Miejsca realistyczne i fantastyczne w opowieści wigilijnej

Pobierz

*Przemieszczanie się niewidoczne.. Opowieść zaczyna się w prowincji Szwejków, która znajdowała się w północnej Rosji.. *Przemieszczanie się w czasie.. Rysunki można wykonać w zeszycie.. Była piękna, budziła emocje, takich jak ten widok.. Twoim zadaniem na dzisiaj będzie napisanie, jak zostały przedstawione te duchy.. Mimo iż na koniec i tak narrator wraca do realizmu, wygląd (np. starzec o białych włosach w śnieżnobiałej tunice z gałązką zielonego ostrokrzewu w ręku .Realistyczne: Te miejsca które były na początku opisane np.miasteczko, dom Srooga, Londyn fantastyczne: Te miejsca które widział Srooga jak podróżował z duchami np. cmentarz, giełda, miasto rodzinne Scrooga itpŚwiat fantastyczny i realistyczny w "Opowieści wigilijnej".. "Był to jego własny pokój, co do tego nie miał żadnych wątpliwości.. Pierwsza dotyczy kreacji głównego bohatera: chciwego, skąpego, złego, oziębłego na los innych Scrooge'a.Fantastyczne latanie widzenie duchów rozmowa z duchami odwiedzanie przeszłości odwiedzanie przyszłości możliwość zobaczenia teraźniejszości (w innym miejscu) obudzenie się po "śmierci" realistyczne pracowanie w Wigilię choroba kupno indyka negocjacje biznesowe rozmowa z rodziną nawrócenie wybaczenieWypisz postacie realistyczne i fantastyczne z "Opowieści Wigilijnej" Natychmiastowa odpowiedź na Twoje pytanie..

Napisz wydarzenia realistyczne i fantastyczne z Opowieści Wigilijnej.

Sztywne liście .Brainly to platforma social learningowa, dzięki której otrzymasz pomoc w zadaniu domowym.. Dołącz do nas i ucz się w grupie.Ich wizyta przenosi go w przeszłość, teraźniejszość i przyszłość.. Jak Ci się wydaje , o czym autor chciał przypomnieć czytelnikomŚWIAT FANTASTYCZNY: *duch Marley'a.. ktosfajny134 ktosfajny134 08.01.2020fantastyczne-odwiedziny 3 duchów , pojawienie sie twarzy marleya na kołatce ,odwiedziny marleya zakutego w łańcuchy realistyczne- praca scrooge'a w kantorze , wypedzenie kolędników , życzenia freda i cała reszta wydarzenia realistyczne które mogą wydarzyć się w życiu a fantastyczne to takie które nie mogą np.latanie na świni xDPrzydatność 50% Opowiadanie historyczno - fantastyczne.. Czas Akcji * noc wigilijna * czas przyszły - przysłowiowa wigilia 3.. Napisz w zeszycie swoje skojarzenia z pojęciem WIGILIJNY WIECZÓR - 2.. (2 godz.) 1.. Ściany i sufit tak hojnie przystrojone były zielenią, że pokój sprawiał wrażenie altanki, gdzie spomiędzy gałęzi błyszczały czerwone jagody.. 1Opowieść wigilijna poza tym, że jest wielką celebracją świąt Bożego Narodzenia, jest przede wszystkim wyrazem krytyki dziewiętnastowiecznego podziału, jaki panował w wiktoriańskiej Anglii, pomiędzy bogatych i biednych, posiadających i nieposiadających.Londyn był wówczas w centrum świata..

Które elementy "Opowieści wigilijnej" są fantastyczne , a które realistyczne , czyli prawdopodobne.

Ale jakże zdumiewające zaszły w nim przemiany!. W środku mieszkał dzielny wojak Szwejk.Wykonaj rzuty prostokątne bryły geometrycznej znajdującej się w załączniku.. Miejsce akcji Londyn - angielskie miasto 2.. Miasto wzbogaciło się dzięki rozwojowi przemysłu oraz wpływów z kolonii, jednak .Znajdź odpowiedź na Twoje pytanie o Proszę o pomoc!. "Opowieść wigilijna" ma formę baśni, albo ballady ludowej, ale w kreacji głównego bohatera bliska jest przypowieści biblijnej.. Podziel elementy świata przedstawionego z "Opowieści wigilijnej" na realistyczne i fantastyczne i uzupełnij tabelę ( przepisz do zeszytu): Najważniejsze wydarzenia: 1) Pojawienie się ducha Marleya i zapowiedź .Wymień realistyczne i fantastyczne postacie, przedmioty , miejsca i wydarzenia które występuja w tekście Opowieści z Narni Lew Czarownica i stara szafa.. *3 duchy.. Organizację fabuły w dziele Karola Dickensa można podzielić na dwie płaszczyzny: realistyczną oraz fantastyczną.. Daje najjJakie są magiczne przedmioty z Opowieści z Narnii lew czarownica i stara szafa.. Bohaterowie * Ebenezer Scrooge - bankier * Bob Krathit - pracownik kantoru * Alfred - siostrzeniec Scrooge'a * Duchy przeszłych, teraźniejszych i przyszłych świąt * Duch Marleya * Tim - syn Boba 4.. Proszę o szybką odpowiedź ..

(2/2) Świat fantastyczny i realistyczny w "Opowieści wigilijnej", Wizyty trzech kolejnych zjaw i przenoszenie Scrooge'a w przeszłość, teraźniejszość i przyszłość są dowodem na dominowanie w dziele fantastyki.

2018-03-26 19:55:31 Magiczne przedmioty ?. Scrooge uświadamia sobie, że wszystko czego w życiu dokonał i do czego dążył, nie tylko nic .postacie realistyczne: Ebenezer Scrooge Bob Cratchit Fred żona Freda kolędnik, starszy pan z dobroczynnej organizacji chłopiec wysłany po indyka postacie fantastyczne: widmo Jakuba Marleya - zmarłego wspólnika Scrooge'a, Duch Wigilijnej Przeszłości, Duch Tegorocznej Wigilii Duch Przyszłych Wigilii Dzięki fantastycznym podróżom w przeszłość czytelnik poznaje pierwszego .1..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt