Sprawdzian z mitów klasa 5

Pobierz

Możesz wyobrazić sobie, że jesteś .5.. Rozwiąż krzyżówkę: 1 .. Kazdy nauczyciel.. Sprawdziany na podstawie podręcznika Wczoraj i dziś wydawnictwa Nowa Era.. Opowieść starożytnych narodów o życiu bogów, ludzi i przyrody.. Mit o Ikarze jest opowieścią o: walce i miłości miłości i tęsknocie bogactwie i sławie wolności i swobodzie: 6.. Dobrotliwy - pan nieba Groźny - pan ziemi Zły - pan podziemi (piekła) Podział mitów: - Teogoniczne (theos - bóg) mówią o powstaniu bogów.Sprawdzian z wiedzy o Antycznej Grecji (rozdział II podręcznika Nowej Ery) 1.. Zeus planuje spotkanie na górze Olimp.. Na podstawie Mitologii Wandy Markowskiej, Jana Parandowskiego oraz Zygmunta Kubiaka.. Pamiętaj o zasadach pisania listu.. Poziom 1 (klasy IV-VI szkoły podstawowej) Poziom 2 (klasa VII szkoły podstawowej i II-III gimnazjum) Poziom 3 (klasy I-III liceum)Zadanie 5.. 1 MIT O IKARZE JEST OPOWIEŚCIĄ O : a) bogactwie i sławie b ) wolności i swobodzie c) walce i miłości.. Rozwiąż test.. Z kilkoma odpowiedziami sie nie zgodze.. Zadaniem każdej z grup jest połączenie wizerunku boga z opisem i umieszczenie poprawnej odpowiedzi na karcie pracy.. Sprawdzian z Mitologii Klasa V !. 2010-11-30 18:06:13 Jutro sprawdzian z mitów pomóż klasa 5 2010-06-09 18:59:23 Dwa pytanka dotyczace mitów ;) 2009-11-23 08:19:42Napisz listy do przyjaciela, w którym opowiesz o jednym dniu spędzonym z dowolnie wybranym przez ciebie bogiem lub boginią..

W świecie mitów.

Rozwiązywanie krzyżówki mitologicznej otaczające ją morza oraz Olimp, Ateny, Delfy i Troję.. Sprawdzian składa się z 4 stron.Plik sprawdzian z mitow dla klasy 5.pdf na koncie użytkownika onielcroal • Data dodania: 26 sty 2015Test Z Mitów Kl V for «Sprawdzian Z Mitów Greckich, test z mitologii greckiej dla klasy 5 podsumowanie rozdzialu 4 sprawdzian kontrolny nr 4 klasa 5. wojna i okupacja test 5 kl 5 streszczenie rozdzialu 6 podsumowanie nr 4 spr z jezyka polskiego z hsm everyday nuty valve hammer editor 3.4 FULL spr, podsumowanie rozdzialu 3 sprawdzian .Słowa z uśmiechem 4,5,6 7 listopada 2014 Babiańska Helena Podstawówka , Sprawdziany Książka nauczyciela zawiera sprawdziany, testy, klucze odpowiedzi oraz przykładowe wypracowania z poniższych działów:Ogólne wiadomości dla ucznia 5 klasy z języka polskiego.. Uczniowie pracują w grupach.. Sprawdzian historia klasa 5 - test z całego podręcznika; Sprawdzian historia klasa 5 dział 1 - Pierwsze cywilizacje; Sprawdzian historia klasa 5 dział 2 - Starożytna Grecja; Sprawdzian historia klasa 5 dział 3 - Starożytny Rzym; Sprawdzian historia klasa 5 dział 4 - Początki średniowieczaPomoce naukowe - sprawdziany przygotowane w oparciu o książkę Wczoraj i dziś dla klas: 4, 5, 6, 7, 8.. Kiedy Helleni przybyli do Grecji?.

Mitologia - zbiór mitów.

Bardziej szczegółowoMitologia Grecka cz.1 kl.5, test z lektury Pierwsza część testu!. • Pisz długopisem z czarnym lub granatowym tuszem.. Uczył się duże, lecz miał świadomość, że jego nauka w domu była bezowocną, .SPRAWDZIAN DLA KL V - MITY GRECKIE.. 1 SPRAWDZIAN Z JĘZYKA POLSKIEGO W KLASIE CZWARTEJ OPRACOWAŁY: Mirosława Puszkaruk, Małgorzata Koćmierowska, Agnieszka Rutkowska DROGI CZWARTOKLASISTO!. Karą Prometeusza było: wtaczanie wielkiego głazu na górę, b) męki przykutego do skały, c) wygnanie z Olimpu, d) śmierć.. Z kilkoma odpowiedziami się nie zgodzę.. chcialby pracowac z uczniami zdolnymi; ale trzeba tez dac szanse tym mniej zdolnym.. 5.g, 6. a • Czytaj uważnie wszystkie polecenia.. 12 pyta .. kilka pytań na temat mitów, a także zwiazanych z nimi pojęć .wykradł z Olimpu nektar i ambrozję, wyjawił tajemnicę bogów i uwięził boga śmierci, opowiadał ludziom o życiu bogów.. Ikar zginął, ponieważ: miał wypadek sprzeciwił się królowi nie posłuchał rad ojca walczył z silniejszym od siebie przeciwnikiem: 7.. Wiesz całkiem dużo o mitologii, ale jeszcze Ci czegoś brakuje.. Szalone Liczby to strona matematyczna, na której znajdziesz nie tylko wyjaśnienie zagadnień matematycznych, ale także ćwiczenia, sprawdziany i całą masę innych pomocy naukowych.Plik 5 Mitologia test(1).doc na koncie użytkownika hohm • folder Testy i sprawdziany • Data dodania: 23 mar 2013 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Klasa 5 Historia..

Pobieraj sprawdziany z historii do wydrukowania.KLASA 5., 6.

2 MIT O DEMETER I KORZE OPOWIADA O: a) zmienności pór roku b) walce dwu rywalek c) dwu siostrach.. Liderzy grup otrzymują od nauczyciela ilustracje mitów i wraz z kolegami wpisująspedzasz wakacje na Olimpie w otoczeniu greckich bogow.. 2.Jak nazywala sieJutro pójdę w świat 4,5,6 7 listopada 2014 Babiańska Helena Podstawówka , Sprawdziany Książka nauczyciela zawiera sprawdziany, testy, klucze odpowiedzi oraz przykładowe wypracowania z poniższych działów: Opis testu.. • Nie używaj korektora.. Pytania zawarte w teście.O mitologii greckiej uczymy się w szkole podstawowej, gimnazjum, liceum.. Ile z tej wiedzy zostaje w naszej głowie?. • Wpisz klasę, do której uczęszczasz, np.np.. Już w pyt.. B. Opowieść o postaciach fantastycznych, zakończona szczęśliwie.. Przybyli oni do Grecji w kilku grupach w II tysiącleciu p. n. e.. Miejscem akcji w znanych ci .SPRAWDZIAN Z JĘZYKA POLSKIEGO W KLASIE CZWARTEJ.. W zaproszeniu napisz, z jakiej okazji będzie to spotkanie.Sprawdzian mitologiczny.. kilka pytan na temat mitow, a takze zwiazanych z nimi pojec .Sprawdzian dla klasy V - .. 2 nie zostala wymieniona Hestia.Związki frazeologiczne z mitów?. Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, poprawy jakości świadczonych usług w tym dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy .Test z lektury szkolnej Mitologia Grecka - test..

Nie będzie łatwo, ale przecież lubimy wyzwaniaZadania i ćwiczenia z matematyki - klasa 5.

Test z odpowiedziami Powtórzenie Fiszki Przeglądaj pytania z testu.. Napisz opowiadanie z dialogiem, którego akcja toczy się na wyspie cyklopa Polifema.. Czym zajmowali się pierwsi mieszkańcy Grecji?Poniżej znajdują się archiwalne testy i klucze odpowiedzi z Ogólnopolskiej Olimpiady Mitologicznej.. 3 POŁĄCZ W PARY:Sprawdzian z wiedzy o mitologii dla klasy piątej głównie w oparciu o podręcznik "Między nami".. Zachęcamy do wydrukowania testów w celu przygotowania uczniów do kolejnej edycji olimpiady.. j) Wymień składniki, z których Prometeusz uformował człowieka: .. Opowieść o życiu ludzi i zwierząt zakończona morałem.. Jak pierwsi Grecy nazywali siebie i swoją ojczyznę?. Zredaguj treść zaproszenia, które Hermes zaniesie wszystkim bogom.. Inne tryby testu.. Instrukcja dla uczennicy/ucznia • Wpisz wyraźnie imię i nazwisko lub kod przydzielony przez nauczyciela.. Instrukcja dla ucznia 2 1.. 1. Podaj 2 cechy mitu, które wyróżniają go spośród innych gatunków literackich .Brawo!. Mit jest to: A.. Opowieść ludowa o powstaniu różnych miejscowości.. "bóg" w mitach pisze się małą literą.. Połącz imiona bogów ze sprawowanymi przez nich funkcjami:1wyjasnij pojecia Hellada-starozytna grecja Cerber-trójgłowy pies mieszkający w podziemi z hadesem obol-opłata za przepłyniecie prze rzeke Styks Styks - czarna rzeka , rzucano do niej przeklete dusze tartar-miejsce gdzie przebywają zle dusze (chyba) olimp- gora na ktorej mieszkaja bogowie ambrozja - napoj bogow heros-bohater chaos-zamieszanie,harmider pegaz-koń ze skrzydlami zrodzony z .Test z mitologii, kl.5.. klasa V 1.. Przekonaj się, odpowiadając na pytania naszego quizu.. Swoją ojczyznę nazywali Helladą, a siebie Hellenami..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt