Zinterpretuj obraz jana matejki kochanowski nad zwłokami urszulki

Pobierz

Na pierwszym planie widnieje trumna ze zwłokami dziecka oraz obejmujący je ojciec, Urszula ubrana jest w białą, lekką, powiewną .Jan Matejko w 1862 roku namalował obraz pt.: " Jan Kochanowski nad zwłokami Urszulki".. Na pierwszym planie znajduje się martwa Urszulka, która jest w objęciach swego ojca (Jana Kochaniowskiego) Pomieszczenie w którym się znajdują jest ciemne i mroczne.Jan Matejko (ur. 28 lipca 1838 w Krakowie - zm. 1 listopada 1893 także w Krakowie) -malarz epoki renesansu, najwybitniejszy polski twórca obrazów historycznych i batalistycznych.. Do jego największych dzieł należą Bitwa pod Grunwaldem (187.. Między innymi śmierć jego córki.. Na pierwszym planie widoczny jest Jan Kochanowski, pochylony nad niedawno zmarłą córką Urszulką.Pomuzcie potrzebuje opisac obraz Jana Matejki pt"Jan Kochanowsik nad zwłokami Orszuli" z podziałem na plany it… Natychmiastowa odpowiedź na Twoje pyta…Opis obrazu "Kochanowski nad zwłokami Urszulki".. Na obrazie tym można zobaczyć poetę, który tuląc się do…Jan Matejko w 1862 roku namalował obraz pt.: " Jan Kochanowski nad zwłokami Urszulki".. Malarz przedstawił ją jakby śpiącą spokojnie w trumnie, nad która pochyla się zbolały ojciec.Jan Kochanowski nad zwłokami Urszulki - opis obrazu.. Zmarła ona jak wiadomo w wieku niespełna trzech lat.. Jest bardzo wzruszający, żal ściska serce, kiedy się na niego patrzy.Obraz Jana Matejki Jan Kochanowski Nd zwłokami Urszulki jest arcydziełem tamtego okresu..

Według mnie ten obraz odzwierciedla ból.

Na pierwszym planie znajduje się pisarz wraz ze swoją córką Urszulą.. na pierwszym planie jest niewielka trumna ze zwlokamPrzydatność 70% "Kochanowski nad zwłokami Urszulki" - obraz Jana Matejki z 1862 roku.. Dzieło przedstawia śmierć ukochanej Kochanowskiego.. Olejny obraz zatytułowany "Kochanowski nad zwłokami Urszulki" niestety zaginął, dlatego trafność tego przedstawienia możemy dziś podziwiać wyłącznie na podstawie zachowanej czarno-białej fotografii oraz .Komentarze.. Na pierwszym planie dzieła znajduje się postać Jana Kochanowskiego po stracie swojej córki, Urszuli.. Na twarzy Kochanowskiego widać smutek i żal.. Jan Matejko znany jest przede wszystkim ze swych wspaniałych scen batalistycznych oraz obrazów o szeroko pojętej tematyce historycznej.Na obrazie jana matejki zatytuowanego kochanowski nad zwłokami urszulki na pierwszym planie widnieje jan kochanowski i jego pięcioletnia córka pogrążona w żelaznym, twardym i nieprzespanym śnie.. "Jan Kochanowski nad zwłokami Urszulki" Jan Matejko podjął się malarskiej próby zrelacjonowania ostatniego pożegnania ojca, Jana Kochanowskiego, z córeczką.. , żal i miłość ojcowską.. W jego życiu spotkało go wiele tragedii.. Poeta, pochylając się nad zwłokami dziewczynki, troskliwie obejmuje i całuje jej główkę..

Znany polski malarz Jan Matejko jest twórca obrazu pt. "Jan Kochanowski nad zwłokami Urszulki".

obraz olejny pt. "Kochanowski nad zwłokami Urszulki".Obraz przedstawia poetę z Czarnolasu , przeżywającego wielką tragedię spowodowaną śmiercią ukochanej córeczki .Tragedię pogłębia fakt , że ona miała zostać spadkobierczynią całego majątku państwa Kochanowskich.Na pierwszym planie widnieje trumna ze…Jan Kochanowski nad zwłokami Urszulki - obraz olejny Jana Matejki namalowany w 1862 roku, uznawany za zaginiony.. Do jego największych dzieł należą Bitwa pod Grunwaldem, Hołd pruski, oraz opisywany obecnie Jan Kochanowski nad zwłokami Urszulki powstały…"Kochanowski nad zwłokami Urszulki" - recenzja obrazu Jana Matejki Jan Kochanowski jest najsłynniejszym poetą renesansu.. Obraz zakupiony został przez hr.. Treny Jana.Jan Kochanowski nad zwłokami Urszulki - obraz olejny Jana Matejki namalowany w 1862 roku, uznawany za zaginiony.. Na pierwszym planie dzieła znajduje się postać Jana Kochanowskiego po stracie swojej córki, Urszuli.Przedmiotem mojej krótkiej refleksji będzie w tej wypowiedzi reprodukcja obrazu namalowanego przez Jana Matejkę a zainspirowanego sławetnym cyklem "Trenów" Jana Kochanowskiego pod tytułem: "Kochanowski nad zwłokami Urszulki", który przedstawia właśnie poetę pogrążonego w smutku i cierpieniu nad ciałem swej zmarłej córki..

Przedstawia załamanego poetę nad zwłokami swojej najmłodszej córki.

Ojciec jest pochylony nZnany Polski malarz Jan Matejko namalował w 1862r.. Jan Kochanowski nad zwłokami Urszulki obraz Urszula Kochanowska wiersz Bolesława Magdaleny Buttowt - Andrzejkowiczówny Jan Kochanowski nad zwłokami Urszulki Franciszka Tegazzo portrety aktorów: Jana Walerego Królikowskiego w roli Rodina Jan Kochanowski ur. ok. 1530 w Sycynie, zm. 22 sierpnia 1584 w Lublinie .Opis obrazu Jana Matejki pt.: "Jan Kochanowski nad zwłokami Urszulki" Jan Matejko (ur. 28 lipca 1838 w Krakowie - zm. 1 listopada 1893 także w Krakowie) -malarz epoki renesansu, najwybitniejszy polski twórca obrazów historycznych i batalistycznych.. Pisarz, trzymając Urszulkę w objęciach, jednocześnie wskazuje na nią dłońmi, co świadczy o tym, że jest na obrazie najważniejsza.. Na obrazie tym można zobaczyć poetę, który tuląc się do zwłok dziecka, przeżywa rozpacz.Jan Matejko (ur. 28 lipca 1838 w Krakowie - zm. 1 listopada 1893 także w Krakowie) -malarz epoki renesansu, najwybitniejszy polski twórca obrazów historycznych i batalistycznych.. Ręce ma złożone, a usta ułożone w podkówkę.Na pierwszym planie obrazu Jana Matejki "Jan KOchanowski nad zwłokami Urszulki", w samym centrum, znajduje się Kochanowski wraz z córką..

Znany polski malarz Jan Matejko namalował w 1862 r. obraz pt. "Kochanowski nad zwłokami Urszulki".

Joannę z Potockich de Fleurową w 1862, za 1000 rubli (około 2000 guldenów).Obraz przedstawia poetę przeżywającego wielką tragedię spowodowaną śmiercią ukochanej córeczki.. Na pierwszym planie obrazu Jana Matejki "Jan Kochanowski nad zwłokami Urszulki", w samym centrum znajduje się pisarz wraz z córką.. "Jan Kochanowski nad zwłokami Urszulki" jest pięknym obrazem namalowanym w 1862 r. To cudowne arcydzieło stworzył sławny polski malarz - Jan Matejko.. Do dziś zachował się jedynie akwarelowy szkic na papierze w rozmiarze 24 × 32 cm - studium do obrazu.. W jego życiu spotkało go wiele tragedii.. Obraz w większości ma ciemne barwy, tylko koszulka Urszulki, żabot i mankiety stroju jej ojca są koloru białego.Jan Kochanowski nad zwłokami Urszulki - obraz olejny Jana Matejki namalowany w 1862 roku, uznawany za zaginiony.. Do jego największych dzieł należą Bitwa pod Grunwaldem, Hołd pruski, oraz opisywany obecnie Jan Kochanowski nad zwłokami Urszulki powstały w 1862 roku.Malarz usytuował postac Kochanowskiego i Urszulki na pierwszym planie,co sprawia,że widok ten przyciąga wzrok widza.Poeta trzyma w swych objęciach ukochaną córeczkę.Na jego twarzy widoczne jest wielkie cierpienie,ból,smutek.Postac Urszulki ukazana jest w trumnie,ubrana w białą suknię.Na dalszym planie widoczny jest obraz Matki Boskiej i Jezusa.maradona14.. 7 kontakty: Akwarela , Jan Kochanowski , Jan Matejko , Jezus Chrystus , Matka Boża , Urszula Kochanowska , 1862 w sztukach plastycznych .znany polski malarz jan matejko namalowal obraz pt. "kochanowski nad zwlokami urszulki".. Miejscem, w którym pokazane są te postacie, jest kapliczka w Czarnolesie.. Malarz, pragnąc ukazać cierpienie Jana Kochanowskiego po śmierci córki, namalował obraz, na którym umieścił poetę pochylonego nad ciałem zmarłej córki.. To wydarzenie stało się inspiracją dla Jana Matejki, który uwiecznił je na swoim obrazie z roku 1862.. Kochanowski, trzymając Urszulkę w objęciach, jednocześnie wskazuje na nią dłońmi, co świadczy o .śmierć stanowiła dla Jana Kochanowskiego inspirację do napisania Trenów.. Na pierwszym planie widać małą dziewczynkę, która przyodziana jest w białą szatę z czarnym krzyżem.. Między innymi śmierć jego córki.. obraz przedstawia poete z czarnolasu, ktory rozpacza nad smiercia corkiurszuli kochanowskiej.. To wydarzenie stało się inspiracją dla Jana Matejki, który uwiecznił je na swoim obrazie z roku 1862.. Na pierwszym planie znajduje się pisarz wraz ze swoją córką Urszulą.. Ojciec jest pochylony nad ukochanym dzieckiem, które leży w trumnie.. Do dziś zachował się jedynie akwarelowy szkic na papierze w rozmiarze 24 × 32 cm - studium do obrazu.. Dzieło przedstawia śmierć ukochanej Kochanowskiego.. Na jego twarzy maluje się rozpacz, smutek, żal i cierpienie.Obraz namalowany w 1862 roku, przedstawia moment gdy Kochanowski pochyla się nad ciałem leżącej w trumnie Urszulki, unosi jej głowę i całuje w czoło..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt