Bohaterowie drugoplanowi o psie który jeździł koleją

Pobierz

W czasie pierwszej wycieczki psa wszyscy martwili się, że Lampo już nigdy nie wróci, ale ich przypuszczenia nie sprawdziły się.. O psie, który jeździł koleją - bohaterowie O psie, który jeździł koleją - bohaterowie Lampo - niezwykły pies, który pewnego dnia przybył na stację kolejową w miejscowości Marittima.. Lampo mieszkał we Włoszech, potrafił podróżować pociągami i dojechać tam, gdzie chciał.. Kundelek, znany ze swego zamiłowania do podróży pociągiem.. Pewnego lipcowego dnia na stację wjeżdża pociąg z Turynu do Rzymu.. Kliknij na nazwisko postaci aby zobaczyć o niej informacje.. Autorem książki ,,O psie, który jeździł koleją" jest:O psie, który jeździł koleją to niewątpliwie kultowa książka, która należy do klasyki literatury dziecięcej.. Kolejarz ma trójkę dzieci (Gina, Roberto i Adele), które natychmiast zaprzyjaźniają się z pieskiem.. MarrMarr 2 lata temu.. To pies Szagi, który jeździ koleją na trasie Pępowo - Kartuzy.O psie, który jeździł koleją - Roman Pisarski - streszczenieHistoria niesamowitego psa o imieniu Lampo, który podróżował koleją.. Zaprzyjaźnił się ze zawiadowcą stacji i pomagał mu w codziennych obowiązkach.Opowiadał, że psa przekazał mu kolega, jadący pociągiem z dalekiego południa.. Quiz w Poczekalni.. Mają kształt ogromnego buta.. W jednej z toskańskich miejscowości w latach 50.. Każdy, kto spojrzy na mapę, znajdzie je od razu..

XX wieku rzeczywiście żył pies, który potrafił podróżować pociągami.

4 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Jego losy opisał Roman Pisarski i to dzięki niemu dzieci w Polsce mogą poznać tego wyjątkowego psa.Historia o psie, który jeździł koleją jest oparta na faktach.. Zawiera nieodpowiednie treści?. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Zawiadowca stacji zauważa, że z ostatniego wagonu wyskakuje pies.. 2011-10-16 20:17:42; wypisz wszystki bohaterów z lektury pt. " Szatan z siódmej klasy" 2010-10-21 21:17:46; Dlaczego pies z lektury "O psie który jeździł koleją" jest bohaterem?. Wyślij zgłoszenie .O psie, który jeździł koleją to wzruszająca i pouczająca lektura, która nikogo nie pozostawi obojętnym.Książka po raz pierwszy dostępna w wersji z opracowaniem!Serdecznie polecamy!recenzjeO psie który jeździł koleją to piękna opowieść o przyjaźni pomiędzy człowiekiem a psem o oddaniu i całkowitym poświęceniu.O psie który jeździł kolejąStary Wujek - Dlaczego po całym kraju rozeszła się wieść o cudnym psie: · był niesamowicie mądrym psem; · był jedynym psem- pracownikiem kolei; · podróżował koleją do różnych miast.. Po krótkim czasie staje się on ulubieńcem całej rodziny.Opowiadanie "O psie, który jeździł koleją" to pełna przygód historia kundelka, jest to lektura w 3 klasie podstawówki.. zosia1011 4 lata temu.. W 1961 zginął potrącony przez pociąg i został pochowanyLampo jest głównym i tytułowym bohaterem książki Romana Pisarskiego pt. "O psie, który jeździł koleją"..

--Muzyka w tle: Buddy by Ben...Historia o psie, który jeździł koleją wydarzyła się naprawdę.

Samodzielnie podróżował pociągami, przez co stał się najczęściej opisywanym i fotografowanym psem tamtych czasów.. Zawiera nieodpowiednie treści?. Wykonaj test sprawdzający z lektury "Pies, który jeździł koleją" i przekonaj się, jak dobrze pamiętasz losy głównego bohatera i ludzi, których spotykał na swojej drodze.O psie, który jeździł koleją - streszczenie.. Mieszaniec Lampo żył naprawdę.. Udostępnij.. Skomentuj.. Jego niezwykłe umiejętności sprawiły, że w tamtych czasach był znany w całym .Czy lubicie książke ,,o psie który jeździł koleją" ?. Nikt nie potrafił wytłumaczyć, w jaki sposób docierał do celu.. Tego samego dnia zadzwonił znajomy redaktor, który też dowiedział się o powrocie niezwykłego podróżnika.Czy historia o Lampo jest prawdziwa?. .lampo - o psie, ktÓry jeŹdziŁ kolejĄ - karty pracy; oŚ liczbowa - do uzupeŁnienia; szeŚcian; ŚwiĄteczny kalendarz rodzinny; dzieŃ dziadka; dzieŃ babci; znajdŹ literki; obieg wody w przyrodzie; doskonalenie umiejĘtnoŚci rytmicznego czytania tekstu; legenda mapy; dwuznak ch - karty pracy; nauka czytania, zwierzĘta, pojedyncze .bohaterowie pierwszoplanowi, drugoplanowi i epizodyczni - ,, W pustyni i w puszczy '' 2011-03-07 16:35:20 Jacy są bohaterowie epizodyczni w książce Sposób na Alcybiadesa?.

Po wejściu na danego bohatera możesz dodać do niego opis.O psie, który jeździł koleją Roman Pisarski.

Pewnego razu na stację kolejową przybył dziennikarz i kilka dni później w gazecie ukazało się zdjęcie kundelka wraz z opowiadaniami o jego przygodach i "podróżach" pociągiem.Na stacji kolejowej w Marittimie pojawia się kundelek imieniem Lampo, który zostaje przygarnięty przez zawiadowcę kolei.. a) Marittima b) Marittia c) Morittima d) Merittima 3) Kto nazwał psa Lampo?17) Roman Pisarski, O psie, który jeździł koleją; 18) Janina Porazińska, Pamiętnik Czarnego Noska; 19) Maria Terlikowska, Drzewo do samego nieba; 20) Julian Tuwim, Wiersze dla dzieci; 21) Barbara Tylicka, O krakowskich psach i kleparskich kotach.. Quiz w Poczekalni.. Od czego Lampo miał złamane dwa żebra i nogę: · wpadł pod pociąg; · został zakleszczony przez drzwi wagonu; · został pogryziony przez inne psy .O psie, który jeździł koleją • pliki użytkownika Aga7675 przechowywane w serwisie Chomikuj.pl • OŚRODEK TEMATYCZNY Lampo(1).doc, o psie lampo.doc Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Na cholewie, a także na .. Udostępnij.. Tam przypomniano sobie o wypadku z psem, potem rozpoznał go kelner, który widział psa jesienią jadącego w pociągu na południe.. Polskie miasta w baśni i legendzie; 22) Danuta Wawiłow, Najpiękniejsze wiersze;Znajdziesz tutaj charakterystyki bohaterów i postaci książki "O psie który jeździł koleją"..

Zwierzę przypomina mieszańca owczarka i szpica.Jak dobrze znasz lekturę O psie który jeździł koleją.

W tym wydaniu znajdziesz odpowiedzi na pytania z podręcznika - "pewniak na teście", czyli wskazanie zagadnień, które zwykle pojawiają się w pytaniach z danej lektury we wszelkich testach sprawdzających wiedzę, a także w podręcznikach i na klasówkach.Wysiadł z niego pies - miły, kudłaty - podobny trochę do szpica, trochę do owczarka.O psie, który jeździł koleją to piękna opowieść o przyjaźni psa z człowiekiem.. Jego losy opisał Roman Pisarski i to dzięki niemu dzieci w Polsce mogą poznać tego wyjątkowego psa.1) Podaj autora książki "O psie, który jeździł koleją" a) Radosław Pilarski b) Roman Pisalski c) Robert Wisarski d) Roman Pisarski 2) Podaj nazwę stacji, na którą przybył pies.. Przybywa na stację w Marittimie przypadkiem.Pies kilkakrotnie uciekał od swojego nowego właściciela.. O psie, który jeździł koleją Roman Pisarski I Włochy to piękny i malowniczy kraj na południu Europy.. Przypadkowo zjawia się na stacji kolejowej w Marittimie i szybko zdobywa serce zawiadowcy kolejowego i jego rodziny, a także wszystkich pracowników stacji.Lampo - charakterystyka • O psie, który jeździł koleją Lampo to główny bohater utworu.. Ja wspominam ją z łezką w oku, ponieważ jest to książka mojego dzieciństwa i teraz, kiedy sama jestem mamą nie wyobrażam sobie, aby moje dzieci nie znały przygód Lampo.Wydanie książki O psie, który jeździł koleją kompletne bez skrótów i cięć w treści..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt