Cechy aliny i balladyny cytaty

Pobierz

alina i balladyna to siostry które mieszkały z mamą .. obydwie zakochały się w hrabiu Kirkorze który nie wiedział krórą wybrac .. uczciwa ---> W konkursie na zbieranie malin zbierała je uczciwie .Balladyna kłamliwa okrutna sztuczna zła fałszywa uparta dumna zdradliwa zazdrosna wstyd egoizm wyrafinowanie złośliwa bezwzględna Alina szczera.. Balladyna jest piękna, co potwierdza wypowiedz matki: >>Weź Balladyne, piękna jak dziewanna.<<.Balladyna zaś nie chciała przegrać konkurencji zbierania malin, która miała zapewnić małżeństwo z Kirkorem.. Balladyna jest tytułową bohaterką dramatu Juliusza Słowackiego.. W .Charakterystyka porównawcza Aliny i Balladyny Alina i Balladyna były głównymi bohaterkami dramatu J. Słowackiego pt. "Balladyna".Charakterystyka Aliny i Balladyny ( SAME CYTATY ! ). Mieszka ona na wsi w ubogiej chatce wraz ze swoją matką oraz siostra Alina niedaleko jeziora Goplo.. Filmy.. Prawdopodobnie to zachowanie Aliny nie pozostaje bez wpływu na ostateczną decyzję Balladyny, którą złości nie tylko przewaga Aliny i jej pewność siebie, ale również fakt, że wykorzystuje to przeciwko niej.. Balladyna jest bohaterka dramatycznego utworu J. Słowackiego pt. "Balladyna".. zazdrosna ---> Zamiast cieszyć się z wygranej siostry, Balladyna ją zabiła.. Cechy charakteru Aliny i Balladyny.. zakład wygrała alina która była bardziej sprytniejsza ..

1 ocena ...Wyszukaj trzy cytaty opisujące wygląd i charakter Balladyny i Aliny (wypisać numery stron z lektury Balladyna) 200 pkt za rozwiązanie + 100 pkt za najlepsze rozwiązanie - 11.10.2015 (10:33) - przydatność: 29% - głosów: 74.

Dodaj.Cechy Aliny, bohaterki utworu Juliusza Słowackiego Balladyna: piękna, młoda, jasne włosy dobra skromna prosta darzy wielką miłością matkę i siostrę pragnie szczęścia bliskich szczera pobożna pracowita zakochana szczerze w Kirkorze miła łagodna sumienna czuła Cechy Balladyny: piękna, młoda, ciemne włosy.Całe wypracowanie →Alina, martwiąc się o przyszłość swej siostry, obiecuje jej, ze jeżeli zostanie żoną Kirkora, znajdzie męża również dla Balladyny.. WszystkoCharakterystyka Balladyny.. Mieszkała w starej chacie w lesie z już owdowiałą matką i młodszą siostrą Aliną.Cechy Aliny : CECHA UZASADNIENIE pracowita ---> Codziennie ciężko pracowała z matką.. Dziewczyna posiadała niezwykłe imię, wywodzące się od słowa "ballada".. że po zamordowaniu Aliny nie okazuje skruchy, ale pragnie tylko, żeby zbrodnia nie wyszła na jaw.. Była bardzo wygodna.. ich matka zdecydowała że robi taki zakład kto najwiecej zbierze malin ten poślubi młodzienca .. Język polski .. Treść.. szczera ---> Zawsze mówiła prawdę, nie okłamywała matki pomocna, opiekuńcza ---> Nigdy nie odmówiła mamie pomocy, chciała wyręczyć matkę w pracy..

wedŁug punktÓw 1)przedstawienie postaci ----> kim sĄ 2) cechy charakteru 3)cechy usposobnienia 4) stosunek do Świata ( z czego wynika ) proszĘ o szybkĄ odpowiedŹTen cytat mówi nam też o lenistwie Balladyny i o jej nieustannym niezadowoleniu.

Ta jednak jest zazdrosna i nie dopuszcza do siebie myśli, ze to jej siostra może poślubić Kirkora Zarówno Alina, jak i Balladyna gorąco pragnęły wyjść za Kirkora.Cechy Balladyny CECHY ( przed strzałkami ) - UZASADNIENIE ( po strzałkach ) żądna władzy ---> Robiła wszystko, by osiągnąć władzę.. Chce złamać jej hardość.. Tre .Cytaty (7417) Czasopisma (9921) Człowiek (26279) Fantastyka i Fantasy (2812) Filozofia (9597) Fotografia (38861) Historia (133703) Inne (31454) .. Była żądna bogactwa i zaszczytów, które były ważniejsze dla niej, od życia Aliny, dlatego z zimną krwią zabiła ją.. WEDŁUG PUNKTÓW1)PRZEDSTAWIENIE POSTACI ----> KIM SĄ2) CECHY CHARAKTERU3)CECHY USPOSOBNIENIA 4) STOSUNEK DO ŚWIATA ( Z CZEGO WYNIKA )PROSZĘ O SZYBKĄ ODPOWIEDŹ.. poleca 78 % 2284 głosów.. zdradliwa/fałszywa ---> Zdradziła męża, zdradziła wspólnika, oszukała matkę.Balladyny jest obce - do okazania uczuć i pokory.. Cechy charakteru Aliny i Balladyny + przykłady !.


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt