Plan opisu postaci pana kleksa

Pobierz

Poleca, by zgodnie z NaCoBeZU opisali Pana Kleksa, korzystając z lektury.. Jego nos jest spory i [przekrzywiony], a na nim tkwią [binokle], czyli rodzaj okularów.Większą część twarzy pana Kleksa zajmuje nos, przekrzywiony na prawo lub lewo zależnie od pory roku, na którym tkwią srebrne binokle.. Świadczą o tym jego elementy: a) bliżej nieokreślone czas i miejsce wydarzeń, b) występowanie realistycznych (np. Adaś Niezgódka) i fantastycznych postaci (np. pan Kleks, Tomcio Paluch, Śpiąca Królewna) oraz zdarzeń,Przydatność 65% Charakterystyka Pana Kleksa.. Ma bujną, [wielokolorową]czuprynę, [czarną] brodę i [pomarańczowe], sztywne wąsy.. Nauczyciel jest średniego wzrostu , ale nie wiadomo czy jest gruby , czy chudy ponieważ cały tonie w swoim ubraniu .Głównym bohaterem utworu Jana Brzechwy pt. "Akademia pana Kleksa" jest Ambroży Kleks.. Nauczyciel nosi szerokie spodnie, długi surdut koloru czekoladowego, aksamitną cytrynową kamizelkę, wysoki kołnierzyk i aksamitną kokardę.. Nocna wizyta Filipa.. Plan dnia w Akademii pana Kleksa Połącz w pary.. Nosi za duże ubrania, najczęściej w postaci długiego surduta, szerokich spodni, kamizelki w kolorze żółtym z olbrzymimi guzikami oraz wielkiej kokardy w miejscu krawata.Ciekawa byłam czy i jego zachwyci postać Pana Kleksa, ale niestety przyjął książkę bez większych emocji..

filmpolski pl akademia pana kleksa.

Pamiętaj o uzasadnieniu cech.. Na twarzy ma mnóstwo kolorowych piegów, które jak zużyje daje szpakowi Mateuszowi do zjedzenia.. Powrót oka pana Kleksa z Księżyca.. Pisząc opis pamiętasz o jego elementach tj.: - tutuł, - wstęp, - rozwiniecie, - zakończenie.. Założyciel Akademii potrafi gotować z kolorowych szkiełek, powiększać różne przedmioty i leczyć chore .Materiał dydaktyczny | Ambroży Kleks jest [bohaterem] powieści pt. "Akademia pana Kleksa".. Pan Kleks jest niezwykłym nauczycielem uczącym w niezwykłej akademii .. wg Alachaszcz.Główną postacią w książce "Akademia Pana Kleksa", napisanej przez Brzechwę, jest niejaki Ambroży Kleks.. Mówi ona o zwariowanym nauczycielu, który pewnie spodoba się dzieciom i od razu go pokochają.. Ciekawa od pierwszych strona aż po sam koniec.. Posiada bardzo duży nos, na którym są okulary.. Jest mężczyzną o średnim wzroście, nie można jednak określić, czy szczupłym, czy grubym, bowiem tego nie widać spod wielu warstw jego ubrania.Opis postaci.. np. Pan Kleks to tytułowy bohater książki pt."Akademia Pana Kleksa".. # Krótki opis charakteru ( 4-5 zdań) # Umiejętności opisywanej osoby (3-4 zdania) # Opis wyglądu ( 5-6 zdań) # Własna ocena postaci Dodawanie komentarzy zablokowane - Zgłoś nadużyciePana Kleksa poznać można po nieziemsko dużej, tęczowej czuprynie i bujnej zwichrzonej brodzie, czarnej jak smoła..

brzechwa jan 1 akademia pana kleksa.

Pan Kleks różni się od innych ludzi przyzwyczajeniami.Opisz Pana Kleksa według podanego planu.. Wygląd zewnętrzny.. PLAN OPISU POSTACI LITERACKIEJ.. (akapit) Rozwinięcie Wygląd zewnętrzny: a) wzrost b) kolor oczu c) włosy d) sylwetka Usposobienie: Jaki jest, np. wesoły, mądry, itd Cechy charakteru: Np. uczciwy .. "Akademia pana Kleksa" Sprawdź, czy znasz lekturę Opis postaci - kolejne elementy Przygotowanie do opisu postaci - przydatne słownictwo Czas na opis - postać z filmu "Akademia pana Kleksa" .. Plan wydarzeń Cechy głównego bohatera - krzyżówka .IV NaCoBeZU do opisu postaci.. Cele lekcji a) Wiadomości Uczeń: • zna zasady tworzenia charakterystyki oraz opisu.. Polecam.Fajny quiz 25 min temu przeczytałam ,,Akademia pana kleksa" i sprawdzam się 8-10 mam dobry wynik.. Prawda o Alojzym.. Są to: wprowadzenie - opis, kim jest dana postać, wygląd postaci, jej charakter i usposobienie oraz podsumowanie, czyli przedstawienie twoich opinii i przemyśleń z nią związanych.. Ojciec zabronił mu jeździć konno z powodu wypadku, jakiego dziecko doznało.Pan Ambroży Kleks - charakterystyka • Akademia Pana Kleksa Ambroży Kleks to wychowawca w akademii.. Uczniowie dokonują samooceny, sprawdzają poprawność zapisu.. (akapit) Wstęp Przedstawienie postaci a) imię i nazwisko oraz jakiej powieści jest bohaterem b) wiek c) sytuacja rodzinna 2..

Przedstawienie postaci.

Jest [dyrektorem] szkoły oraz nauczycielem.. Tym razem zaproponowałam chętnym uczniom pracę długoterminową w postaci przygotowania "planszówki" z "Akademii pana Kleksa".Akademia Pana Kleksa to książka, która pobudzi wyobraźnię każdego dziecka.. dzik jest dziki akademia pana kleksa jan brzechwa wiersz.. Wydarzenia fantastyczne i postaci fantasyczne (mówiące zwierzęta, furtki do bajek, Królowa, krasnoludki) .Szpak Mateusz - charakterystyka • Akademia Pana Kleksa Mateusz według historii, którą opowiedział Adasiowi, był w przeszłości księciem.. Pamiętaj, nie pomiń żadnej z nich - najlepiej napisz plan.Plan opisu Am b rożego Kleksa.. W końcu jest małym realistą twardo stąpającym po ziemi, a do tego pochodzi z pokolenia, które wręcz bombardowane jest wrażeniami w postaci gier czy filmów o jakich nam się nawet nie śniło.Świat przedstawiony w "Akademii pana Kleksa" jest światem baśniowym.. Pan Kleks jest średniego wzrostu ale nie wiadomo w ogóle, czy jest gruby czy chudu, poprostu cały tonie w swoim ubraniu.Nosi szerokie spodnie które przypominają balon , aksamitną cytrynową kamizelkę zapinaną na szklane guziki,wysoki kołnierz i.Wielokrotnie już pisałam o tym, że jednym ze sposobów utrwalania wiadomości na temat lektur są w mojej klasie gry planszowe.. Jest to mężczyzna średniego wzrostu, ale nie wiadomo czy jest gruby, czy chudy, ponieważ cały "tonie" w swoim ubraniu..

przy jakiej ulicy miescila sie akademia pana kleksa.

Temat: Kuchnia pana Kleksa.. Błędnie zapisane opisy poprawiają.Akademia Pana Kleksa to historia jedyna w sowim rodzaju.. Kłótnia pana Kleksa z Filipem.. Nie zaskoczyło mnie to.. Opowieść o .Charakterystyka Pana Kleksa 1.. Pierwsze zmiany w Akademii.. Jest [średniego] wzrostu.. A w panem kleksem to jest w 100% gwarantowane.Charakterystyka musi składać się z kilku elementów.. Dwaj nowi uczniowie.. akademia pana kleksa pan kleks 19 stycznia - Lekcja 12 - Charakterystyka postaci.. Głównym bohaterem książki Jana Brzechwy pt;"Akademia Pana Kleksa" jest Ambroży Kleks.. Pod nosem ma długie i sztywne wąsy koloru pomarańczowego.. Osuszenie stawu przez pana Kleksa.. Klasa 4 Polski.. Ubiera się w luźne rzeczy i dlatego czasem, a zwłaszcza podczas wiatru jego spodnie wyglądają jak balon.CELE: Dowiecie się co to jest opis, jakie muszą wystąpić w nim elementy.. Nauczycie się opisywać postaci, przedmioty, sytuacje.. Dziękuje za taki fajny quiz akademia pana kleksa jan brzechwa lektury szkolne z. akademia pana kleksa same quizy czas dzieci.. Na podstawie prezentacji załączonych poniżej poznaliśmy czym jest charakterystyka postaci, jakie powinna zawierać elementy, jakimi pytaniami pomocniczymi można się kierować podczas jej pisania.. • zna charakterystyczne elementy i zwroty wchodzące w strukturę opisu postaci, • zna treść lektury, • rozumie przeznaczenie opisu oraz charakterystyki oraz zna różnice istniejące między nimi.Akademia pana Kleksa - Język polski akademia pana kleksa lektura - Opis postaci - pan Kleks - Akademia Pana Kleksa, Rozdział I - Akademia pana Kleksa.. Plan dnia w Akademii pana Kleksa Połącz w pary.. W dobie dzisiejszych czasów, kiedy wszyscy są jacyś smutni to wielu ludzi potrzebuje takiego pobudzenia wyobraźni.. Nie uważam, że to pozycja tylko i wyłącznie dla najmłodszych czytelników.. Plan Opisu 1 kim był Ambroży Kleks 2 jak wyglądał Profesor, w co się najczęściej ubierał 3 jakie cechy charakteru Pana Kleksa sprawiały że był on niezwykłą osobą Dlaczego ?. Przypomnieliśmy sobie również i odświeżyliśmy słownictwo przydatne do opisu postaci.Przed lekcją najwygodniej przydzielić uczniów do grup.. Tłumaczy uczniom, na czym polega opisywanie postaci.. Nowe nieużywane piegi przetrzymuje w tabakierce, z którą się nie rozstaje.Opis Pana Kleksa Głównym bohaterem książki Jana Brzechwy pt. "Akademia pana Kleksa" jest Ambroży Kleks .. Została napisana z naprawdę wielką fantazją i ukazuje świat zupełnie odmienny od tego zwykego, szarego i pospolitego, w którym żyjemy.. Cechy charakteru.. Oczy pana Kleksa są niczym dwa świderki i patrzą przenikliwie na rozmówcę..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt