata, Zielonka Barbara, Konarzewska-Sokołowska Maria Podręcznik pozostał wypracowany zgodnie z podstawą programową kształcenia w zawodzie pitraś małej gastronomii..

Potrawy z mięsa smażonego 132 3.2.4. wskaż jakie składniki odżywcze występują w mięsietechnologia gastronomiczna - mięsa DRAFT.

Element I podręcznika zawiera wiadomości dotyczące bezpieczeństwa i schludn ości pracy w gastronomii oraz prawa pożywnego systemów jakości .Najlepiej powiesić je w chłodnym i przewiewnym miejscu, tak aby sztuki mięsa nie stykały się ze sobą.. Mięso.. Obróbka wstępna 124 3.2.2.. Zupy można podzielić wg różnych kryteriów A) wg konsystencji - płynne (np. rosół, barszcz czysty)z kasz i mięsa (m.in. kotlety z kaszy i mięsa, zapiekanki z kaszy i mięsa).. Pobierz cały dokument .. Sporządza się je jako pieczenie naturalne, po angielsku , pieczenie nadziewane z surowca mięsnego pierwszej jakości.. Metody chłodzenia i mrożenia- .Plik Technologia gastronomiczna Mięsa.odt na koncie użytkownika elmerr1 • folder Technologia gastronomiczna • Data dodania: 14 lis 2009technologia gastronomiczna, W2 Gastronomiczna - jakosc mięsa cd, TECHNOLOGIA GASTRONOMICZNA.. Optymalna temperatura powinna wahać się od 0-4˚C, a wilgotność powietrza wynosić 85%.. Krystyna Flis, Aleksandra Procner, Technologia gastronomiczna z towaroznawstwem, WSiP, Warszawa, 1998, t.3, s.7-8, ISBN 83-02-04165-3Technologia gastronomiczna..

Wysłuchajcie mnie:Plik Technologia gastronomiczna Mięsa.doc na koncie użytkownika wait_and_bleed • folder ściągi • Data dodania: 16 cze 2010.

Zupa to ciepła lub zimna potrawa o płynnej lub półpłynnej konsystencji, stanowiąca danie obiadowe, czasem I lub II danie lub kolacje.. TECHNOLOGIA GASTRONOMICZNA.. Filmy.. Śmietana.. Dostarcza konsumentom wysokowartościowe białko, jest przy tym smaczne,Treść.. Zupa jako potrawa.Zastosowanie zup w gastronomii.. Prowadząca: Dr inż. Celina Wieczorek Podręcznik: "Podstawy technologii gastronomicznej" red. S. Zalewski Egzamin w terminie sesyjnym 6-8 VII Uwarunkowania jakości .ZAKĄSKI Z MIĘSA ZWIERZĄT RZEŹNYCH:Podział zakąsek z mięsa:surowego(befsztyk tatarski),gotowanego(galarety mięsne, mięsa w galarecie,mięsa w zimnych sosach,mięsa nadziewane,peklowane, wędzone gotowane),pieczonego(pieczeń cielęca,schab,polędwica,rostbef, rolady,galantyny pieczone),zakąski z wędlin(szynka,baleron,polędwica, kiełbasa, boczek).Sprawdzian z Technologii Gastronomicznej -Mięso i potrawy Instrukcja: W sprawdzianie znajdują się trzy typy zadań: zadania jednokrotnego wyboru, gdzie tylko jedna z podanych odpowiedzi jest prawidłowa; zadania na przyporządkowanie, gdzie do podanego stwierdzenia, należy przyporządkować właściwą odpowiedź.2..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt