Wymień trzy skutki i wojny światowej

Pobierz

Ogółem po obu stronach walczyło ponad 65 milionów ludzi.. 2 dni temu.. c) Chiny.. W wyniku I wojny światowej upadły trzy europejskie cesarstwa (Rosja, Niemcy, Austro-Węgry), a znaczenie zyskała Wielka Brytania, Francja i USA.. W konflikty zostało zaangażowanych 61 państw.. MarcioMak153 MarcioMak153 12.11.2017Kliknij tutaj, aby dostać odpowiedź na pytanie ️ Wymień trzy najważniejsze skutki pierwszej wojny światowej ala2008 ala2008 11.11.2014Znajdź odpowiedź na Twoje pytanie o Wymień trzy najważniejsze skutki 1 wojny światowej.. Polacy powracali na ziemię ojczystą, jak i przesiedlano obcokrajowców z ziem polskich, którym kierowało Ministerstwo Ziem Obiecanych do Spraw Repatriacji Niemców.. kamilaokupska14 kamilaokupska14 13.11.20143 przykładowe skutki I wojny światowej: liczba ludności zamieszkujących Europę - olbrzymi spadek liczby ludności, w wyniku działań wojennych śmierć poniosło ok. 10 mln żołnierzy.. Bilans ofiar uległ powiększeniu w wyniku epidemii grypy, zwanej hiszpanką.. Przemieszczenia i migracje ludności w latach .. Najważniejsze skutki I wojny światowej Pierwsza wojna światowa była największym z dotychczasowych konfliktów na świecie.. Ogółem po obu stronach walczyło ponad 65 milionów ludzi.. 2).Wymień trzy skutki II wojny światowe 2 Zobacz odpowiedzi Reklama Reklama .. Trwająca sześć lat II wojna światowa () przyniosła ogromne straty ludnościowe, gospodarcze i społeczne..

Najważniejsze skutki I wojny światowej.

W gruzach legło wiele miast i miasteczek .Wymień trzy najważniejsze skutki 1 wojny światowej 1 Zobacz odpowiedźWymień przyczyny i skutki 1 wojny światowej Natychmiastowa odpowiedź na Twoje pytanie.. Przyczyny I wojny światowej: - kryzys światowy; - napięta sytuacja międzynarodowa; - dążenia mocarstwowe Niemiec; - dążenia niepodległościowe wielu państw; - konflikty między mocarstwami; - zamach w Sarajewie(28 czerwca 1914r.).. Niemal całkowicie zmieniły się granice w Europie środkowej, południowej i wschodniej.. Koniara123stajnia Koniara123stajnia 27.10.2016Wymień trzy najważniejsze - Twoim zdaniem - skutki I wojny światowej PLS DAJE NAJ Natychmiastowa odpowiedź na Twoje pytanie.Skutki pierwszej wojny światowej: głębokie przeobrażenia polityczne, gospodarcze i społeczno-obyczajowe, zakończyła "belle epoque", zaostrzenie konfliktów narodowych i klasowych, rozwój nowych technik wojskowych, zginęło 8-10 milionów ludzi, liczba rannych była o wiele większa,-rozwój nowych technik wojskowych, -zginęło 8-10 milionów ludzi, liczba rannych była o wiele większa, -umierali żołnierze, ale i cywile na skutek głodu, epidemii i zniszczeń, -upadek trzech wielkich dynastii: Hohenzolernów, Habsburgów i Romanowów,Liczba kobiet znacznie przewyższała liczbę mężczyzn..

Do niezliczonych skutków II wojny światowej należą: 1).

1) zmiany terytorialne: - rozpad Austro-Węgier, utrata 13% terytorium przez NiemcySkutki gospodarcze Produkt Krajowy Brutto PKB zwiększył się w głównych krajach alianckich Wielka Brytania Włochy i USA zmniejszył się natomiast we.Zobacz 3 odpowiedzi na zadanie: Podaj dwa społeczne skutki I wojny światowej.Wielka Wojna, jak w czasach międzywojennych zwano I wojną światową, była z pewnością wielkim ciosem dla .I wojna światowa: 28 lipca 1914r.. Podkreśl nazwę państwa będącego największym obecnie producentem bawełny na świecie.. W gruzach legło wiele miast i miasteczek Europy Zachodniej i środkowej, zwłaszcza tych, które znalazły się blisko linii frontu.Wymień trzy najważniejsze skutki I wojny światowej Natychmiastowa odpowiedź na Twoje pytanie.. Skutki I wojny światowej: - rozpad trzech cesarstw: Niemiec, Austro-Węgier i Rosji; - powstanie .3 przykładowe skutki I wojny światowej: liczba ludności zamieszkujących Europę - olbrzymi spadek liczby ludności, w wyniku działań wojennych śmierć poniosło ok. 10 mln żołnierzy..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt