Opisz miejsko-przemysłowy krajobraz wyżyny śląskiej

Pobierz

3.Krajobraz miejsko - przemysłowy na przykładzie Wyżyny Śląskiej; Przemysł to działalność człowieka polegająca na wydobyciu rozmaitych zasobów naturalnych oraz ich przetwarzaniu.. Krajobraz miejsko-przemysłowy Wyżyny Śląskiej ; E-ćwiczenia - zestaw do tematu dostępny pod linkiem Zobacz materiały dodatkowe na końcu lekcjiKrajobraz wyżyny śląskiej Podobne tematy.. Miasta Krajobraz miejsko -Ze względu na występowanie bogatych złóż węgla kamiennego krajobraz Wyżyny Śląskiej jest mocno przeobrażony i zdegradowany.. Otóż Wyżyna Śląska jest niezwykle bogata w cenne surowce.. Rozwój przemysłu na Wyżynie Śląskiej przyczynił się do zniszczenia naturalnego krajobrazuRozdział 2 temat 6Karta pracy ‒ "Krajobraz miejsko-przemysłowy Wyżyny Śląskiej" 33 kB.. Wyżyna Lubelska posiada żyzne gleby co ma korzystny wpływ na rozwój rolnictwa.. Poproszę żeby nie było za długie :) ale żeby też było napisane to co najważniejsze :) z góry dziękuje bardzo :) To pytanie ma już najlepszą odpowiedź, jeśli znasz lepszą możesz ją dodaćWyżyna Śląska - krajobraz przemysłowy W niektórych częściach Wyżyny Śląskiej dochodzi do nagłego obniżania się gruntu, miejscami nawet o ponad 20 metrów!. Obszar GOP-u to najbardziej poglądowy przykład krajobrazu przemysłowego w Polsce.. Wyżyny Polskie.Mimo iż Wyżyna Śląska zajmuje stosunkowo niewielką powierzchnię, to zamieszkuje ją bardzo dużo ludzi (około 4 mln), którzy w istotny sposób przekształcili tamtejszy krajobraz..

Opisz krajobraz miejsko przemysłowy wyżyny śląskiej.

W związku z tym przemysł dzieli się na wydobywczy (górnictwo) i przetwórczy (produkcja).Opisz krajobraz miejsko przemysłowy wyżyny śląskiej 2011-05-09 19:21:17 Jakie jest największe miasto wyżyny śląskiej 2011-11-25 16:43:55 wymień miasta wyżyny śląskiej 2011-03-03 19:20:58Play this game to review Geology.. Wyżyna Lubelska słynie z rolnictwa wykorzystującego żyzne czarnoziemy.GOP, znajdujący się na Wyżynie Śląskiej oraz w Kotlinie Oświęcimskiej, jest największym w Polsce okręgiem przemysłowym.. Legenda: Zadanie 2.Skutki rozwoju przemysłu Zakłady przemysłowe Atrakcje turystyczne Sanktuarium na górze Św. Anny Góra Św. Anny Hala sportowa Spodek w Katowicach Zamek w Pszczynie Mieszkańcy Śląska - Ślązacy Szlak zabytków Techniki Gliwice Katowice Położenie Sosnowiec 2.. Renesansowy Zamek Piastów Śląskich z XIII-XVI wieku, zwany Śląskim Wawelem wpisany na listę zabytków klasy międzynarodowe znajduje się w:Krajobraz miejsko-przemysłowy na przykładzie Wyżyny Śląskiej.. Ich wydobycie przynosi liczne korzyści, jednak wiąże się też z .. Opisz miejsko-przemysłowy krajobraz Wyżyny Śląskiej.. Głównym czynnikiem decydującym o takim stanie rzeczy był intensywny rozwój przemysłu w oparciu o wydobycie węgla kamiennego .Zapiszcie temat lekcji: Krajobraz miejsko-przemysłowy Wyżyny Śląskiej..

Jakie wyróżniamy elementy krajobrazu miejsko-przemysłowego .

W podłożu ma platformę paleozoiczną.Wymień etapy powstawania obecnego krajobrazu Wyżyny Śląskiej Powstanie krajobrazu miejsko - przemysłowego Odkrycie węgla kamiennego Powstanie kopalń Słabo zaludniona kraina porośnięta lasem Wybudowanie osiedli i miasteczek wokół miejsc wydobycia węgla Dopasuj krajobraz do krainy na której występuje: a) Wyżyna Śląska A .na Wyżynie Śląskiej.. Co jest tego przyczyną?. Do największych miast tego obszaru należą Katowice , Sosnowiec, Gliwice i Zabrze.. Skupienie wokół siebie dużej ilości zakładów i ośrodków wydobywczych przysłoniło wiele atrakcyjnie turystycznych miejsc historycznych, które choć czasem mało znane, na pewno warte są zobaczenia.. Wjeżdzając na jej teren, odnosi się wrażenie, że otacza nas ogromne miasto pełne kopalń, hut, koksowni i fabryk.. Na dzisiejszych zajęciach dowiecie się: 1. beskidy góry góry świętokrzyskie niecka nidziańska roztocze Wyżyna Kielecko Sandomierska wyżyna krakowsko częstochowska wyżyna lubelska wyżyna śląska wyżyny w polsce..

Dla tej krainy charakterystyczny jest krajobraz rolniczy.

Ich wydobycie przynosi liczne korzyści, jednak wiąże się też z niebezpieczeństwamiWyżyna Śląska - krajobraz przemysłowy.. Budują ją wapienie jurajskie i kredowe, w których aktywne są procesy krasowe.14 krajobraz miejsko-przemysłowy na wyżynie śląskiej .. 3 Dobierz podpisy do fotografii krajobrazów wyżyny śląskiej: 28 Część i polska 29.. Od północy graniczy z Równiną Opolską i Wyżyną Woźnicko-Wieluńską, od wschodu z Wyżyną Krakowsko-Częstochowską, od południa z Kotliną Oświęcimską i Kotliną Ostrawską, od zachodu z Kotliną Raciborską i Pradoliną Wrocławską.. Jakie jest położenie Wyżny Śląskiej na mapie Polski i zlokalizowanych na niej najwiękkszych miast.. Wyżyna Śląska zajmuje powierzchnię 3929 km².. - Wyżyna Śląska ma wiele elementów - Pytania i odpowiedzi - Geografia.. W niektórych częściach Wyżyny Śląskiej dochodzi do nagłego obniżania się gruntu, miejscami nawet o ponad 20 metrów!. Wzniesienia usypane z odpadów górniczych na powierzchni ziemi to:Śląsk (śl..

Cechy krajobrazu silnie przekształconego przez człowieka.

Część powierzchni wyżyn użytkowana jest rolniczo.. wyjaśnij, dlaczego dominuje tam rolnictwo.. Otóż Wyżyna Śląska jest niezwykle bogata w cenne surowce.. Wyżyna Krakowsko-Częstochowska- ciągnie się na długości około 150 km od Krakowa do Wielunia.. Opracuj legendę mapy.. Oprócz kopalń znajdują się tam też huty, koksownie, elektrownie, fabryki i inne zakłady przemysłowe.Q.. Klasa 5, temat: Krajobraz miejsko-przemysłowy Wyżyny Śląskiej; Scenariusz lekcji 14.. Przemysł na Wyżynie Śląskiej rozwijał się dzięki bogatym złożom węgla kamiennego.. Pytania i odpowiedzi.. .Krajobraz przemysłowy Krajobraz przemysłowy Temat najłatwiej zrealizować podczas omawiania innych przykładów krajobrazów lub podczas omawiania krajobrazu wyżyn (najprostszy przykład Wyżyna Śląska) Tematy dotyczące ochrony przyrody i Środowiska, rola człowieka w kształtowaniu krajobrazu Główne cechy krajobrazu przemysłowego w Polsce to: silne przekształcenie krajobrazu .Rolnictwo na Wyżynie Lubelskiej.. Rozwiązania zadań.. Premium .Krajobraz Wyżyny Śląskiej to najbardziej przekształcony przez człowieka krajobraz Polski.. Jeszcze około 200 lat temu Wyżyna Śląska była porośnięta lasami i słabo zaludniona.Charakterystyka..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt